علاقمندی کارکنان به افزایش دورکاری

به گزارش وبلاگ به آبادی، نتایج یک پژوهش نشان می دهد 49 درصد کارکنان علاقمندند دورکاری ها در آینده نیز ادامه داشته باشد.

علاقمندی کارکنان به افزایش دورکاری

به گزارش وبلاگ به آبادی، دورکاری به انجام وظایف شغلی بدون حضور فیزیکی کارکنان در محل کار به وسیله فناوری های ارتباطی و دیجیتالی گفته می گردد. دکتر علی طاهری، عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و دکتر مهدی صانعی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تحقیقی درباره دورکاری انجام داده اند.

روش انجام این تحقیق، توصیفی- پیمایشی است و 61 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی مرد و 39 درصد آن ها زن هستند. از میان پاسخگویان، 68 درصد کارمند و 32 درصد مدیر هستند. 14 درصد دارای مدرک دیپلم و کاردانی، 28 درصد دارای مدرک کارشناسی و 58 درصد فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.30 درصد از شرکت کنندگان کمتر از 10 سال، 40 درصد آن ها 11 تا 20 سال و 30 درصد نیز بالای 20 سال سابقه کار داشتند.

ابزار گردآوری اطلاعات، یک پرسشنامه الکترونیکی 20 سوالی بوده است که در آبان ماه سال 1399 به آن پاسخ داده شده است. حجم نمونه این پژوهش 1510 نفر بوده است.

45 درصد شرکت کنندگان اعلام نموده اند تجربه مثبتی از دورکاری داشته اند و 22 درصد آن ها دارای تجربه منفی از این شرایط بوده اند. 39 درصد اعلام نموده اند کارایی آن ها در دورکاری افزایش پیدا نموده است و 27 درصد هم دچار کاهش کارایی شده اند.

47 درصد شرکت کنندگان اعلام نموده اند دورکاری باعث افزایش توازن بین کار و زندگی شخصی آن ها شده است و 19 درصد نیز گفته اند شرایط دورکاری باعث کاهش توازن بین کار و زندگی شخصی شده است. 32 درصد احتمال تداوم دورکاری در دوره پساکرونا را زیاد عنوان نموده اند و 35 درصد این احتمال را کم دانسته اند.

49 درصد پاسخگویان از علاقه زیاد خود به افزایش دورکاری در آینده و افزایش مدت دورکاری سخن گفته اند و 25 درصد نیز علاقه کمی به افزایش دورکاری در پسا کرونا دارند. 44 درصد حجم نمونه گفته اند دسترسی مناسبی به تجهیزات لازم مانند لپ تاپ داشته اند و دسترسی 28 درصد محدود بوده است.

21 درصد، دورکاری را بر شرایط امکان پیشرفت شغلی موثر دانسته اند و 41 درصد می گویند این شرایط بی تاثیر است.

49 درصد پاسخگویان معتقدند دورکاری بر کاهش استرس موثر است و 21 درصد نیز می گویند این شرایط بی تاثیر است.

بخش دیگری از این پژوهش به حمایت عملی مدیران از دورکاری کارمندان اختصاص دارد. بنا بر نتایج آن، 17 درصد می گویند این حمایت زیاد و 44 درصد نیز معتقدند این حمایت اندک بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "علاقمندی کارکنان به افزایش دورکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقمندی کارکنان به افزایش دورکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید