بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهر ماه

به گزارش وبلاگ به آبادی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهرماه امسال انجام می گردد.

بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهر ماه

فارس نوشت: بهروز کمالوندی معاون اموربین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی و سخنگوی این سازمان گفت: بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر، اواخر مهرماه امسال (اکتبر) انجام می گردد.

پیش از این پیش بینی شده بود که بتن ریزی این واحد نیروگاهی در مرداد ماه انجام گردد که بر این اساس، با قدری تاخیر قرار است در اواخر مهر ماه صورت گیرد و کمالوندی در این باره تأکید کرد که این تاخیر در زمانبندی احداث واحد دوم این نیروگاه، مانعی ایجاد نمی نماید.

لازم به ذکر است، عملیات گودبرداری واحد دو نیروگاه اتمی بوشهر نهم آبان 1396 با حضور علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و الکسی لیخاچوف رئیس شرکت روس اتم در بوشهر انجام شد.

  • آمادگی کامل را برای اجرای سناریوهای پیشنهادی داریم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره گزینه های گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران براساس بیانیه 18 اردیبهشت شورای عالی امنیت ملی اعلام نمود: ما گزینه های خود را درباره گام سوم به مسئولان کشور ارائه داده ایم و براساس شرایط باید توسط مسئولان در این خصوص تصمیم گرفته گردد و پس از ابلاغ، سازمان انرژی اتمی آن را اجرا می نماید.

وی در عین حال اعلام نمود: ما آمادگی کامل را برای اجرای سناریوهایی که پیشنهاد نموده ایم، داریم.

کمالوندی با بیان اینکه سناریوها را از قبل ارائه داده ایم، ولی هر چند وقت یک بار آنها را به روز و آپدیت می کنیم، گفت: مدام در حال به روز کردن این گزینه ها هستیم، ولی اینکه کدام یک انتخاب گردد پس از آنالیز شرایط سیاسی و تصمیم گیری مسئولان عالی کشور است و بعد از آن برای اجرا به ما ابلاغ می گردد.

  • مرکز تحقیقات ملی جداسازی و توسعه کاربرد ایزوتوپ های پایدار در فردو

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره مرکز تحقیقات ملی جداسازی و توسعه کاربرد ایزوتوپ های پایدار در فردو که امروز (سه شنبه) کلنگ آن توسط علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی (+) به زمین زده شد، عنوان نمود: روش هایی که در تأسیسات جدید مورد استفاده قرار می گیرد، شامل تبادل شیمیایی، الکترو مغناطیس، نفوذ حرارتی، تقطیر غشایی و... و. است.

وی بیان نمود: این مرکز در مساحتی حدود پنج هزار مترمربع احداث می گردد و ساخت بخش عمده تجهیزات آن در داخل آغاز شده و بخشی از تجهیزات آن هم ممکن است از خارج از کشور وارد گردد.

کمالوندی به کاربردهای ایزوتوپ های پایدار در حوزه های صنعت، بهداشت، محیط زیست و ... اشاره نمود و اضافه کرد: در حوزه بهداشت برای تشخیص بیماری ها، تصویربرداری هسته ای و ...در صنایع در زمینه عکسبرداری گاما و سیستم های تشخیص گاز و دود و ... در علوم زیست محیطی برای نظارت بر گازهای اتمسفری و ... از این ایزوتوپ ها استفاده می گردد و در چرخه غذایی، طب ورزشی و سم شناسی نیز دارای کاربردهای متعدد است.

وی گفت: قرار است 20 فروردین سال آینده (1399) فاز مقدماتی این مرکز خاتمه یابد و فاز دوم نیز آبان ماه همان سال انجام می گردد که شامل نصب تجهیزات است.

معاون سازمان انرژی اتمی عنوان نمود: با تأسیس این مرکز ما اولین کشور دارنده این فناوری در غرب آسیا و جزو 10 کشور دارنده آن هستیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهر ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهر ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید