اخبار اقتصادی

جولان بی آبی در تهران؛ جیره بندی آب نزدیک است؟

طی دو سال گذشته تهران به نام پرمصرف ترین شهر کشور در حوزه آب شناخته شد و با توجه به اینکه ترسال بودیم، مشکل خاصی به وجود نیامد، اما سال جاری ماجرا با دو سال پیش تفاوت دارد چراکه اگر روال به همین صورت پیش برود، تشنگی مهمان مرکز نشینان خواهد شد.

14 مرداد 1400

بی توجهی به لایه محتوای شبکه ملی اطلاعات

یک کارشناس فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا کنون توجه به چالش های لایه محتوا در شبکه ملی اطلاعات کم بوده، گفت: تصور بعضی از شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت هایی مانند سیم و کابل است که فکر می نمایند راه نیفتاده ، اما آن بخش از حوزه شبکه ملی اطلاعات که محقق نشده،...

14 مرداد 1400

از خودسوزی معلم تا درگیری خونین دو پزشک

در اصفهان خبر خودسوزی معلم مال باخته در ماقبل دادگستری و از دست دادن جانش به گوش می رسد. کمی آنطرف تر درست در نیشابور با خبر درگیری دو پزشک و خودکشی یکی از دو پزشک روبرو می شویم. اما دلیل این سرانجام دادن های تلخ به زندگی چیست؟ آن هم برای افرادی که یک عمر...

11 مرداد 1400

خطیب زاده: عطش سیری ناپذیر عقده های ضدایرانی، به ریاکاری شرم آور غربی دامن زده است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در صفحه مجازی خود نوشت: عطش سیری ناپذیر برای پول و عقده های ضدایرانی، به ریاکاری شرم آور غربی دامن زده است.

30 تیر 1400

هشدار آکسفام در باره خطر گرسنگی گسترده مردم جهان

بر اساس ارزیابی این گروه، اکنون 155 میلیون تن در روی کره زمین در مرحله بحرانی ناامنی غذایی یا شرایط بدتر از آن به سر می برند که نزدیک به 20 میلیون تن بیشتر از سال گذشته است و علت این وضع برای نزدیک به دوسوم این افراد، وجود درگیری های نظامی در کشورشان می باشد....

28 تیر 1400

قانون اصلاحات ضد انحصارطلبی آمریکا بر علیه اپل

خبرنگاران- تحت قانون اصلاحات ضد انحصارطلبی آمریکا، از پیش نصب شدن اپلیکیشن های اپل در دستگاههای این شرکت ممنوع خواهد شد.

24 تیر 1400

قیمت فروش و اجاره واحدهای اداری در تهران

بازار معاملات املاک اداری این روز ها در حالی با تنوع گسترده فایل عرضه شده به بازار روبرو است که میزان تقاضا برای خرید و اجاره این واحد ها به شدت کاهش یافته است.

22 تیر 1400

جزئیات مالیات انواع سیگار و تنباکو در سال 1400

خبرنگاران : معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور جزئیات مالیات و عوارض واردکنندگان و تولیدکنندگان محصولات دخانی را تشریح کرد.

19 تیر 1400

خشک ترین سال نیم قرن اخیر را تجربه می کنیم

وزیر نیرو گفت: طبق توافق اجرا شده با مقام های روسیه، پروژه های بعدی این مجموعه شامل برقی کردن راه آهن اینچه برون - گرمسار، راه آهن زاهدان - بیرجند و توسعه نیروگاه حرارتی رامین و نیروگاه برق آبی گتوند علیا و واگن های مترو برای کلانشهرهای ایران همه یکی پس...

8 تیر 1400

ادعای انگلیس: گروه های مرتبط با ایران به عربستان حمله می کنند

وزیر امور خارجه انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری العربیه گفت کشورش به دنبال دستیابی به توافقی قوی تر و طولانی تر با ایران است.

5 تیر 1400

ساخت کتابخانه مهدیه بافق در بافت تاریخی این شهرستان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در یزد، شهردار بافق امروز در دومین نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافق که مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان، فرماندار بافق و جمعی از اعضای حضور داشتند اضافه نمود: برای ساخت این کتابخانه 2 میلیارد و 700 میلیون تومان...

2 تیر 1400

پرس تی وی خبر داد؛ زیاده خواهی آمریکا، عامل گره خوردن مذاکرات وین

شبکه پرس تی وی گزارش داد مطلع شده آمریکا با اصرار بر عدم لغو 500 تحریم برجامی، عامل گره خوردن گفت وگوها در وین است.

29 خرداد 1400

توربین های بادی به تهدید امنیتی انگلیس مبدل شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، نصب توربین های بادی در سواحل دریاها روشی برای تأمین برق پاک و کاهش استفاده از سوخت های فسیلی برای فراوری الکتریسیته به منظور جلوگیری از تشدید گرمایش زمین است. اما به نظر می رسد دولت انگلیس در این زمینه افراط نموده...

20 خرداد 1400

سفر هیئت سیاسی، نظامی و امنیتی ترکیه به لیبی

وزرای خارجه و دفاع ترکیه به همراه رئیس سازمان اطلاعاتی این کشور به لیبی سفر کردند.

12 خرداد 1400

خبرنگاران چهار هزار و 911 بسته لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در اردبیل کشف شد

اردبیل - خبرنگاران - فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف چهار هزار و 911 بسته لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در عملیات ماموران پلیس امنیت مالی اردبیل خبرداد.

10 خرداد 1400

خبرنگاران 6 قرارداد واگذاری زمین صنعتی در خراسان شمالی برای رمز ارز منعقد شد

بجنورد- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: تا به امروز 6 قرارداد واگذاری زمین برای استخراج رمز ارز در شهرک ها و نواحی صنعتی استان منعقد شده است که امسال شمار متقاضیان در این زمینه افزایش یافته است.

5 خرداد 1400

تشریح آخرین تحولات در مذاکرات ایران با 1

تهران (پانا)- وزیرامورخارجه کشورمان در ملاقات با الکاظمی آخرین تحولات در مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 1+4 را تشریح و از حمایت عراق از برجام و برطرف تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا تشکر کرد.

4 خرداد 1400

خبرنگاران اختصاص معافیت های ویژه برای حمل محموله توسط ناوگان کشتیرانی ملی

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با انتقاد ازمحروم ماندن ناوگان ملی از حمل کالای ایرانی، گفت: وزارت صنعت آغازگر حمایت از نهادهای داخلی شده و مشوق هایی را به صورت معافیت سود بازرگانی و عوارض گمرکی برای وارد نمایندگانی که محموله...

30 اردیبهشت 1400

خبرنگاران میانگین بلندمدت بارش ها در یزد به 58 میلیمتر کاهش یافت

یزد - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره به تداوم پدیده خشکسالی در25 سال گذشته گفت: با کاهش بارش ها در سال آبی 1400- 1399، میانگین بلندمدت آن از 76.5 به 58 میلمیتر کاهش یافت.

29 اردیبهشت 1400

فرصتی دوباره برای ادا کردن حق همسایگی

تهران (پانا) - اواخر سال 92 که موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دو دولت ایران و ترکیه امضا شد؛ خیلی ها پیش بینی کردند که تعاملات اقتصادی بین دو کشور رونق می گیرد و حجم تجارت از 30 میلیارد دلار فراتر می رود.

28 اردیبهشت 1400
تعداد: (244)