لزوم داشتن برنامه برای مدیریت فضاهای شهری

یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به افتتاح میدانگاه شهدای هفتم تیر بر لزوم داشتن برنامه از سوی شهرداری تهران برای مدیریت فضاهای شهری تاکید نمود.

لزوم داشتن برنامه برای مدیریت فضاهای شهری

به گزارش خبرنگاران، علی اعطا در مراسم افتتاح میدانگاه شهدای هفتم تیر گفت: ظرف دو دهه گذشته فضاهای شهری کوچک و کوچک تر شده و آنچه باید به عدالت در اختیار همگان قرار می گرفت دائماً کوچک تر شده. امروز جهت گیری شورا در فضای شهری تهران به شکلی است که بتوانیم این فضاهای عمومی را به نحوی در اختیار مردم قرار دهیم که تبعیضی در آن ایجاد نشده باشد.

وی اضافه کرد: یکی از رسالت های نمایندگان مردم در شورای شهر تهران تأمین عدالت فضایی است که در این امر تجلی اصلی آن قرار دادن فضاهایی همچون میدان هفتم تیر در اختیار مردم است.

وی ادامه داد: در شورای شهر تهران از ابتدا بر روی این امر متمرکز بودیم و کوشش کردیم ماده 48 برنامه پنج ساله سوم شهر تهران که مطرح می نماید در بازه زمانی پنج ساله در مناطق 22 گانه تهران ایده در اختیار قرار دادن فضاهای عمومی برای شهروندان اجرایی گردد.

وی تاکید نمود: در سال اول برنامه پنج ساله سوم شهر تهران تکلیف شده در پنج پهنه شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران همانند میدان هفتم تیر فضاهای شهری فعالی داشته باشیم که در اختیار مردم باشد. در این جهت از شهرداری تهران نیز می خواهیم که در جهت تحقق این مهم گام های مؤثر بردارد و اگر احتیاج به تشکیل کارگروهی برای تحقق ماده 48 این برنامه وجود دارد، این آمادگی هست که این کارگروه تشکیل گردد تا افق مشترک شورا و شهرداری محقق گردد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن ابراز نگرانی از موضوع مدیریت فضاهای شهری گفت: پس از افتتاح این میدانگاه تکلیف این فضا چه خواهد شد. قطعاً بحث مدیریت فضای شهری باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. شهرداری تهران تجربه مناسبی در نوروزگاه ها داشته که در سه نقطه با اجرای این نوروزگاه ها مدیریت فضای عمومی رخ داده لذا باید برای میدان هفتم تیر نیز این اتفاق تکرار گردد چراکه اگر برای مدیریت این فضا برنامه ای نداشته باشیم قطعاً نمی توانیم به سمت آنچه که به عنوان هدف انتظار داشته ایم، حرکت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم داشتن برنامه برای مدیریت فضاهای شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم داشتن برنامه برای مدیریت فضاهای شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید