کردستان پایلوت گردشگری روستایی و طبیعت گردی کشور است

به گزارش وبلاگ به آبادی، ایرنا - معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: کردستان در یک سال گذشته پایلوت گردشگری روستایی و طبیعت گردی روستایی بوده و اقدامات خوبی در این استان انجام گرفته است.

کردستان پایلوت گردشگری روستایی و طبیعت گردی کشور است

ولی تیموری شامگاه چهارشنبه در نشست تخصصی فعالان صنعت گردشگری کردستان در هتل شادی سنندج، گفت: سه استان سیستان و بلوچستان، سمنان و کردستان با توجه به ظرفیت های گردشگری خاص منطقه خود، به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده اند.

وی با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری تنها از عهده یک وزارتخانه بر نمی آید، لزوم همکاری تمامی دستگاههای اجرایی برای تحقق این مساله را خواستار شد.

تیموری کاربرد صنعت گردشگری در رفع معضل بیکاری را مهم دانست و گفت: کردستان می تواند همه نیاز اشتغال خود را با تقویت ظرفیت های بخش گردشگری مرتفع کند.

وی با بیان اینکه از هر 10 شغل در دنیا یک شغل به حوزه گردشگری اختصاص دارد، یادآور شد: در یک دهه گذشته از هر پنج شغل ایجاد شده، یک شغل در این حوزه بوده است.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه گردشگری در رده دوم سرعت تحولات و اشتغالزایی قرار گرفته است، تاکید کرد: در سال 2018، بیش از 318 میلیون شغل در این حوزه ایجاد شد که نشان می دهد دنیای امروز بر روی گردشگری و اشتغالزایی حاصل از آن حساب ویژه ای باز کرده است.

تیموری به تغییر نگاه مثبت به گردشگری در 2 دهه اخیر اشاره و گفت: اگر این نگاه به عزم ملی تبدیل شود، همه انتظارات از این صنعت برآورده می شود.

وی به ارزآوری هزار و 490 دلاری هر گردشگر برای مقاصد گردشگری اشاره کرد و اضافه کرد: هر گردشگر به تنهایی به اندازه چندین بشکه نفت برای مقاصد گردشگری ارزآوری در بر دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون از این وضعیت کشور غافل بوده ایم تاکید کرد: ظرفیت عمده کشور ما گردشگری است به طوری که در عرصه کشاورزی هم گاهی واردات یک محصول به صرفه تر از تولید آن است.

تیموری تاکید کرد: این در حالی است که گردشگری با کمترین هزینه می تواند برای کشور ثروت آفرین باشد .

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر این که گردشگری کردستان برای ما بسیار مهم است اضافه کرد: از یک سال گذشته این استان به عنوان پایلوت گردشگری طبیعت گردی و گردشگری روستایی انتخاب شده است و با جدیت به دنبال توسعه گردشگری پایدار در کردستان هستیم.

وی اضافه کرد: با توجه به ویژگی کردستان مدل توسعه گردشگری کردستان، مدل تعریف شده برای این استان مبتنی بر جوامع محلی بوده و همه اثرات منفی قابل کنترل هر بخش با همه ظرفیت های آن تبیین شده است.

وی از برگزاری اجلاس دنیای طبیعت گردی و گردشگری روستایی در سال 2021 به میزبانی کرمانشاه و کردستان خبر داد و اضافه کرد: این اجلاسیه با حضور وزرای دنیاگردی بیش از 100 کشور از 154 کشور عضو سازمان دنیای گردشگری برگزار و با این حرکت دنیای ظرفیت های گردشگری کردستان بیش از پیش معرفی می شود.

وی اضافه کرد: نگران زیرساخت های کردشگری نیستیم چرا که با وجود تمام ضعفها ، اگر تقاضا تحریک شود زیرساخت به خود ایجاد خواهد شد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای شرکت در همایش بین المللی توسعه گردشگری و توسعه به میزبانی دانشگاه کردستان آن سفر کرده است.

منبع: توریسم آنلاین

به "کردستان پایلوت گردشگری روستایی و طبیعت گردی کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان پایلوت گردشگری روستایی و طبیعت گردی کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید