ابراز تأسف و تعجب وزارت خارجه از مطالب مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی

به گزارش وبلاگ به آبادی، روابط عمومی وزارت امور خارجه در خصوص بعضی از ادعاهای مطرح شده در برنامه تلویزیونیجهان آرا در خصوص دلایل تغییر سفیر ایران در نیجریه بیانیه ای را منتشر کرد .

ابراز تأسف و تعجب وزارت خارجه از مطالب مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی

به گزارش وبلاگ به آبادی، در این بیانیه آمده است: ادعای تعجب آور یکی از میهمانان برنامه مبنی بر اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران سفیر خود در نیجریه را به علت دفاع از مسلمانان نیجریه تغییر داده است، تکذیب و از طرح چنین ادعایی در این برنامه ابراز تأسف می نماید.

مراتب تعجب خود را از طرح و تکرار ادعایی که پیش از این از سوی بعضی شبکه های وابسته به جریان های وهابی در غرب آفریقا و در راستای تبلیعات ضد ایرانی مطرح شده، از شبکه ملی جمهوری اسلامی ایران ابراز می کنیم.

در راستای تنویر افکار عمومی لازم به شرح است که سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در نیجریه پس از چهار سال و نیم و در سرانجام ماموریت خود، در خرداد 1395 به کشور بازگشت و سفیر فعلی کشورمان نیز از تیرماه 95 در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوجا مستقر می باشد.

از مسئولین رسانه ملی کشورمان درخواست می گردد نظارت دقیقتر و هوشمندانه تری بخصوص بر برنامه هایی که به روابط خارجی کشورمان مرتبط است، اعمال نمایند.

به گزارش وبلاگ به آبادی برنامه دنیا آرا از شبکه افق سیما پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابراز تأسف و تعجب وزارت خارجه از مطالب مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تأسف و تعجب وزارت خارجه از مطالب مطرح شده در یک برنامه تلویزیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید