گوترش خواهان حل اختلافات در بلاروس به وسیله مذاکره شد

به گزارش وبلاگ به آبادی، دبیر کل سازمان ملل خواهان حل و فصل مناقشات در بلاروس به وسیله تبادل نظر میان دولت و مخالفان شد.

گوترش خواهان حل اختلافات در بلاروس به وسیله مذاکره شد

به گزارش به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دبیرکل سازمان ملل مخالفان نتایج انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس را به حل و فصل اختلافات به وسیله مذاکره دعوت کرد.

آنتونیو گوترش روز آدینه گفت به منظور حفظ آرامش در کشور، نارضایتی های پس از انتخابات در بلاروس باید به وسیله مذاکره حل و فصل گردد.

پیش از این ولادیمیر ماکای، وزیر خارجه بلاروس از آمادگی دولت برای تبادل نظر های سازنده با شرکای خارجی خود بر سر انتخابات ریاست جمهوری اخیر و پیامد های آن اطلاع داد. ولادیمیر ماکای روز آدینه در تماس تلفنی با همتای سوئیسی خود گفت بلاروس آماده است تا مذاکراتی سازنده و عینی را با طرف های خارجی به منظور حل و فصل وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر در این کشور برگزار کند. مقامات بلاروس همچنین به منظور کاهش تنش های اخیر در این کشور تظاهرکنندگان بازداشت شده را آزاد کردند.

اعتراضات در بلاروس که از چند روز قبل از برگزاری انتخابات شروع شد، با اعلام نتایج انتخابات و پیروزی الکساندر لوکاشنکو به اوج خود رسید. شهروندان بلاروسی به نحوه مدیریت این کشور معترض هستند. لوکاشینکو با کسب 79.7 درصد آرا توانست بار دیگر به ریاست جمهوری بلاروس برسد و سیوتلانا تیخانفسکا رقیب انتخاباتی خود را شکست دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گوترش خواهان حل اختلافات در بلاروس به وسیله مذاکره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش خواهان حل اختلافات در بلاروس به وسیله مذاکره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید