حدود 52 درصد از مردم روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند

به گزارش وبلاگ به آبادی، وزیر بهداشت روسیه با اشاره به تثبیت شرایط شیوع بیماری کووید-19 در 22 منطقه این کشور، از واکسیناسیون بیش از 70 میلیون نفر از شهروندان روسی اطلاع داد که سطح مصونیت جمعی را به 52 درصد رسانده است.

حدود 52 درصد از مردم روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی به نقل از خبرگزاری تاس، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه گفت که تعداد شهفرایندان روسی که واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را انجام داده اند، به بیش از 70 میلیون نفر رسیده و آهنگ واکسیناسیون طی یک هفته گذشته سرعت بیشتری پیدا نموده است.

موراشکو در نشست شورای هماهنگی اقدامات برای مقابله با توسعه اپیدمی کووید-19 در دولت روسیه گفت: خوشبختانه طی هفته گذشته تقریباً 3 میلیون نفر از شهفرایندان در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند، یعنی به عبارتی، حدود 426 هزار واکسیناسیون در روز اجرا شده است.

به گفته وی، بدین ترتیب تعداد افراد واکسینه شده در روسیه به 51.8 درصد رسیده است که باید کوشش گردد تا این سطح باز هم افزایش پیدا نموده و اندازه مصونیت جمعی در جامعه به 80 درصد برسد و این امیدواری وجود دارد که تا انتها فصل بهار به این شرایط رسید.

وزیر بهداشت یادآور شد که تثبیت شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور قابل مشاهده است، ولی این امر به منزله عدم لزوم ادامه محدودیت ها در این زمینه نیست و باید با اوضاع کنونی با احتیاط کامل برخورد کرد. وی یادآور شد: فرایند شیوع ابتلای تازه به کووید-19 در 22 منطقه فدرال روسیه مشاهده شده و بطور کلی طی هفته گذشته موارد ابتلا به اندازه 8 درصد کاهش یافته. البته شرایط در 7 منطقه کشور همچنان وخیم است.

تعداد کل مبتلایان به کووید-19 در روسیه به 9 میلیون و 670 هزار نفر رسید

ضمن اینکه، طبق تازهترین گزارش ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، طی شبانه روز گذشته 32 هزار و 837 مورد ابتلای تازه به کووید-19 در این کشور شناسایی شد و بدین ترتیب تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه در مجموع به 9 میلیون و 669 هزار و 718 نفر افزایش یافته است.

بیشترین موارد آلودگی تازه، به ترتیب 2 هزار و 757 مورد در شهر مسکو، 2 هزار و 419 مورد آلودگی در شهر سن پترزبورگ و حدود 2 هزار مورد نیز در منطقه مسکو شناسایی شده است. در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی، یعنی کسانی که همچنان تحت درمان هستند نیز در سراسر روسیه به به یک میلیون و 28 هزار بیمار رسیده است.

این ستاد بعلاوه گفت که تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید-19 در این روسیه طی شبانه روز گذشته یک هزار و 122 نفر ثبت شده تا تعداد کل قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 276 هزار و 419 نفر افزایش یابد.بیشترین موارد مرگ ناشی از کرونا در شهر مسکو- 94 مورد، در شهر سن پترزبورگ- 59 مورد و در منطقه مسکو نیز 47 مورد گزارش شده است.

البته طی این مدت 35 هزار و 680 بیمار هم بعد از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند و بدین ترتیب تعداد افراد درمان شده به 8 میلیون و 365 هزار و 932 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حدود 52 درصد از مردم روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حدود 52 درصد از مردم روسیه در برابر کرونا واکسینه شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید