باد و باران و برف ایران را در می نوردد

به گزارش وبلاگ به آبادی، سازمان هواشناسی با صدوراخطاریه ای ضمن اشاره به بارش باران و برف و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور از مردم خواسته است به علت بارش برف و کولاک و احتمال سقوط بهمن در جاده های کوهستانی البرز و زاگرس به جزدر موارد اضطراری در این جاده ها تردد نکنند.

باد و باران و برف ایران را در می نوردد

به گزارش وبلاگ به آبادی بر اساس اعلام سازمان هواشناسی چهارشنبه (26 دی ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف در بعضی ساعات و وزش باد شدید در استان های واقع در نوار غربی پیش بینی می گردد. روز پنجشنبه (27 دی ماه) با تشدید سامانه بارشی گستره بارش ها نواحی مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور را فرا خواهد گرفت. آدینه (28 دی ماه) عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد شد. این سامانه با کاهش قابل ملاحظه دما بین 8 تا 10 درجه همراه می گردد و در غالب مناطق بارش به صورت برف و با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

بر این اساس چهارشنبه (26 دی ماه) بارش برف و باران، گاهی وزش باد شدید در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، لرستان، جنوب اصفهان، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، خوزستان و ایلام، پنجشنبه (27 دی ماه) بارش برف و باران در بعضی نقاط کولاک و گاهی وزش باد شدید در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، همدان، مرکزی،خراسان شمالی،خراسان رضوی،شمال خراسان جنوبی، شمال یزد، گیلان، مازندران و گلستان و آدینه (27 دی ماه) بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی پیش بینی می گردد.

به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد. از این رو توصیه می گردد تا حد امکان در این جاده ها تردد نگردد و در صورت تردد در این مناطق به همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی لازم است.

همچنین بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز دوشنبه تا اوایل وقت سه شنبه (24 و 25 دی ماه) به سبب وزش باد شدید جنوب شرقی، شمال خلیج فارس مواج پیش بینی می گردد که ارتفاع موج به حدود 1.5 تا 2 متر خواهد رسید. از این رو توصیه میگردد طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک و تفریحی به عمل آید.

بعدازظهر چهارشنبه (26 دی ماه) به سبب وزش باد شدید جنوب شرقی، شمال خلیج فارس مواج خواهد بود و ارتفاع موج حدود 1.5 تا 2 متر برآورد می گردد. همچنین روز پنجشنبه (27 دی ماه) به سبب فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید شمال غربی، خلیج فارس مواج و طوفانی پیش بینی می گردد که ارتفاع موج به حدود 1.5 متر تا 2.5 متر خواهد رسید.

شایان ذکر است روزهای پنجشنبه و آدینه (27 و 28 دی ماه) به سبب فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید، دریای خزر مواج و طوفانی پیش بینی و از این رو توصیه می گردد طی این مدت در مناطق ذکر شده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی به عمل آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باد و باران و برف ایران را در می نوردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد و باران و برف ایران را در می نوردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید