ظرفیت های بی بدیل کردستان در سطح ملی و بین المللی معرفی شوند

به گزارش وبلاگ به آبادی، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، ظرفیت های بی بدیل کردستان در سطح ملی و بین المللی معرفی شوند.

ظرفیت های بی بدیل کردستان در سطح ملی و بین المللی معرفی شوند

میثم آسوپا، نماینده تام الاختیار وزیر میراث فرهنگی اظهار کرد: استان کردستان در بخش های سه گانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارای توانمندی ها و ظرفیت های کم نظیری است که برای رسیدن به توسعه باید از این پتانسیل ها به خوبی و در جای خود بهره برد.

او با بیان اینکه کردستان در حوزه صنایع دستی نسبت به بسیاری از استان های دیگر ویژگی های چشمگیری دارد، اضافه نمود: در این استان بعضی از هنرها خاص است که در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته و بخش صنایع دستی نیز هنرمندان ویژه ای دارد که باید بیشتر به آنها توجه گردد.

مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح کرد: صنعت گردشگری یکی از مهمترین اولویت های توسعه کردستان است که معرفی بیش از پیش آن می تواند این استان را از نظر مالی متحول کند.

نماینده تام الاختیار وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه بناهای تاریخی بسیاری در کردستان وجود دارد که در کشور کم نظیر است، یادآور شد: در بازدیدی که از جاذبه ها و پروژه های استان داشتیم، موارد و مسائل مختلفی آنالیز شد که به اطلاع وزیر محترم میراث فرهنگی خواهد رسید.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با همت و حرکت جمعی، قطعا تعداد زیادی از گردشگران به سمت استان جذب می شوند که ضروری است در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

منبع: همگردی

به "ظرفیت های بی بدیل کردستان در سطح ملی و بین المللی معرفی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت های بی بدیل کردستان در سطح ملی و بین المللی معرفی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید