مناسب سازی 12 هزار کیلومتر پیاده رو و 8000 معبر بدون پیاده رو

به گزارش وبلاگ به آبادی، شهر: شهردار تهران درباره مناسب سازی معابر تهران گفت: در تهران 12هزار کیلومتر پیاده رو داریم که باید مناسب سازی شوند و این در حالی است که 8000 کیلومتر معابری در تهران داریم که پیاده رو ندارند.

مناسب سازی 12 هزار کیلومتر پیاده رو و 8000 معبر بدون پیاده رو

به گزارش وبلاگ به آبادی، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در حاشیه جلسه تقدیر از مدال آوران پارالمپیک در جمع وبلاگ به آبادی در پاسخ به این سوال که قهرمانان کشورمان درد دل هایی داشتند، شهردار تهران چقدر می تواند جوابگوی این درد دل ها باشد؟ تاکید کرد: ما با همه وجود در خدمت عزیزان قهرمان هستیم و افتخار می کنیم که به گرامی داشت غیرت، بزرگی و عظمت آنها بپردازیم.

او ادامه داد: دغدغه ها و خواسته های این عزیزان فراتر از موضوعات شخصی خودشان بود. مناسب سازی شهر، ایجاد زمینه تلاش و فعالیت معلولان و جانبازان و ایجاد تسهیلات برای آنها و... موضوعاتی بود که از طریق عزیزان ورزشکار مطرح شد که امیدواریم با تمام وجود نوکری آنها را بکنیم و آنچه در شأن این بزرگواران هست را فراهم کنیم.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که چه قولی برای مناسب سازی شهر برای تردد آسان تر معلولان می دهید؟ گفت: 12هزار کیلومتر پیاده رو داریم که باید مناسب سازی شوند. 8 هزار کیلومتر معابری در تهران داریم که پیاده رو ندارند. به تبع باید توجه مضاعفی نسبت به این 8هزار کیلومتر صورت گیرد. این موضوع جزو کلان پروژه هایی است که در شهر دنبال خواهیم کرد و ان شاءالله ثمره آن را شهروندان خواهند دید.

زاکانی اضافه نمود: رویکرد جدیدی در شهرداری تهران حاکم است و یکی از ویژگی های این رویکرد میدان داری مردم در عرصه های شهر بر مدار نخبگان است.

او گفت: چون موضوع ورزش یکی از وجوه شاخص ایجاد نشاط، تندرستی و زمینه ورزش قهرمانی و اعتلای ایران اسلامی است به این موضوع توجه ویژه ای می کنیم که در محلات ظرفیت هایی را مهیا کنیم که بر محور نخبگان و اسطوره های ورزشی باشد و بتوانیم شبکه جدیدی را در شهر ایجاد کنیم که در این مدار هم اصالت و اصلیت با مردم است و هم نخبگان محور این تغییر و تحول خواهند بود و کار به دست آنها ایجاد خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، شهردار تهران گفت: یعنی ما هر وعده ای بخواهیم بدهیم یک قطره از دریای کاری که نیاز هست صورت بگیرد را می توانیم به لطف خدا انجام بدهیم. اما وقتی ملت به میدان بیایند، کارهای زیادی انجام می دهند و وقتی بر مدار اندیشه و فکر، نخبگی و پیشتازی قهرمانان باشد جهت و جهت آن مایه افتخار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مناسب سازی 12 هزار کیلومتر پیاده رو و 8000 معبر بدون پیاده رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب سازی 12 هزار کیلومتر پیاده رو و 8000 معبر بدون پیاده رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید