تردد با زنجیر چرخ در محورهای شمالی، مرکزی و نیمه غربی کشور الزامی است

به گزارش وبلاگ به آبادی، پلیس راهور ناجا در اطلاعیه ای گفت، با توجه بارش باران، برف و کاهش دما و نیز وزش باد شدید در جاده های استان های شمالی، مرکزی و نیمه غربی کشور، همراه داشتن زنجیر چرخ از الزامات تردد در این محورها است.

تردد با زنجیر چرخ در محورهای شمالی، مرکزی و نیمه غربی کشور الزامی است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ به آبادی، به نقل از پلیس راهور ناجا، با عنایت به اعلام هشدار سازمان هواشناسی از روز جمعه 26 آذر تا پایان روز سه شنبه 30 آذر ماه، سامانه بارشی باران، برف و کاهش دما همراه با وزش باد شدید جاده های استانهای شمالی و مرکزی و نیمه غربی کشور را در بر می گیرد.

بر این اساس برودت و بارش برف در جاده های کوهستانی باعث افزایش لغزندگی جاده های کوهستانی خواهد شد. در این شرایط رانندگی در این جاده ها با همراه داشتن زنجیر چرخ از الزامات سفر خواهد بود.

پلیس راهور در این اطلاعیه تاکید: هموطنانی که قصد سفر در این شرایط را دارند باید آمادگی لازم برای رانندگی در شرایط بارندگی را داشته باشند.

در این شرایط ضروری است رانندگان مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده ها رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند و با سرعت مطمئنه که پایینتر از سرعت درج شده بر روی تابلوهای جهت است رانندگی نمایند.

اطمینان از آماده بکار بودن خودرو در شرایط پیش گفته، سالم بودن برف پاک کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است.

بر اساس اعلام پلیس راهور، متاسفانه به علت عدم رعایت این توصیه ها در ایام بارندگی، امروز (شنبه) ساعت و 8 و 35 دقیقه یک فقره تصادف فوتی مربوط به بخش حمل و نقل عمومی رخ داد.

همچنین در استان آذربایجان شرقی در جاده بستان آباد تبریز یک دستگاه اتوبوس به علت تخطی از سرعت مطمئنه ار جاده خارج شد و در این حادثه دو نفر فوت شدند. این اتوبوس با تعداد 23 نفر از تهران به مقصد شبستر در حال حرکت بوده است.

شرایط انسداد راه ها

بر اساس اعلام پلیس راهور، از ساعت 11 امروز محور اسالم به خلخال به علت کولاک شدید و نبود ایمنی به صورت موقت مسدود شده است.

همچنین محور شهداد به نهبندان و خرم آباد پلدختر به علت عملیات عمرانی کماکان مسدود و سایر جهت های اصلی و مواصلاتی کشور باز و تردد بصورت روان در حال انجام است.

آخرین شرایط جوی

طبق اطلاعیه پلیس راهور، بارش برف و باران در برخی محورهای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، لرستان، همدان، قزوین، البرز، تهران و مازندران پیش بینی شده است.

ضمن اینکه در برخی محورهای استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، مرکزی و قم شاهد بارش باران خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تردد با زنجیر چرخ در محورهای شمالی، مرکزی و نیمه غربی کشور الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد با زنجیر چرخ در محورهای شمالی، مرکزی و نیمه غربی کشور الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید