لزوم ارائه آموزش های پزشکی کنار آموزش های ورزشی

به گزارش وبلاگ به آبادی، معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: باید به ورزشکاران آموزش های علوم پزشکی در کنار آموزش های ورزشی ارائه گردد.

لزوم ارائه آموزش های پزشکی کنار آموزش های ورزشی

ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در کنگره بین المللی فوتبال کلینیک عنوان نمود: در راستای پیشگیری از آسیب های جسمانی برای ورزشکاران، باید آموزش های علوم پزشکی در کنار آموزش های ورزشی ارائه و ارتباط بین این دو حوزه تقویت گردد.

باقری فرد، هدف از مشارکت معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این کنگره را، تلفیق دو حوزه پزشکی و ورزشی معرفی کرد و اضافه کرد: آموزش های علوم پزشکی در مسیر مرز های دانش ارائه می گردد.

او با بیان این مطلب که بین ورزش، سلامتی و خدمات سلامت ارتباط تنگاتنگ وجود دارد، اضافه کرد: هر ورزشکاری در طول دوره حرفه ای خود به ارزیابی های سلامتی و خدمات توانبخشی احتیاج دارد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: به عنوان یک پزشک، وقتی ورزشکاری را مشاهده می کنیم که دچار آسیب جدی شده و این مسئله قابل پیشگیری بوده، متاسف می شویم، بنابراین باید به منظور پیشگیری از آسیب های ورزشی، فرد قبل از آغاز فعالیت، دوره های آموزشی لازم را فراگیرد.

بعلاوه ورزشکاران و به ویژه فوتبالیست ها از لحاظ سلامتی ارگان های حیاتی بدن آنالیز شوند که در این راستا، مرکز عالی پزشکی فیفا در ایران (ایفمارک) خدمات سلامت را به ورزشکاران خصوصا فوتبالیست ها ارائه میدهد.

باقری فرد خاطر نشان کرد: خوشبختانه با توسعه کمی و کیفی اموزش های پزشکی چ، بیشتر کار های تشخیصی و درمانی در کشور انجام می گردد و در نتیجه باید از ظرفیت اساتید و متخصصان در همه ابعاد به ویژه در حوزه ورزشی استفاده گردد تا بتوان با دید علمی و تعامل بیشتر به ورزشکاران حرفه ای، خدمات سلامت ارائه کرد.

وبلاگ به آبادی علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لزوم ارائه آموزش های پزشکی کنار آموزش های ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارائه آموزش های پزشکی کنار آموزش های ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید