پادشاه عربستان: اقدامات مناسب برای تامین امنیت خود را اتخاذ می کنیم

به گزارش وبلاگ به آبادی، پادشاه عربستان در سخنانی گفت که این کشور اقدامات مناسب برای تامین امنیت خود را اتخاذ خواهد نمود.

پادشاه عربستان: اقدامات مناسب برای تامین امنیت خود را اتخاذ می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان روز آدینه در سخنانی گفت که حمله به تاسیسات نفتی آرامکو اقدامی تنش آمیز خطرناکی است که امنیت و ثبات منطقه و تامین نفت بازارهای جهانی را تهدید می نماید.

وی همچنین در ادامه سخنانش مدعی شد که این اقدامات جنایت آمیز تشدید خطرناک و تهدید بزرگی به شمار می آید و عربستان سعودی پس از تکمیل تحقیقات اقدامات مناسب برای تامین امنیت خود را اتخاذ خواهد نمود.

ارتش یمن شنبه (23 شهریور| 14 سپتامبر) اعلام نمود که با ده فروند پهپاد تهاجمی به تأسیسات نفتی سعودی در بقیق و خریص واقع در شرق عربستان سعودی حمله نموده است. ارتش یمن هدف از این حمله را پاسخ به تهاجم نظامی ائتلاف سعودی علیه یمن و محاصره این کشور طی چند سال گذشته عنوان داشته است.

بر اثر این حمله، 50 درصد از فراوری نفت سعودی کاهش یافت و قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش پیدا کرد.

عربستان سعودی در جنگ 5 ساله خود علیه یمن فجایع انسانی زیادی را علیه این کشور فقیر ایجاد نموده است و گزارش های سازمان های حقوق بشری گویای این است که یمن به لحاظ انسانی در بدترین وضعیت قرار داشته و بعضی سازمان های بین المللی جنگ عربستان علیه یمن را مصداق دیگری از ارتکاب نسل کشی و جنایت علیه بشریت توسط عربستان سعودی در یمن توصیف نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پادشاه عربستان: اقدامات مناسب برای تامین امنیت خود را اتخاذ می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه عربستان: اقدامات مناسب برای تامین امنیت خود را اتخاذ می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید