خانه خود را قبل از ورود گربه به محل مناسب برای او تبدیل کنید

به گزارش وبلاگ به آبادی، اگر با تماشا هزاران تصویر بامزه از گربه ها برای اولین بار می خواهید یک همدم پشمالوی کوچک به خانه بیاورید، به خاطر داشته باشید که تماشا ویدئوهای خنده دار و احساسی با موضوع گربه در اینترنت اگر چه مایه تفریح است اما به شما یاد نمی دهد چطور گربه داری کنید، مخصوصاً اگر گربه اولی هستید.

خانه خود را قبل از ورود گربه به محل مناسب برای او تبدیل کنید

ده نکته مفید را برای شما آماده نموده ایم تا بدانید قبل از گرفتن گربه چه نکاتی را باید در نظر گرفت و چگونه به برترین شکل باید برای حضور گربه ها در خانه آماده شد.

این نکات به شما یاری می نماید تا یک صاحب تازه کار شاد برای گربه خود باشید! آیا می دانید چگونه می توانید خانه خود را قبل از ورود گربه به محلی مناسب برای او تبدیل کنید؟

از انتخاب غذای مناسب گربه گرفته تا آموزش استفاده از ظرف خاک، موارد زیادی وجود دارد که یک صاحب تازه کار گربه باید به آن ها توجه کند.

سؤالات زیادی هم برای جواب دادن وجود دارد. چقدر باید به گربه خود غذا بدهم؟ آیا می توانم وقتی به سرکار می روم گربه ام را در خانه تنها بگذارم؟

اول سراغ چهار نکته که قبل از گربه گرفتن باید در نظر گرفت می رویم:

هنگامی که زندگی با یک گربه را آغاز می کنید، ممکن است مجبور شوید تغییراتی در زندگی روزمره خود ایجاد کنید. مثل مهم است که خانه خود را مناسب حضور گربه کنید.

غذا:

تصور نکنید که گربه شما می داند چه چیزهایی را نباید بخورد. شکلات، انگور و کشمش یا محصولات لبنی می تواند باعث خونریزی معده و حتی مرگ آن ها گردد.

گیاهان:

اجازه ندهید گربه تان گیاهان آپارتمانی را بخورد، چون ممکن است برای سلامتی اش خطرناک باشند؛ اما کمی گیاهخواری برای گربه ضروری است. می توانید گندم یا دانه چمن در گلدان بکارید تا گربه نیاز گیاهی اش را برطرف کند.

داروها و محصولات پاک نماینده:

هیچ کدام از این ها هرگز نباید در دسترس باشند و یا در گوشه و کنار خانه رها شوند. این شامل مکمل های غذایی و محصولات تمیزنماینده غیر شیمیایی هم می گردد.

لوازم الکترونیکی:

همان طور که می دانیم دوستان گربه سان ما از جاهای گرم بیش از همه خوششان می آید. به همین علت باید مراقب هر وسیله الکترونیکی که به راحتی گرم می گردد، مانند لپ تاپ، باشید.

حالا برویم سراغ 6 نکته ای که برای گرفتن گربه باید به آن ها توجه کنیم:

1. انتخاب گربه

به یکی از پناهگاه های محل زندگی خود نگاهی بیندازید. آن ها همواره گربه های آماده واگذاری دارند. توجه کنید که گربه ها مخصوصاً آن ها که از پناهگاه می آیند ممکن است به راحتی بترسند، به همین علت هنگام انتقال به محیط های ناآشنا، حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید و برای چند روز تمام در و پنجره ها را بسته نگه دارید.

2. عقیم سازی و واکسن

در حال حاضر گربه های زیادی در پی یافتن خانه هستند. بهتر است به جای افزودن به تعداد گربه های بی خانمان، به موقع آن ها را عقیم کنید. این کار جلوی تجارت بی رحمانه حیوانات خانگی و بهره کشی تجاری از آن ها را خواهد گرفت.

دامپزشک زمان واکسن های ضروری را به شما اطلاع می دهد. واکسن ها را می توان در دو گروه واکسن های اصلی و غیر اصلی طبقه بندی کرد. واکسن های اصلی برای سلامتی گربه شما حیاتی هستند و از آن ها در برابر ویروس های تنفسی، بیماری تب گربه سانان و هاری محافظت می نماید. سایر واکسن ها بر اساس بیماری های رایج در محل زندگی به شما توصیه می گردد.

3. کنترل انگل

درحالی که کک ها، کنه ها و کرم ها معمولاً شناخته شده تر هستند، انگل های بیشتری وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید. چیزهایی مانند کنه گوش یا انگل هایی که می توانند باعث ایجاد توکسوپلاسموز شوند.

4. ظرف خاک

ظرف خاک را در مکانی آرام و بدون فعالیت و رفت وآمد مکرر قرار دهید و یک خاک گربه خوب و غیر عطری بگیرید. اگر گربه شما بعد از آموزش خارج از ظرف خاکش ادرار می نماید، این امر معمولاً یا نشانه ظرف خاک کثیف است و یا عفونت مجاری ادراری. اگر ظرف خاک تازه است و ادرار کردن روی زمین همچنان ادامه دارد، فوراً گربه خود را نزد دامپزشک ببرید.

5. اسباب بازی

بیشتر گربه ها بازیگوش و کنجکاو هستند و نیاز به تحرک دارند. یک جعبه کفش معمولی و یک بند کفش قدیمی هم اغلب برای برآوردن نیاز آن ها به تفریح کافی است. بهتر است خودتان اسباب بازی گربه نخرید. تجربه نشان داده دوستان و آشنایان برای دوست شدن با گربه شما هر بار با اسباب بازی نو سراغش خواهند آمد.

بااین وجود تخته های مخصوص ناخن کشیدن را حتماً تهیه کنید. گربه ها نیاز دارند طریقی ناخن های خود را کوتاه نمایند و اگر وسیله مناسب در اختیارشان نگذارید از خراب کردن اثاثیه شما دریغ نخواهند کرد.

6. غذا

گربه ها گوشت خواران اجباری هستند و پروتئین خود را از گوشت های مختلف دریافت می نمایند. گندم و ذرت معمولاً پرنماینده هایی هستند که گربه ها به آن ها نیاز ندارند و هضم آن ها برایشان مشکل خواهد بود. یک نوع غذا که توان خریدش را دارید انتخاب کنید. غذای خوب می تواند یاری کند که در مراجعه به دامپزشک صرفه جویی کنید. البته رفتن تحت پوشش بیمه حیوانات خانگی را هم در نظر بگیرید. اگر اتفاق بدی رخ دهد، از این کار پشیمان نخواهید شد.

در نظر داشته باشید گربه ها حیوانات باهوشی هستند و توانایی یادگیری چندین فرمان ساده را دارند؛ اما روحیات و خلق وخوی آن ها باهم تفاوت دارد. بسته به سن، نژاد و شخصیت، ممکن است اجتماعی یا مهمان گریز باشند. هرگز گربه خود را مجبور به معاشرت با انسان ها، سگ ها یا سایر گربه ها نکنید.

تصاویر گربه های خود را در شبکه های اجتماعی با ما همخوان کنید و اگر گربه اولی هستید تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com

به "خانه خود را قبل از ورود گربه به محل مناسب برای او تبدیل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه خود را قبل از ورود گربه به محل مناسب برای او تبدیل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید