بهترین نقش آفرینی های بازیگران زن در سال 2020 به انتخاب ایندی وایر

به گزارش وبلاگ به آبادی، ایندی وایر وبگاهی خبری برای فیلم های مستقل جهان در آخرین اقدام خود لیستی از بهترین نقش آفرینی های بازیگران زن در سال 2020 ارائه داده که بطرز عجیبی نام چند بازیگر برجسته چون کیت وینسلت و سروشا رونان برای بازی در فیلم آمونیت در آن نیست.

بهترین نقش آفرینی های بازیگران زن در سال 2020 به انتخاب ایندی وایر

وبلاگ به آبادی | امسال برای بازیگران زن سال بسیار سختی بود، بازیگرانی که با وجود محدودیت ها و وقفه هایی که در پروژ ه های سینمایی رخ داد کنار نکشیدند و نقش خود را به بهترین شکل ممکن بازی کردند؛ و در نقد های مختلف بسیار درخشیدند و مورد پسند قرار گرفتند. اما این سختی دوبرابر می شود زمانی که تعداد زیادی از بازیگران را می بینیم که در لیست بهترین نقش آفرینان زن قرار گرفته اند و قرار است امسال به رقابتی سخت و پیچیده برای بردن جوایز متعدد بخصوص اسکار بپردازند.

به گزارش وبلاگ به آبادی؛ ایندی وایر وبگاهی خبری برای فیلم های مستقل جهان در آخرین اقدام خود لیستی از بهترین نقش آفرینی های بازیگران زن (13 نفر) در سال 2020 ارائه داده که بطرز عجیبی نام چند بازیگر برجسته، چون کیت وینسلت و سروشا رونان برای بازی در فیلم آمونیت در آن نیست، در حالی که محافل نقد و بررسی فیلم های سینمای از بازی روان، حیرت انگیز و پیچیده این دو پر شده است.

هیلی بنت (بلعیدن/Swallow)

هیلی بنت خواننده و بازیگر 32 ساله آمریکایی چنان شخصیت و رفتار هانتر را دربلعیدن ظریف و متین ارائه می دهد که تمجید همگان را به دنبال داشته است. منتقدان در تعریف بازی بنت در نقش هانتر گفته اند: آثاری از روان پریشی دیده نمی شود و نیازی به گره گشایی از حرکات او در مخاطب ایجاد نمی کند.

بلعیدن یک فیلم آمریکایی-فرانسوی در ژانر تریلر روان شناختی به نویسندگی و کارگردانی کارلو میرابلا-دیویس است. فیلم دربارهٔ زن جوان و بارداری است که ظاهراً زندگی بسیار خوبی دارد، اما عادت عجیب، تاریک و پنهانی او، یعنی خوردن اشیای تیز زندگی او و اطرافیانش را با مسئله ای پیچیده روبرو می کند.

جسی باکلی (به انتها اوضاع فکر می کنم/Im Thinking of Ending Things)

جسی باکلی در نقش لوسیا در فیلم من به انتها دادن به اوضاع فکر می کنم به کارگردانی چارلی کافمن ترس ها و عمیق ترین نگرانی هایی شخصیت را در طول فیلم به خوبی بروز می دهد و دریچه ای معنایی را برای مخاطب می گشاید.

این فیلم در ژانر مهیج و درام داستان زنی جوان را دنبال می کند که به همراه نامزد جدیدش به مزرعه مادری اش سفر می کند. او به محض ورود سعی می کند هرچیزی را که فکر می کرد درباره او و خودش می داند، زیر سوال ببرد.

وایولا دیویس (بلک باتم ما رینی /Ma Raineys Black Bottom)

وایولا دیوس در نقش مارینی خواننده، چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ نگرش، به خوبی توانسته نمایی سرکش از ملکه ای که دیگران باید در برابرش سکوت کنند را به تصویر بکشد.

بوزمن و دیویس و همبازیش بوزمن که در انتهای فیلمبرداری این فیلم بر اثر سرطان جان خود را از دست می دهد، بازی فوق العاده و چشمگیری را در این اثر به نمایش می گذارند.

بلک باتم ما رینی به کارگردانی جورج سی ولف بر اساس نمایشنامه ای به همین نام از آگوست ویلسون ساخته شده است. داستان در یکی از بعد از ظهر های دهه 1920، زمانی که یک گروه از نوازندگان در شیکاگو در یک جلسه ضبط منتظر یک مجری پیشرو و افسانه، مادر سبک بلوز یعنی ما رینی هستند، تنش تا حد زیادی بالا می گیرد. اواخر این جلسه ضبط، مارینب با مدیر برنامه و تهیه کننده سفید پوست خود به خاطر کنترل روی موسیقی اش، وارد نبرد اراده ها می شود تا از خودش دفاع کند. زمانی که این گروه در اتاق تمرین استودیو منتظر هستند، یک ترامپت زن به نام لوی (با بازی چادویک بوزمن)، هم گروهی های نوازنده خود را وسوسه می کند تا کاری انجام دهند که حقایق آشکار شود؛ اتفاقی که باعث می شود جهت زندگی آن ها برای همیشه تغییر کند.

جولیا گارنر (دستیار /The Assistant)

دستیار در ژانر درام به کارگردانی کیتی گرین محصول کشور آمریکا است؛ و بسیاری معتقدند بازیِ زیبا و تاثیرگذار جولیا گارنر در نقش جین در این فیلم بسیار پراهمیت می باشد. گارنر تقریباً در تمامی سکانس های این فیلم حضور دارد و حتی وقتی هیچ دیالوگی ندارد با حرکات و نگاهش با شما صحبت می کند. او به تنهایی داستان فیلم را جلو می برد.

داستان فیلم در مورد یک زن جوان فارغ التحصیل است که به تازگی وارد یک شرکت تولید فیلم شده است.

ونسا کربای (تکه های یک زن/Pieces of a Woman)

فیلم تکه های یک زن به کارگردانی کورنل موندروتسو مجارستانی با بازی فوق العاده ونسا کربی در نقش زنی باردار است. کربی در این فیلم نه تن ها برای اجرای خارق العاده اش در سکانس زایمان، بلکه برای اجرا و نمایش شخصیت مارتا به عنوان مادری که فرزندش را ندیده از دست داده، مستحق جایزه است. شخصیت مارتا، پس از زایمان ناموفقش، هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روان شناسی، عکس العملی پیچیده و عجیب از خود بروز می دهد. کربی به بهترین حالت ممکن این صحنه را به تصویر می کشد.

این فیلم داستان پرفراز و نشیب رابطۀ احساسی زوجی را روایت می کند که پس از انتظار فراوان برای تولد فرزندشان، هنگام زایمان او را از دست می دهند.

فرانسیس مک دورمند (آواره گان /Nomadland)

پیتر بردشاو منتقد گاردین بازی مکدورمند در فیلم آواره گان را بهترین نقش آفرینی کارنامه او توصیف می کند. فیلم سرزمین آواره ها ساخته کلویی ژائو فیلمساز مستقل با بازی فرانسیس مک دورمند پیش تر مورد تحسین و تمجید زیادی قرار گرفته و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را بار دیگر برای مک دورمند پیش بینی کرده اند.

فرانسیس مکدورمند نقش زن بیوه، شصت و یک ساله به نام فرن را ایفا می کند که وقتی در رکود اقتصادی بزرگ اواخر دهه 2000 و اوایل دهه 2010، همه چیز خود را از دست می دهد، با یک ون از نوادا سفری جاده ای را شروع می کند و مثل یک آواره امروزی زندگی را پیشه می کند.

الیزابت ماس(مرد نامرئی، شرلی/ Shirley،The Invisible Man)

الیزابت ماس با دو فیلم شرلی و مرد نامرئی سالی پرکار داشته و جالب اینجاست برای بازی در هردو فیلم مورد تحسین بوده بخصوص چهره سراسر ترس و مضطربش در مرد نامرئی و بازی متفاوتش در شرلی.

مرد نامرئی، فیلمی مهیج، ترسناک، رازآلود و علمی تخیلی به کارگردانی لی وانل است. این فیلم توانست فروشی موفقیت آمیز داشته باشد.

داستان از وقتی است که نامزد سابق سسیلیا، خودکشی می کند و ثروت خود را به جای می گذارد، سسیلیا شک می کند که مرگ او برای فریب او بوده است. بعد از اتفاقات وحشتناکی که پشت سر یکدیگر رخ می دهد، سسیلیا می خواهد ثابت کند که توسط یک مرد نامرئی تحت تعقیب و شکار است.

شرلی فیلمی درام و بیوگرافی آمریکایی به کارگردانی جوزفین دکر است که بر اساس رمانی به همین نام (نوشته شده توسط سوزان اسکارف مرل) ساخته شده است. شرلی داستان یک زوج جوان با نام شرلی جکسون و همسرش استنلی هیمن (که استاد دانشگاه بنینگتون است) را به تصویر می کشد که به امید شروع زندگی جدید و روشنی هستند. اما آن ها متوجه می شوند که سوژه ای برای رمان جدید یک نویسنده روانی هستند.

کری مولیگان (زن جوان آینده دار/Promising Young Woman)

فیلم نوید زن جوان آینده داری را می دهد. کری مولیگان با بازی در این فیلم بار دیگر خود را بعنوان بازیگری قوی و مصمم تثبیت می کند. منتقدان او را یکی از شانس های مهم اسکار 2021 می دانند.

فیلم درام جنایی هیجان انگیز و راز آلود آمریکایی محصول سال 2020 به کارگردانی امرالد فنل درباره یک زن جوان است که دچار آسیب های روانی از یک رویداد غم انگیز در گذشته است و به دنبال انتقام از مردانی است که از جهت او عبور می کنند.

آماندا سیفراید (منک / Mank)

منک به کارگردانی دیوید وینچر و نویسندگی جک فینچر (پدر) از آن فیلم هایی است که صدای بازیگرش را درآورده، سایفرد بازیگر فیلم منک می گوید از یک صحنه بیش از 200 برداشت داشته اند. شاید همین تکرار برداشت ها و وقت زیادی که فینچر برای بازیگران گذاشته باعث شده سایفرد مورد توجه قرار بگیرد و بازی او را عالی ویک استثناء بنامند.

این فیلم محصول کشور آمریکا و در ژانر کمدی و خانوادگی می باشد. داستان آن دربارهٔ زندگی واقعی هرمن جی منکویتس ملقب به منک، فیلم نامه نویس فیلم همشهری کین (1941) است و وقایع زندگی او و چالش هایی که هنگام نوشتن فیلم نامه با اورسن ولز و دیگران داشته را به تصویر می کشد.

آنیا تیلور-جوی (اما/Emma)

اِما فیلمی در ژانر درام و کمدی به کارگردانی آتمن دا وایلد است که در سال 2020 منتشر شد. این فیلم اقتباسی از کتاب، اما اثر جین آستین است. آنیا تیلور-جوی که برای بازی در سریال گامبی وزیر بشدت مورد توجه قرار گرفت و توانست شهرتی جهانی بدست بیاورد. در، اما نقش دختری جوان را بازی می کند که توانسته بازی یکدست و قابل قبولی ارائه دهد.

اما دختری جذاب، باهوش و ثروتمند، مانند ملکه زنبورها، در دهکده کوچکی که زندگی می کند بسیار محبوب و شناخته شده است. او که بی رقیب و بی همتا، اما خودخواه است. باید در میان طبقات اجتماعی و اتفاقات میان آن ها، با ماجراجویی و حتی انتخاب های غلط، عشق را پیدا کند.

ایوان ریچل وود (کاجیلیونر/Kajillionaire)

اولین فیلم بلند میراندا ژوئیه در ژانر کمدی-درام در جشنواره فیلم ساندنس 2020 تحسین منتقدین را به همراه داشت. منتقدین در ساندنس بیشتر از طرح داستانی فیلم و بازی بازیگران به ویژه ایوان ریچل وود ستایش کردند و آن را ترکیبی از انگل و دزدان فروشگاه دانستند.

داستان فیلم در مورد کلاه بردارانی به نام ترزا با بازی وینگر و رابرت با بازی جنکینز است که تنها دخترشان الد دولیو با بازی ریچل وود را آموزش داده اند تا در هر فرصتی دست به سرقت بزند و کلاه برداری کند. آن ها در حین یک سرقت شتاب زده، غریبه ای با بازی جینا رودریگز را می فریبند تا در کلاه برداری بعدی به آن ها ملحق شود و به این طریق جهانی خودشان را متحول کنند.

لتیشیا رایت (منگرو/Mangrove)

لتیشیا رایت ستاره بی، چون و چرا و یکه تاز فیلم درام و تاریخی منگرو به کارگردانی استیو مک کوئین و نویسندگی مشترک مک کوئین و آلاستر سیدونز در سال 2020 است. انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس مجموعه تبر کوچک را بهترین اثر سینمایی در سال 2020 معرفی کرد و جایزه بهترین فیلم سال را به اثر تحسین شده استیو مک کوئین اهدا کرد.

داستان فیلم به وقایعی که در یک رستوارن متعلق به سیاه پوستان است و پاتوقی برای مهاجران هند غربی در لندن محسوب می شود. می پردازد. پلیس به این مکان حمله می کند و بعد از این اتفاق یک نبرد دادگاهی درمی گیرد.

یوه جونگ یون (میناری/Minari)

فیلم میناری اثری درام به نویسندگی و کارگردانی لی ایزاک چانگِ با استعداد ساخته شده است. یوه جونگ بو در نقش مادر بزرگی حیله گر و بددهان چنان فوق العاده دوست داشتنی طاهر می شود که پرخاشگری او در طول فیلم جذاب به نظر می رسد.

این فیلم تصویر بسیار زیبا از یک خانواده است که هم کوچک و هم به نوعی بزرگ به نظر می آید؛ خانواده ای که سخت در تلاش هستند تا جایگاه خود را در جهان پیدا کنند. داستانی زندگینامه ای دربارهٔ یک خانواده کره ای آمریکایی است که به آرکانزاس نقل مکان می کنند تا یک کار کشاورزی را در دهه 1980 شروع کنند.

منبع: فرادید

به "بهترین نقش آفرینی های بازیگران زن در سال 2020 به انتخاب ایندی وایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نقش آفرینی های بازیگران زن در سال 2020 به انتخاب ایندی وایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید