تامین بسته های دارویی استاندارد برای تیم های درمان اضطراری هلال احمر خبرنگاران

به گزارش وبلاگ به آبادی، دبیرکل جمعیت هلال احمر از تامین بسته های دارویی استاندارد تیم های درمان اضطراری هلال احمر در بیمارستان های مرجع، بیمارستان های سریع استقرار و واحد های خدمات بهداشتی و درمانی پایه اعزامی به سوانح و بحران ها اطلاع داد.

تامین بسته های دارویی استاندارد برای تیم های درمان اضطراری هلال احمر خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ به آبادی، محمدحسن قوسیان مقدم گفت: تنها بسته داروی مجاز در پایگاه ها و مراکز عملیاتی جمعیت هلال احمر بسته دارو های بدون نسخه (OTC) است که این بسته در صورت تغییر به وسیله وزارت بهداشت و اورژانس برای همه حوزه های تخصصی مربوطه از جمعیت هلال احمر اطلاع رسانی می گردد.

وی شرح داد: با توجه به حضور نیرو های درمان اضطراری جمعیت هلال احمر در سوانح و بحران ها در قالب تیم های بیمارستان مرجع، بیمارستان های سریع استقرار و واحد های خدمات بهداشتی و درمانی پایه به عنوان تیم های بین المللی و باز پیشتیبان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بسته های دارویی استاندارد این تیم ها نیز صرفا توسط جمعیت هلال احمر تامین و طبق دستورالعمل های مربوطه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که چه برنامه های برای تامین احتیاج ها و ظرفیت های جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات بهداشتی پایه دارید، نیز گفت: بر اساس احکام برنامه پنجساله جمعیت هلال احمر، طرح آمایش سرزمینی واحد های بهداشت و درمان اضطراری این جمعیت به تفکیک واحد های پاسخ تدوین شده و در صورت تامین منابع مورد احتیاج هر ساله 20 درصد به ظرفیت خدمات بهداشتی و درمانی پایه اضافه خواهد شد.

قوسیان مقدم اضافه نمود: همچنین هلال احمر بر اساس وظایف مشخص شده و در راستای تحقق اهداف بشرمحبت آمیز مندرج در اساسنامه به عنوان ارگان محوری پاسخگویی به حوادث و سوانح کشور نسبت به طراحی سامانه ها و سازماندهی گروه های عملیاتی به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده در حوادث و سوانح احتمالی اقدام می نماید.

وی گفت: اکنون معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی این جمعیت دارای سامانه های مختلف درمان اضطراری در سطوح بیمارستان های مرجع، بیمارستان های سریع استقرار و همچنین واحد مراقبت های پایه بهداشتی است و گروه های عملیاتی جمعیت هلال احمر، به منظور انجام وظیفه محوری این جمعیت که ارائه خدمات امداد و نجات است، برای لحظات اولیه حوادث و سوانح طراحی شده و بر همین مبنا باید از ساختار پرسنلی سبک و نیز تجهیزات قابل حمل به صورت انفرادی و گروهی برخوردار باشد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و تلاش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آن ها است.

جمعیت هلال احمر در حال حاضر در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه فراوری محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زائران عتبات عالیات است.

همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشرمحبت آمیز جمهوری اسلامی ایران نیز با موضوع جمعیت هلال احمر فعالیت می نماید.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از 90 سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در جهت اهداف انسان محبت آمیز و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت نموده است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اکنون دارای 14 مرکز درمانی فعال در 14 کشور جهان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تامین بسته های دارویی استاندارد برای تیم های درمان اضطراری هلال احمر خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین بسته های دارویی استاندارد برای تیم های درمان اضطراری هلال احمر خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید