برگزاری 5 رویداد مهم فرهنگی در کرمانشاه

به گزارش وبلاگ به آبادی، کرمانشاه میزبان برگزاری 5 رویداد مهم فرهنگی خواهد بود.

برگزاری 5 رویداد مهم فرهنگی در کرمانشاه

به منظور برگزاری پنج رویداد بزرگ فرهنگی هنری در کرمانشاه، تفاهمنامه ای میان مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست شهرداری کرمانشاه امضا شد.

جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های زیاد استان کرمانشاه گفت:

به طور معمول وجود ظرفیت و پتانسیل در یک منطقه با مسائل آن منطقه رابطه عکس دارد. به طوری که در یک منطقه با ظرفیت ها و پتانسیل های بی شمار باید مسائل حداقل باشد، اما شاهد هستیم این رویه در استانی مانند کرمانشاه برعکس پیش می رود و با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان در استان با مسائل بسیاری به ویژه بیکاری روبرو هستیم.

این رویدادها عبارتند از: جشنواره ملی پوستر کرمانشاه، جشنواره ملی عکس کرمانشاه، جشنواره ملی کاریکاتور کرمانشاه، جشنواره استانی فیلم کوتاه نیلوفر و جشنواره استانی تئاتر عروسکی کرمانشاه.

در برگزاری این رویدادها سه دستگاه شهرداری، میراث فرهنگی و ارشاد همکاری های لازم را خواهند کرد. بعلاوه این برنامه می تواند نقطهت آغازی برای همکاری های بعدی باشد و برای اجرای برنامه های مشترک بیشتر در آینده زمینه را مهیا کند.

هیچ دستگاهی به تنهایی قادر به بهره مندی از همه ظرفیت های حوزه خود نیست و همکاری دستگاه ها باعث بهره برداری بیشتر از ظرفیت ها خواهد بود.

بالایی بیان نمود:

این همکاری می تواند برای تدوین تقویم فرهنگی ادامه داشته باشد تا بتوانیم برنامه های فرهنگی را طبق برنامه زمانبندی از پیش مشخص شده برای سال آینده داشته باشیم.

به گفته وی کرمانشاه شهر گردشگری است، اما گردشگری شهری ندارد.

ضروری است فهم گردشگری در نظام برنامه ریزی استان دخالت داده گردد تا کرمانشاه تبدیل به مقصد گردشگری گردد.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "برگزاری 5 رویداد مهم فرهنگی در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 5 رویداد مهم فرهنگی در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید