بخشش مردی که همسر سومش را کشت

به گزارش وبلاگ به آبادی، مردی که همسر سوم خود را به قتل رسانده بود با رضایت اولیای دم مقتول از پای چوبه دار به زندگی بازگشت.

بخشش مردی که همسر سومش را کشت

به گزارش شرق، این مرد از 11 سال قبل در زندان به سر می برد و در این مدت اولیای دم مقتول بر اجرای حکم قصاص اصرار داشتند تا اینکه بالاخره در آخرین دقایق اعلام گذشت کردند و مرد میان سال از مرگ نجات یافت. کارآگاهان پلیس آگاهی شهریار شامگاه 11 دی سال 88 از قتل زنی 32 ساله به نام مهشید در خانه اش آگاه شدند و وقتی به محل حادثه رفتند مشاهده کردند این زن با ضربه چاقو که به گلویش اصابت نموده، جانش را از دست داده است.

شواهد زیادی در صحنه جرم وجود داشت که نشان می داد این زن به دست شوهرش به نام شایان کشته شده است. نخست آنکه در محل جنایت هیچ اثری از ورود فرد غریبه وجود نداشت، از سویی هیچ سرقتی از محل حادثه انجام نشده بود. وقتی شایان بازداشت شد و تحت بازپرسی نهاده شد، به قتل اقرار کرد.

متهم در اعترافاتش گفت: من سه بار ازدواج نموده ام و مهشید همسر سومم بود. روز حادثه به خانه دخترم که از ازدواج دومم بود رفتم. مهشید از این کار من عصبانی شد و وقتی به خانه برگشتم با من دعوا کرد و گفت میان او و دخترم باید یک نفر را انتخاب کنم. این طور بود که جر و بحث بین ما آغاز شد و دقایقی ادامه داشت، اما چون نمی خواستم دعوا طولانی گردد، در نهایت عذرخواهی کردم تا همه چیز تمام گردد، اما مهشید نه تن ها سکوت نکرد بلکه با دمپایی من را زد. این کارش باعث شد به شدت عصبانی شوم به گونه ای که نتوانستم خودم را کنترل کنم.

متهم به قتل ادامه داد: درحالی که از شدت عصبانیت کنترلی بر رفتارم نداشتم، به آشپزخانه رفتم، چاقویی برداشتم و با آن ضربه ای به گردن مهشید زدم که ناگهان خون همه جا را گرفت. او روی زمین افتاد و بلافاصله جانش را از دست داد. پرونده این همسرکشی بعد از گذراندن مراحل مقدماتی به شعبه 113 وقت دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. در جلسه محاکمه اولیای دم مقتول اعلام کردند تنها خواسته شان اجرای حکم قصاص است و تفاضل دیه را نیز می پردازند. هیئت قضات بعد از آنالیز پرونده با توجه به اینکه تردیدی در قاتل بودن شایان وجود نداشت، او را به مرگ محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور تأیید شد و به این ترتیب شایان تا یک قدمی چوبه دار پیش رفت.

بعد از آن دایره صلح و سازش دادسرای جنایی تهران چند جلسه با اولیای دم برگزار کرد تا بتواند آن ها را به گذشت راضی کند، ولی این جلسه ها بی نتیجه ماند و شکات همچنان بر اجرای حکم اصرار داشتند. در نهایت شایان چند روز پیش پای چوبه دار رفت، اما در نهایت اولیای دم اعلام گذشت کردند. شایان بعد از محاکمه به لحاظ جنبه عمومی جرم با توجه به اینکه 11 سال را در زندان سپری نموده است، آزاد می گردد.

منبع: فرارو

به "بخشش مردی که همسر سومش را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش مردی که همسر سومش را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید