برترین دانشگاه های مدیریت اروپا در سال 2015

به گزارش وبلاگ به آبادی، فارغ التحصیلان مدرسه بازرگانی که در رشته مدیریت تحصیل نموده اند می توانند دستمزدهای بالایی دریافت نمایند و آینده کاری روشنی داشته باشند. ولی آیا می دانید چه دانشگاهی برای تحصیل رشته مدیریت کیفیت کافی را دارا است؟ ما برترین دانشگاه های بازرگانی را به ترتیب به شما معرفی می کنیم. با خبرنگاران همراه باشید.

برترین دانشگاه های مدیریت اروپا در سال 2015

این فهرست بر اساس پنج ویژگی اصلی طراحی شده: اعتبار (که به وسیله خوانندگان ما مشخص می گردد)، میانه حقوق دریافتی بعد از فارغ التحصیلی، نرخ جذب دانشجویان در مدت سه ماه بعد از فارغ التحصیلی، نمره GMAT میانه و شهریه. با برترین دانشگاه های بازرگانی اروپا آشنا شوید:

دانشگاه Ramon LIuII

مکان: بارسلونا، اسپانیا حقوق میانه: از 40000-70000 دلار نمره GMAT میانه: 666 این دانشگاه مدرک بازرگانی انگلیسی و اسپانیایی اعطا می نماید و دانشجویان می توانند در حوزه رشته تحصیلی مورد نظر در جهات گوناگون پیشرفت نمایند. دوره درسی این دانشگاه در دوازده، پانزده و هجده ماه به انتها می رسد بطوریکه دانشجویان فرصت کافی دارند تا از نظر شغلی و فردی پیشرفت داشته باشند. پس از گذراندن دوره دوازده ماهه دانشجویان مدرک مدیریت دریافت می نمایند در حالیکه پس از گذراندن برنامه هجده ماهه دانشجویان برای دوره کارآموزی آمادگی پیدا می نمایند. بعلاوه می توانند حین تکمیل دوره تحصیلی در فعالیت های دیگر هم پیشرفت داشته باشند.

دانشگاه Warwick

مکان: کاونتری، انگلستان حقوق میانه: 60000-90000 نمره GMAT میانه: 656 دانشگاه وارویک یک برنامه بازرگانی دوازده ماهه رشته مدیریت در نظر گرفته است. این دوره برای دانشجویانی مناسب است که کسب و کار بازرگانی را در سطح جهانی مدیریت می نمایند. تحصیلات در رشته مدیریت شامل برنامه های متنوعی از جمله پروژه مشاوره و آموزش در کشورهای دیگر می گردد. پس از گذشت سه ماه از انتها دوره درسی 97 درصد از دانشجویان به انجام یک شغل مورد نظر مشغول شدند و این رتبه واقعا شگفت انگیز است.

آکادمی بین المللی مدیریت

مکان: لوزان، سوئیس حقوق میانه: 67000-102000 نمره GMAT میانه: 670 این دانشگاه برای آموزش دوره یک ساله مدیریت با دقت تمام، تنها نود دانشجو گزینش می نماید. مدرک دانشگاه لوزان به قدری ارزشمند است که نود و چهار درصد از فارغ التحصیلان سال گذشته توانستند به موقعیت شغلی مناسبی برسند یا در صنعت و موقعیت مکانی مورد علاقه شان مشغول به کار شوند. بیشتر از دو سوم فارغ التحصیلان این دانشگاه در پی مشاغلی در حوزه فراوری، تکنولوژی و شبکه و فراوری محصول هستند. شرکت های رده یک جذب نماینده این مشاغل آمازون، Accenture و Cisco Systems هستند.

دانشگاه بازرگانی IE

مکان: مادرید، اسپانیا حقوق میانه: 51000-77000 نمره GMAT میانه: 680 این دانشگاه برای دانشجویان، یک دوره مدیریت بین المللی دوازده ماهه ارائه می دهد. داوطلبان از نود کشور مختلف پذیرفته می شوند و می توانند با تحصیل در این دانشگاه تجربه خود را بیشتر نمایند. دانشگاه IE اولین دانشگاه جهان است که برای دانشجویان استانداردهای کارآفرینی در نظر می گیرد و به ادعای خود دانشگاه، پانزده درصد از دانشجویان با حمایت دانشگاه شرکت های خودشان را راه اندازی می نمایند. بعلاوه این دانشگاه دانشجویان را برای اشتغال در زمینه های مشاوره و اقتصاد آماده می نماید. سی و هشت درصد از دانشجویان فارغ التحصیل شده سال گذشته در این رشته ها مشغول به کار شدند.

دانشگاه ناوارا

مکان: مادرید، اسپانیا حقوق میانه: 61000-93000 نمره GMAT میانه: 680 اخذ مدرک از دانشگاه بازرگانی ناوارا می تواند در دستمزد دریافتی دانشجویان تاثیر چشم گیری داشته باشد. کارمندان این حوزه پیش از گذراندن این دوره حدودا چهل و پنج هزار دلار عایدی دارند ولی پس از فارغ التحصیل شدن از این دانشگاه مقدار حقوق آن ها به نود هزار دلار رسید. دانشگاه ناوارا برنامه های دیگری هم برای دانشجویان در نظر دارد. داوطلبان می توانند با گذراندن دوره های خاص زبان اسپانیایی خودشان را تقویت و زندگی در اسپانیا را تجربه نمایند.

دانشگاه HEC پاریس

مکان: پاریس، فرانسه حقوق میانه: 57000-87000 نمره GMAT میانه: 685 از روزی که این دانشگاه در اروپا دایر شد، تمام شرکت های بزرگ کارمندان خود را با دقت زیادی از فارغ التحصیلان آن انتخاب کردند. نود درصد از دانشجویان پس از انتها دوره تحصیلی در کمتر از نود روز در شرکت های بزرگ و معروف جذب می شوند. دانشجویان برتر سال گذشته اکثرا در شرکت هایی مثل آمازون، لینکدین و گوگل مشغول به کار هستند.

دانشگاه آکسفورد

مکان: آکسفورد، انگلستان میانه حقوق: 57000-87000 نمره GMAT میانه: 690 دانشجویان رشته مدیریت در طول دوران تحصیل به شکلی جهانی تجربه کسب می نمایند. به عنوان مثال نود و پنج درصد از دانشجویان کلاس سال آینده را افراد خارجی سراسر جهان تشکیل می دهند و کلاسی از فرهنگ های متنوع تشکیل می دهند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند به شکل داوطلبانه یک یا دو هفته به سفرهای دور بروند تا درک عمیقی از کسب و کار آینده خود در نقاط مختلف جهان پیدا نمایند. کلاس های سال های گذشته به دوبی، سنگاپور و سیلیکون ولی سفر نموده بودند.

دانشگاه کمبریج - حقوق بازرگانی

مکان: کمبریج، انگلستان میانه حقوق: 71000-108000 نمره GMAT میانه: 690 نکته جالب در خصوص این دانشگاه این است که هشتادو نه درصد از دانشجویان سه ماه پس از اتمام دوره تحصیلی به وسیله شرکت ها جذب می شوند ولی نود و پنج درصد از همین دانشجویان در طول دوره تحصیل پیشنهاد کاری دارند. با گذراندن دوره یک ساله مدیریت در خصوص کسب و کارهای بین المللی، اقتصاد و شاخه های مربوطه اطلاعات کافی کسب می کنید بطوریکه می توانید به عضویت گروه استارتاپ خود کمبریج در بیایید. این گروه سیلیکون فن نام دارد. دانشجویان کلاس مدیریت از چهل کشور مختلف گرد هم آمده اند.

INSEAD

مکان: فونتنبلو، فرانسه میانه حقوق: 62000 -94000 نمره GMAT میانه: 701 این دانشگاه دانشکده های مختلفی را در فرانسه، سنگاپور و ابوظبی راه اندازی نموده و در آن دوره های ده ماهه مدیریت برگزار می نماید. دانشجویان فارغ التحصیل شده می توانند در سطح جهانی نوآوری داشته باشند. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است. سال گذشته نیمی از دانشجویان پس از گذراندن این دوره در آمازون یا گوگل (در حوزه تکنولوژی) جذب شدند.

دانشگاه لندن

مکان: لندن، انگلستان میانه حقوق: 78000-119000 نمره GMAT میانه: 701 دانشگاه بازرگانی لندن برترین دانشگاه برای تحصیل در رشته تجارت (به جز آمریکا) در سراسر جهان است. از آنجایی که هفتادو پنج درصد از شرکت های معتبر جهانی یک شعبه در لندن دارند، تحصیل در این دانشگاه مثل جستجو در معدن طلا است. دانشجویان فارغ التحصیل شده نه تنها مدرک مدیریت کسب می نمایند بلکه از میان پانزده زبان ارائه شده به وسیله این دانشگاه، باید به انتخاب خود یادگیری یکی از آن ها را آغاز نمایند. منبع: businessinsider

منبع: کجارو

به "برترین دانشگاه های مدیریت اروپا در سال 2015" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین دانشگاه های مدیریت اروپا در سال 2015"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید