اخبار صنعت

جولان بی آبی در تهران؛ جیره بندی آب نزدیک است؟

طی دو سال گذشته تهران به نام پرمصرف ترین شهر کشور در حوزه آب شناخته شد و با توجه به اینکه ترسال بودیم، مشکل خاصی به وجود نیامد، اما سال جاری ماجرا با دو سال پیش تفاوت دارد چراکه اگر روال به همین صورت پیش برود، تشنگی مهمان مرکز نشینان خواهد شد.

14 مرداد 1400

اصول صحیح تعویض دنده خودرو؛ چگونه دنده کشی کنیم؟

آگاهی از نحوه صحیح تعویض دنده خودرو در شرایط مختلف رانندگی و روش های دنده کشی حرفه ای می تواند نقش مهمی در بهبود کیفیت رانندگی و ایمنی سرنشینان داشته باشد.

6 مرداد 1400

جنجال تازه؛ فریاد پرسپولیسی ها علیه استقلال!

پرسپولیسی ها می گویند چیزی که کشف نموده اند سند تبعیض فدراسیون فوتبال بین استقلال و تیم های دیگر لیگ برتر است.

5 مرداد 1400

مبارزه با علف ها هرز در سطح 4 میلیون هکتار از مزارع کشور

تهران (پانا)- مدیرکل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات کشور می گوید تا به امروز در سطح بیش از 4 میلیون هکتار از مزارع کشور با علف های هرز مبارزه شده است.

2 مرداد 1400

کرونا نتوانسته چاپ کتاب های کودک را مختل کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از گودایریدر، نمایشگاه کتاب کودک شهر بولونیا در کشور ایتالیا به صورت دیجیتال در حال برگزاری است. این نمایشگاه مهمترین رویداد بین المللی است که به انتشارات بچه ها و صنعت چند رسانه ای اختصاص داده شده است. در بولونیا، نویسندگان،...

26 تیر 1400

خشک ترین سال نیم قرن اخیر را تجربه می کنیم

وزیر نیرو گفت: طبق توافق اجرا شده با مقام های روسیه، پروژه های بعدی این مجموعه شامل برقی کردن راه آهن اینچه برون - گرمسار، راه آهن زاهدان - بیرجند و توسعه نیروگاه حرارتی رامین و نیروگاه برق آبی گتوند علیا و واگن های مترو برای کلانشهرهای ایران همه یکی پس...

8 تیر 1400

حمایت از طرح های فناورانه در حوزه پسماندها و بهره وری خوراک دام

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی فراخوانی گفت که پذیرای طرح های نوآورانه شرکت ها، تیم های فناور، محققان و متخصصانی است که بتواند گره گشای تامین منابع خوراک دام از پسماندها...

4 تیر 1400

اگر نان را روی گاز داغ می کنید، بخوانید

بسیاری از ما عادت داریم به هنگام خرید نان مقدار بیشتری خریداری کرده و آن را در فریزر قرار می دهیم و بعدا آن را روی گاز و ماکروویو داغ کرده و مصرف می کنیم؛ حال آنکه کارشناسان معتقدند این کار، برای سلامتی ما ضرر دارد.

21 خرداد 1400

خبرنگاران چهار هزار و 911 بسته لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در اردبیل کشف شد

اردبیل - خبرنگاران - فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف چهار هزار و 911 بسته لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در عملیات ماموران پلیس امنیت مالی اردبیل خبرداد.

10 خرداد 1400

منابع آبی سدهای کشور به شدت کاهش یافته است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: متاسفانه قوانینی که برای مهار آب ها در سطح کشور دیده شده است، یکنواخت بوده است. ما در مناطق مرزی منابع آب های سطحی خوبی داریم که به دلیل عدم مدیریت صحیح به کشورهای همسایه راهنمایی می گردد.

9 خرداد 1400

خبرنگاران 6 قرارداد واگذاری زمین صنعتی در خراسان شمالی برای رمز ارز منعقد شد

بجنورد- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: تا به امروز 6 قرارداد واگذاری زمین برای استخراج رمز ارز در شهرک ها و نواحی صنعتی استان منعقد شده است که امسال شمار متقاضیان در این زمینه افزایش یافته است.

5 خرداد 1400

خبرنگاران اختصاص معافیت های ویژه برای حمل محموله توسط ناوگان کشتیرانی ملی

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با انتقاد ازمحروم ماندن ناوگان ملی از حمل کالای ایرانی، گفت: وزارت صنعت آغازگر حمایت از نهادهای داخلی شده و مشوق هایی را به صورت معافیت سود بازرگانی و عوارض گمرکی برای وارد نمایندگانی که محموله...

30 اردیبهشت 1400

خبرنگاران میانگین بلندمدت بارش ها در یزد به 58 میلیمتر کاهش یافت

یزد - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره به تداوم پدیده خشکسالی در25 سال گذشته گفت: با کاهش بارش ها در سال آبی 1400- 1399، میانگین بلندمدت آن از 76.5 به 58 میلمیتر کاهش یافت.

29 اردیبهشت 1400

فرصتی دوباره برای ادا کردن حق همسایگی

تهران (پانا) - اواخر سال 92 که موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دو دولت ایران و ترکیه امضا شد؛ خیلی ها پیش بینی کردند که تعاملات اقتصادی بین دو کشور رونق می گیرد و حجم تجارت از 30 میلیارد دلار فراتر می رود.

28 اردیبهشت 1400

قیمت مصوب زولبیا و بامیه در لرستان

خبرگزاری خبرنگاران- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: قیمت مصوب انواع زولبیا و بامیه در استان اعلام شده است و واحدهای صنفی مرتبط در صورت گرانفروشی این کالای پرتقاضای بازار ماه مبارک رمضان جریمه می شوند.نرخ مصوب زولبیا و بامیه در لرستان اعلام...

22 اردیبهشت 1400

تفاوت اوراق قرضه با اوراق مشارکت چیست؟

خبرنگاران | سرویس علوم - تفاوت اصلی اوراق قرضه با اوراق مشارکت این است که سود اوراق مشارکت سود علی الحساب بوده و مصداق بانکداری بدون ربا می باشد و پولی که خریدار به فروشنده (ناشر اوراق) می دهد، حتما باید در کاری که از قبل قرارداد شده هزینه گردد؛ اما چنین...

20 اردیبهشت 1400

تنها گزینه روی میز ایران، لغو عملی همه تحریم ها و راستی آزمایی است

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیئت دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+4 -شامل روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان و با حضور معاون دبیرکل سرویس اقدامات خارجی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده این نشست- از روز سه شنبه هفته جاری در وین شروع...

12 اردیبهشت 1400

سایه کرونا بر تجارت خارجی ایران در سال 99

تهران (پانا) - سال 99 زیر سایه کرونا شروع شد و به دلیل تحمیل ممنوعیت و محدودیت نه تنها در ایران بلکه دنیا در عرصه های مختلف اقتصاد و تجارت نیز تحت تاثیر نهاده شد. ایران نیز از این قاعده مستثنی نبود و کشور ما نیز کاهش روابط تجاری را تجربه کرد.

29 فروردین 1400

رقمی که کارفرمایان برای مشخص دستمزد پیشنهاد دادند خبرنگاران

اکنون در شرایطی که یک سال از شیوع ویروس کرونا گذشته و ارزش پول ملی به شدت کاهش یافته باید دید چه نرخی برای کارگران محاسبه خواهد شد.

17 فروردین 1400

رد زباله های کرونا در اقیانوس ها

آمارها می گوید هرسال حدود هشت میلیون تن زباله پلاستیکی به اقیانوس ها راه می یابد و حالا این معضل در سایه همه گیری کووید 19 شکل جدیدی پیداکرده است؛ بیماری عالم گیری که در آن از پلاستیک و وسایل یک بارمصرف برای کنترل همه گیری به طور گسترده استفاده می گردد.

7 فروردین 1400
تعداد: (149)