تأکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از رویترز، وی اضافه نمود: باید تضمین شود بازیگران کوچک تر فضا و مجال کافی برای توسعه و ارتقای فعالیت های خود را داشته باشند.

تأکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی

چین در یک سال اخیر برنامه هایی را برای قانون مند کردن فرایند اقتصاد آنلاین به اجرا گذاشته و در تلاش است از انحصارطلبی شرکت های بزرگی مانند علی بابا و تنسنت جلوگیری کند تا شرکت های اینترنتی کوچک تر و خلاق بتوانند فضای تنفس پیدا کنند.

در جولای گذشته وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین یک برنامه شش ماهه نظم بخشی را به اجرا گذاشت که هدف از اجرای آن مقابله با اختلال در نظم بازار، جلوگیری از تضییع حقوق کاربران اینترنت، حفظ امنیت داده ها و مقابله با تحمیل انبوه تبلیغات دیجیتال بود.

شیائو یاکینگ، وزیر صنعت و اطلاعات چین، در این مورد به خبرگزاری رسمی شینهوا گفته است: در حال حاضر، شرکت ها آگاهی خود را در مورد لزوم رعایت قوانین افزایش داده اند و برخی از مسائل جدی قبلی حل شده است. مشکل بلوکه کردن متقابل رقبا برطرف شده و نمایش آگهی های متعدد نیز متوقف شده است.

شیائو افزود این وزارتخانه با سایر بخش های دولتی و نیز صنعت همکاری خواهد کرد تا فضای بیشتری برای رشد شرکت های کوچک و میانه در این بخش به وجود آید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تأکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید