واکنش AFC به شکایت الهلال و النصر

به گزارش وبلاگ به آبادی، یکی از اعضای حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا بیان کرد شکایت تیم هایی، چون الهلال و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا بی مورد بوده چرا که تمام کشور ها در جریان قوانین بوده اند.

واکنش AFC به شکایت الهلال و النصر

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ به آبادی، کنفدراسیون فوتبال آسیا تأیید کرد پس از تصمیم برای از سرگیری رقابت های لیگ قهرمانان در دوحه، طبق مقررات مشخص شده که همه کشورها از آن آگاه شده اند، وظایف خود را انجام می دهد.

یکی از اعضای کمیته حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا به سایت کوره گفت: همه باید بدانند که AFC با توجه به شرایط دشواری که دنیا به دلیل کرونا با آن روبرو است کوشش زیادی برای ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا انجام داده است.

وی ادامه داد: جلسات زیادی قبل از تصمیم گیری برای از سرگیری مسابقات برگزار و قوانین جدید مربوط به ویروس کرونا تصویب شد.

این عضو حقوقی AFC گفت: نمایندگان فدراسیون های ملی عربستان سعودی، ایران، عراق، امارات، قطر و ازبکستان در جلسه حضور داشتند و این فدراسیون ها با قوانین جدید موافقت کردند.

وی اضافه نمود: ما کمیته ویژه ای را برای پیگیری و آنالیز مسائل اضطراری مربوط به ویروس کرونا تشکیل داده ایم و این کمیته در کوشش است تا تمام مشکلاتی را که باشگاه ها به دلیل بیماری همه گیر درگیر آن هستند پیگیری کند.

عضو کمیته حقوقی کنفدراسیون آسیا در خصوص اعتراض ارسال شده توسط چندین باشگاه در طول مسابقات گفت: ما انتظار داشتیم که چنین مواردی اتفاق بیفتد؛ بنابراین قوانینی ایجاد کردیم و همه کشورها از این قوانین آگاه شدند.

وی یادآور شد: اما پس از آغاز دوباره مرحله گروهی تعداد زیادی شکایت دریافت و طبق قوانین و مقررات با آنها برخورد کردیم. ارائه اعتراض برای هر تیمی امری قانونی است.

این عضو حقوقی AFC اضافه نمود: ما با هیچ تیمی از هیچ کشوری اختلاف نداشته و نمایندگانی از همه کشورها داریم. تصمیم برای حذف الهلال از مسابقات مطابق با قوانین است و الهلال مورد بی عدالتی قرار نگرفته است.

وی در خاتمه گفت: هدف ما موفقیت در مسابقات با همکاری همه فدراسیون های ملی آسیا است.

در مسابقات لیگ قهرمانان غرب آسیا الوحده امارات به دلیل ناتوانی در سفر به دلیل آلوده شدن بازیکنانش به کرونا، از این رقابتها خارج شد.

الهلال به دلیل عدم توانایی در ارائه لیست حداقل 13 بازیکن، برای انجام بازی خود مقابل شباب الاهلی دبی از مسابقات کنار رفت.

النصر عربستان هم به بهانه استفاده پرسپولیس از بازیکنان غیر مجاز به کمیته های انضباطی و استیناف کنفدراسیون آسیا شکایت کرد ولی هر دو شکایت این تیم سعودی رد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش AFC به شکایت الهلال و النصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش AFC به شکایت الهلال و النصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید