اظهارنظر مهم وزیر ارتباطات در مورد پلتفرم های بومی

به گزارش وبلاگ به آبادی، دیجیاتو نوشت: زارع پور تاکید دارد سه موضوع کیفیت برتر و مزیت رقابتی بیشتر نسبت به مدل خارجی و محفوظ بودن اطلاعات کاربران باعث اعتماد مردم می گردد.

اظهارنظر مهم وزیر ارتباطات در مورد پلتفرم های بومی

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه رونمایی از طرح حمایت از کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال کشور، بیان کرد که مردم حتما از پلتفرم های بومی استقبال خواهند کرد چرا که بحث کیفیت در این پلتفرم ها مد نظر قرار گرفته است. او تاکید نمود پلتفرم های بومی قرار است که مزیت بیشتری نسبت به مدل های خارجی داشته باشد و خاطر نشان کرد که محفوظ بودن اطلاعات مردم نیز کاری خواهد نمود تا آنها به کسب و کارهای بومی اعتماد نمایند.

عیسی زارع پور در حاشیه مراسم رونمایی از طرح حمایت از مشاغل اینترنتی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه اعتماد مردم را برای استفاده از پلتفرم های داخلی جلب می کنید، گفت: ما سه موضوع را در خصوص همه پلتفرم های داخلی، چه شبکه اجتماعی چه خدمات رسان، در دستور کار قرار داده ایم که اگر محقق شوند، مردم عزیز ما حتما استقبال خواهند کرد. بحث اول کیفیت است یعنی اگر پلتفرمی را راه اندازی می کنیم نه تنها به مقدار مشابه خارجی کیفیت داشته باشد بلکه کیفیتش بیشتر باشد. دوم اینکه نسبت به نمونه بین المللی مزیت و قابلیت های جدیدی داشته باشد. سومین موضوع که به نظرم مهم نیز هست، اعتماد مردم است که با محفوظ بودن اطلاعاتشان در این پلتفرم ها، مردم می توانند به آن ها اعتماد نمایند.

او با بیان اینکه برای هر سه موضوع تدبیر نموده اند، وعده داد به زودی لایحه حفاظت از داده ها و حریم خصوصی کاربران که آماده شده به دولت می رود تا خیال مردم در این زمینه آسوده گردد.

لازم به ذکر است رئیس سازمان فناوری اطلاعات 20 بهمن ماه سال 1400 اعلام نموده بود این لایحه تا انتها سال 1400 آماده خواهد شد.

اما آیا طرح حمایت از کسب وکارها منجر به انحصار برای پلتفرم های خاص نمی گردد؟ زارع پور در پاسخ به این سوال دیجیاتو گفت آیین نامه را به شکلی پیش بینی نموده اند تا به هیچ وجه انحصار ایجاد نگردد: ما فضا را برای پلتفرم های مشروع که شرایط و ضوابط را دارند، باز گذاشتیم. این روزها مشاهده می کنید در حال حمایت از 4-5 پیغام رسان و شبکه اجتماعی داخلی هستیم تا هر کدام که مورد اقبال مردم واقع شدند، بتوانند فضای رقابت را به خودشان اختصاص دهند.

او با تاکید بر اینکه نظر مردم و انتخابشان برای آن ها بسیار حائز اهمیت است بار دیگر گفت شرایط را به گونه ای خواهند چید تا انحصار ایجاد نگردد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "اظهارنظر مهم وزیر ارتباطات در مورد پلتفرم های بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر مهم وزیر ارتباطات در مورد پلتفرم های بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید