علم و تکنولوژی

مطالعات سایت گردشگری فندقلو در نمین آغاز شد

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از آغاز مطالعات سایت گردشگری فندقلو در شهرستان نمین خبر داد.

27 شهریور 1398

مروری بر کاوش های باستان شناختی در بندر بوشهر

بندر بوشهر،بندری است با پیشینه ای درخشان تاریخی که بنا بر جغرافیای طبیعی خویش،در طی سالیان متمادی، سرنوشت خود و مردمان صیادش را بنابر شرایط خاص تاریخی و سیاسی اش با معادلات قدرت در خلیج فارس پیوند زده است.

21 شهریور 1398

بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهر ماه

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر اواخر مهرماه امسال انجام می گردد.

18 شهریور 1398

چند درصد مردم از دردهای استخوانی رنج می برند؟

رییس مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج مطالعات ما در چند شهر مختلف نشان می دهد بیش از 40 درصد مردم از دردهای استخوانی و مفصلی شکایت دارند.

16 شهریور 1398

فضاپیمایی که 700 روز را در مدار گذرانده است

یک فضاپیما-هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بیش از 700 روز در مدار زمین بوده و هیچ کس از علت آن خبر ندارد.

14 شهریور 1398

جملات پر کاربرد روسی در سفر با تلفظ فارسی

جملات کاربردی روسی در سفربه روسیه، کشور تزارها و داستان هایی از پیشرفت، مقاومت، سخت کوشی و شجاعت خوش آمدید! واقعیت این است که همواره به روسیه از منظر روابط دیپلماتیک و مالی اش با دیگر کشورهای دنیا و همچنین ساخته های تکنولوژیکی مختلفش و علم فضانوردی و...

14 شهریور 1398

غارت طبیعت یمن به سبک امارات؛ درختان سقطری در خیابان ها و منازل ابوظبی

انتشار فیلمی که در آن شهروند اماراتی به داشتن درختان کمیاب جزیره سقطری یمن در خانه اش فخرفروشی می نماید، واکنش کاربران و فعالان عربی و یمنی را در پی داشت.

13 شهریور 1398

با این ورزش ها در خانه کالری بسوزانید

داشتن شکم صاف چالش بزرگی است که تقریبا همه خانم ها با آن دست و پنجه نرم می نمایند اما به علت مشغله زیاد وقت برای رفتن به باشگاه ندارند. خوشبختانه خانم های خانه دار حتی بدون رفتن به باشگاه هم می توانند کالری بسوزانند. فقط کافی است این حرکات ورزشی ساده را...

12 شهریور 1398

مرگ ستاره و تولد چشم خدا

ستارگان عمر محدودی دارند و در انتها زندگی شان به پدیده های مختلفی تبدیل می شوند.

12 شهریور 1398

تومور های خوش خیم غیرسرطانی پوستی چیست؟

یک متخصص پوست گفت: نروفیبروماتوز بیماری تومور های خوش خیم غیر سرطانی است که در جهت اعصاب رشد می کند و موجب بروز مشکلاتی در پوست و استخوان ها می شود.

31 مرداد 1398

استفاده از تجهیزات UTM به دلیل تحریم با مشکل روبرو شد

مرکز ماهر در اطلاعیه ای در مورد مسائل پیش آمده برای استفاده از تجهیزات UTM در ایران شرح داد و آن را ناشی از اعمال تحریم های شرکت مادر علیه ایران، مطرح کرد.

22 مرداد 1398

چگونه با گوشی خود عکس های حرفه ای بگیریم؟

مجله دیجی کالا: هرچه دوربین عکاسی بزرگ تر باشد طبیعتا امکانات آن هم بیشتر است. اما در سفر ها حمل چنین دوربین هایی می تواند منجر به خستگی فرد و دردسر های دیگر شود. به همین خاطر، در حین سفر ها می توان به عکاسی با موبایل روی آورد.

21 مرداد 1398

اتمام مهلت دو هفته ای برای بهبود کیفیت خدمات پشتیبانی، یاری وزارت ارتباطات به شرکت های ارتباطی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مهلت دو هفته ای برای بهبود کیفیت خدمات پشتیبانی تمام شد. توجیهات مدیران شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی، قابل قبول نیست.

17 مرداد 1398

خبرنگاران تشخیص به موقع بیماری ها عوارض تحریم را کاهش می دهد

تهران-خبرنگاران- رییس کل سابق سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه تشخیص به موقع بیماری ها می تواند موجب کاستن بار مالی، دارویی، تجهیزاتی و تقلیل عوارض تحریم گردد، گفت: کاهش بار بیماری ها موجب تقلیل احتیاج به خدمات گران قیمت و ارز بر در حوزه سلامت خواهد...

13 مرداد 1398

خبرنگاران عزم مدیریت شهری کرج برای بهبود معابر

کرج - رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه اقداماتی برای ساماندهی معابر کرج در دستور کار قرار گرفته، گفت: 400 میلیارد ریال برای این مهم اختصاص یافته است.

13 مرداد 1398

کمیک های جالب از مقایسه زندگی امروز با چند دهه پیش

خبرنگاران: این روز ها زمان واقعا زود می گذرد. در قرون وسطی، یک قرن طول می کشید تا جهان کمی تغییر کند. اما اکنون، هر دهه جدید مثل یک عصر جدید است. مثلا تا همین سال 2009، ما در جهانی کاملا متفاوتی بدون اینستاگرام یا بازی تاج و تخت زندگی می کردیم. اما امروز طوری...

12 مرداد 1398

نشست علمی آموزش باز در دانشگاه پیغام نوربرگزار شد

نخستین نشست علمی بنیادهای فلسفی آموزش باز به همت پژوهشکده آموزش باز و از راه دور در سازمان مرکزی دانشگاه پیغام نور برگزار گردید.

11 مرداد 1398

خبرنگاران حمایت از دستاوردهای فکری در مراکز علمی رونق یافت

تهران- خبرنگاران- راه اندازی دفاتر مالکیت فکری در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی از اقداماتی است که جهت حمایت از ایده ها و اختراع ها را در این مراکز علمی تسهیل می نماید.

11 مرداد 1398

چاپگرهای جدید اچ پی با طراحی فشرده به بازار آمد

شرکت اچ اپی امروز از طراحی مجموعه جدیدی از چاپگرهای لیزری با طراحی فشرده خبر داد که به خصوص برای استفاده صاحبان مشاغل مناسب است.

11 مرداد 1398

اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تدوین شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهمترین برنامه های این وزارتخانه موضوع تعمیق ساخت داخل است و در این راستا، اکوسیستم ساخت داخل کالای وارداتی تهیه شد.

9 مرداد 1398
تعداد: (62)