مقام آمریکایی: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای جدی علیه نظامیان آمریکایی در عراق است

به گزارش وبلاگ به آبادی، یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که سازمان های اطلاعاتی آمریکا معتقدند که ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای جدی علیه نظامیان آمریکایی در عراق است.

مقام آمریکایی: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای جدی علیه نظامیان آمریکایی در عراق است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی، یک مقام آمریکایی مدعی شد که سازمان های اطلاعاتی آمریکا اعلام نموده اند که ایران یا گروه های تحت حمایت ایران در حال برنامه ریزی برای حمله جدی بالقوه ای علیه نظامیان آمریکایی در عراق هستند.

به گزارش نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال، یک مقام آمریکایی روز چهارشنبه با اشاره به یک دوره زمانی دو هفته ای، گفت:ما شاهد بعضی تحولات بسیار جدی هستیم. به زودی انتظار چیزهایی را داریم.

شامگاه چهارشنبه نیز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیغامی در توئیتر مدعی شد که ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی برای یک حمله علیه نیروهای آمریکایی در عراق هستند.

وی در این پیغام توئیتری مدعی شد: بر اساس اطلاعات و اعتقاد (ما)، ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی حمله ای غافلگیرکننده علیه نیروها یا تاسیسات آمریکایی در عراق هستند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، ایران هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت. (جزئیات بیشتر)

اما مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت که وی معتقد نیست که دشمنان آمریکا به دنبال بهره برداری از بحران شیوع ویروس کرونا هستند.

نیروهای آمریکایی طی روزهای اخیر سه پایگاه کوچک در عراق را ترک نموده و به پایگاه های بزرگتر منتقل شده اند.

این اتهامات در حالی مطرح می گردد که منابع عراقی و آمریکایی طی روزهای اخیر از احتمال حمله جدید آمریکا علیه مواضع نظامی در عراق در آینده قریب خبر داده و گفته اند، آمریکا به هر طریقی کوشش می نماید بر خلاف خواسته دولت و ملت عراق در این کشور بماند، از همین رو سعی در هدف دریافت مواضع گروه های مقاومت در عراق را دارد که مخالف قاطع اشغالگری آمریکایی ها در خاک کشورشان هستند. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام آمریکایی: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای جدی علیه نظامیان آمریکایی در عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای جدی علیه نظامیان آمریکایی در عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید