اخبار اقتصادی

آخرین اخبار درباره نمایشگاه مجازی کتاب و تخصیص کاغذ به ناشران

علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، با اشاره به مکاتبه با دفتر معاون اول رئیس جمهوری درباره موضوع کاغذ، بیان نمود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق دولت و دفتر معاون اول رئیس...

2 آبان 1399

کرونا ناشران کرمان را نقره داغ کرد

به گزارش خبرنگاران ایرنا نوشت: دست اندرکاران حوزه نشر و چاپ در استان کرمان می گویند: گرچه قبل از شیوع ویروس منحوس کرونا، به علت مسائل بازار کاغذ و افزایش هزینه های چاپ حال و روز خوشی نداشتیم ولی با ورود این ویروس کسب و کارمان تخته شده و در واقع نقره داغ...

28 مهر 1399

پاسخ به 10 سوال کلیدی برای خرید سهام ETF پالایشی

از برنامه های مهم پیش روی دولت برای بازار سهام و مردمی کردن اقتصاد، عرضه صندوق های قابل معامله (ETF) به بورس به شمار می رود که از پنجم شهریور پذیره نویسی دومین مرحله از آن شروع شده است.

26 مهر 1399

بهترین قیمت خرید لباسشویی و ظرفشویی بوش از نمایندگی مجاز

استفاده از ماشین ظرفشویی بوش در کنار ماشین لباسشویی بوش از ضروریات زندگی مدرن در عصر حاضر به شمار می رود که علاوه بر کاربردی که دارد منظره دلنوازی از دکوراسیون داخلی را نمایان کنید.

23 مهر 1399

زمان پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم اعلام شد

سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه ای زمان شروع و جزییات پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (etf) پالایشی یکم را اعلام نمود.

21 مهر 1399

بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد

مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) با اشاره به بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد گفت: برای ارتقای سطح کیفیت آموزش مجازی 24 ساعت آموزش ضمن خدمت کار در فضای مجازی برای معلمان پیش بینی شده است.

19 مهر 1399

موزه هنرهای معاصر برای خرید آثار خارجی پول ندارد

رییس موزه هنرهای معاصر تهران درباره امکان خرید آثار هنری جدید برای موزه، اظهار کرد که ما هیچ گاه بودجه برای خرید آثار خارجی نداشته ایم و البته با توجه به اینکه گاهی قیمت یک اثر هنری 10 برابر بودجه یک موزه است، به طور کلی امکان خرید آثار بین المللی در اغلب...

17 مهر 1399

واکنش ترامپ به شکست تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت: هفته آینده مشاهده خواهید کرد!

تسنیم نوشت: رئیس جمهور آمریکا از کوشش واشنگتن برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داده است.

12 مهر 1399

ساخت سد چناره دو ماه دیگر آغاز می شود

خبرنگاران/ایلام فرماندار چرداول از کلنگ زنی ساخت سد چناره تا دو ماه دیگر خبر داد.

6 مهر 1399

سلامت ذهنی و فرهنگی جامعه مدیون قلم خبرنگاران است

به گزارش خبرنگاران ، بابک عابدین؛ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در پیامی به ایبنا به مناسبت 17 مرداد (روز خبرنگار)، این روز را به خبرنگاران و فعالان این حوزه تبریک گفت.

6 مهر 1399

انتشار رمان پیشگویانه کرونایی

پل ترمبلی، نویسنده ای که رمانش درباره پاندمی به حقیقت پیوست، می گوید نمی توانست تصور کند که رییس جمهور آمریکا حتی بدتر از شخصیت داستانی او در این زمینه عمل کند.

5 مهر 1399

جزئیات اعطای تسهیلات به 400 هزار بازنشسته تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش اعتبارات تسهیلات پرداختی به بازنشستگان در سال جاری خبر داد که بر اساس آن با افزایش اعتبارات این ردیف به 2000 میلیارد تومان، رقم وام های پرداختی به پنج میلیون تومان رسیده که بین 400 هزار نفر توزیع خواهد شد. ...

4 مهر 1399

والیبالیست های جوان پشت سد بی توجهی، وعده ها بازهم پوشالی بود!

به گزارش خبرنگاران، یک سال از قهرمانی تیم والیبال جوانان در دنیا گذشت. قهرمانیِ که به دلیل تاریخ سازی با واکنش های بسیاری همراه شد و پیغام های تبریک مسئولان ورزشی و غیر ورزشی را به دنبال داشت. سران نخست مملکت ابراز خوشحالی خود از دلاوری بلندقامتان آینده...

3 مهر 1399

200 روز تعلل در اجرای چک الکترونیک ، قانون چک متولی ندارد!

صدور چک الکترونیک که یکی از مهم ترین قسمت های فاز دوم اجرای قانون چک بود، از آذر سال گذشته تا به امروز اجرایی نشده است. این در حالی است که کمتر از 6 ماه تا اجرای فاز سوم و پایانی قانون چک باقی مانده است و هنوز اقدامات عملیاتی برای قدم سوم هم برداشته نشده...

29 شهریور 1399

خبرنگاران نخستین واحد پرورش شترمرغ در کازرون راه اندازی شد

شیراز- خبرنگاران- نخسیتن واحد پرورش شترمرغ با 500 قطعه از این نوع پرنده در شهرستان کازرون فارس راه اندازی شد و آغاز به کار کرد.

28 شهریور 1399

بیست ویکمین سالروز ثبت ملی دیوار عظیم گرگان

دیوار عظیم گرگان یکی از ارزش های تاریخی فرهنگی ناشناخته از دوره امپراتوری ساسانی در حوزه فرهنگی شمال شرق ایران محسوب می گردد که بخش اعظم آن در گستره سیاسی استان گلستان واقع شده است.

26 شهریور 1399

نظارت بر معاینه فنی سختگیرانه تر گردد

درپی ابطال آیین نامه ماده 8 قانون هوای پاک درباره معین سن فرسودگی انواع وسایل نقلیه از سوی شورای نگهبان یک کارشناس آلودگی هوا معتقد است که معاینه فنی می تواند ملاک خوبی برای معین سن اسقاط وسایل نقلیه باشد اما ضروری است که سختگیری و نظارت های شدیدی در...

23 شهریور 1399

بحران کرونا؛ دعوای جان و نان در ایالت جورجیا آمریکا

فرماندار جمهوریخواه ایالت جورجیا از شهردار شهر آتلانتا به خاطر الزامی کردن زدن ماسک در اماکن عمومی شکایت کرده و بازگرداندن دوباره محدودیت ها را غیرقابل اجرا دانسته است.

21 شهریور 1399

مفاد طرح جدید سازمان ملل برای حل بحران یمن

فرستاده سازمان ملل در امور یمن طرحی جدید برای سرانجام دادن به جنگ یمن پیشنهاد داده که به محض امضا شدن وارد فاز اجرایی می شود.

19 شهریور 1399

کوبا تحریم های آمریکا در بحبوحه کرونا را محکوم کرد

معاون وزیر خارجه کوبا با اشاره به تلاش های آمریکا برای جلوگیری از پیشرفت کشورش، تحریم های یکجانبه واشنگتن را محکوم کرد.

16 شهریور 1399
تعداد: (173)