بازگشایی 86 درصد مدارس فرانسه از فردا

به گزارش وبلاگ به آبادی، روزنامه فرانسوی لوپوئن به نقل از وزیر آموزش ملی فرانسه از بازگشایی 86 درصد مدارس این کشور برای میزبانی از یک و نیم میلیون دانش آموز از فردا (دوشنبه) اطلاع داد.

بازگشایی 86 درصد مدارس فرانسه از فردا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی به نوشته این روزنامه فرانسوی، ژان میشل بلانکه وزیر آموزش ملی فرانسه در مصاحبه با روزنامه دودیمانش، از بازگشت تمام دانش آموزان تا انتها ماه جاری به مدارس خود، ابراز امیدواری کرد.

وی توضیح داد: به جامانده مدارس (14درصد) از تعداد کل پنجاه هزار و پانصد مدرسه، حداکثر تا قبل از انتها ماه جاری بازگشایی خواهند شد.

بلانکه اضافه نمود: حدود 50درصد معلمان از دوشنبه به مدارس برمی گردند تا پذیرای دانش آموزان باشند. همچنین معلمانی که در کلاس ها حضور نمی یابند به وسیله آموزش از راه دور در منزل به تدریس ادامه خواهند داد. بدین ترتیب همه به نوعی مشغول کار هستند.

خبرگزاری فرانسه پیش تر گزارش داده بود که 329 شهردار در نامه ای از امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور درخواست تعویق بازگشایی مدارس را نموده اند؛ اما بلانکه در مصاحبه روز گذشته خود در روزنامه دودیمانش به منظور برطرف نگرانی شهرداران خاطرنشان کرد مسئولیت کیفری مبتلا شدن احتمالی دانش آموزان به ویروس کرونا بر عهده شهرداران نخواهد بود.

اظهارات امیدوارانه ژان میشل بلانکه، وزیر آموزش ملی فرانسه، در حالی است که تارنمای خبری ال سی آی فرانسه، از نگرانی شدید والدین و تردید آن ها در فرستادن فرزندان خود به مدرسه خبر داده است.

به نوشته این تارنمای خبری، یک مادر فرانسوی می گوید: اگر فرزندانم را در این شرایط به مدرسه و مهدکودک بفرستم احساس بدی به من دست خواهد داد. گویی فرزندانم را به خط مقدم مواجهه با کرونا فرستاده ام.

به گزارش هفته گذشته فرانس 24، رعایت پروتکل بهداشتی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت فرانسه برای مدارس الزامی است؛ این پروتکل شامل مقررات سختگیرانه ای همانند شستن مکرر دست ها، پوشیدن ماسک، رعایت فاصله یک تا چهار متری بین دانش آموزان و معلمان در تمام فضای آموزشی، اندازه گیری تب دانش آموزان و ... در مدارس است.

برنامه خروج از قرنطینه در فرانسه از دوشنبه (11 می/22 اردیبهشت) در حالی کلید خورده است که سیاست های دولت مکرون برای مقابله با شیوع کرونا در روز های اخیر به شدت مورد اعتراض وسیع مردم قرار گرفته و نظرسنجی ها حاکی از نارضایتی 62 درصدی مردم در قبال سیاست ها و اقدامات دولت در این زمینه است.

طبق آمار اعلام شده تا به امروز، از ابتدای شیوع کرونا در فرانسه، 176 هزار و 658 نفر به کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد 26 هزار و 310 نفر جان خود را از دست داده اند. 56 هزار و 38 نفر هم از بیماری همه گیر کووید-19 بهبود یافته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازگشایی 86 درصد مدارس فرانسه از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی 86 درصد مدارس فرانسه از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید