کومان: مسی و دیونگ به استراحت احتیاج داشتند، فیفا و یوفا باید فکری به حال بازیکنان نمایند

به گزارش وبلاگ به آبادی، سرمربی تیم فوتبال بارسلونا دلیل قرار نگرفتن مسی و دیونگ در فهرست بازیکنان این تیم برای بازی مقابل دیناموکیف را شرح داد.

کومان: مسی و دیونگ به استراحت احتیاج داشتند، فیفا و یوفا باید فکری به حال بازیکنان نمایند

به گزارش وبلاگ به آبادی، رونالد کومان سرمربی تیم فوتبال بارسلونا می گوید دلیل کنار گذاشته شدن لیونل مسی و فرانکی دیونگ از فهرست 19 نفره این تیم برای بازی فردا شب (سه شنبه) مقابل دیناموکیف در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا تنها به منظور استراحت دادن به آنها بوده است. مسی و دیونگ در تمامی بازی های این فصل بارسلونا حضور داشته اند و علاوه بر آن تیم های ملی کشورهای شان را هم همراهی نموده اند که این باعث شده فشار مضاعفی به آنها وارد آید.

کومان با تأکید بر احتیاج این دو بازیکن به استراحت، از یوفا و فیفا خواست که برای حفظ سلامت و محافظت از بازیکنان کوشش بیشتری به خرج دهند.

سرمربی هلندی بارسلونا در نشست خبری پیش از بازی گفت: ما فکر کردیم که الان زمان خوبی برای استراحت دادن به لئو و فرنکی است. هر دو بازیکن در تمام بازی های این فصل ما حضور داشته اند و در بیشتر دقایق در زمین بوده اند. علاوه بر این آنها در تیم های ملی شان هم بازی نموده اند. به خصوص در خصوص مسی که از سفر طولانی از آمریکای جنوبی به اینجا آمده است. گاهی اوقات شما باید از بازیکنان تان محافظت کنید چون تقویم بازی ها به طرز باورنکردنی فشرده شده است. ما باید شنبه شب تا دیروقت بازی کنیم، بعد دوشنبه سفر کنیم و دوباره سه شنبه بازی کنیم و صبح چهارشنبه برگردیم. با این شرایط آماده نگه داشتن بازیکنان غیرممکن است.

کومان اضافه کرد: شما نمونه هایی مانند سرخی روبرتو را می بینید که دلیل مصدومیتش حضور در بازی های فراوانی بود که مجبور بود در آنها به میدان برود. ما در خصوص پیکه و آنسو فاتی هم بدشانس بودیم. بازیکنان به خاطر فشار کاری بیش از اندازه یکی پس از دیگر مصدوم می شوند. تمام بازیکنان و همه مربیان این را می دانند اما باز هم ما مجبوریم به همین فرایند بازی کردن ادامه دهیم. این باورنکردنی است. دیگر وقتش شده که یوفا و فیفا به حال کارهایی که ما داریم با فوتبالیست ها انجام می دهیم فکری نمایند چون این وضعیتی که آنها الان دارد جنون آمیز است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کومان: مسی و دیونگ به استراحت احتیاج داشتند، فیفا و یوفا باید فکری به حال بازیکنان نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کومان: مسی و دیونگ به استراحت احتیاج داشتند، فیفا و یوفا باید فکری به حال بازیکنان نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید