ورزش تهران و 87 شهر ایران قرمز شد

به گزارش وبلاگ به آبادی، از امروز تهران به همراه 87 شهرستان دیگر در بالاترین سطح تعطیلی در حوزه ورزش قرار گرفته است و با تعطیلی مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی روبه رو خواهد بود.

ورزش تهران و 87 شهر ایران قرمز شد

به گزارش وبلاگ به آبادی، بر اساس آخرین اعلام مربوط به رنگ بندی شهرها و استان های کشور از نظر شیوع ویروس کرونا، هم اکنون 88 شهرستان قرمز، 139 شهرستان نارنجی، 198 شهرستان زرد و 23 شهرستان آبی هستند که از این تعداد 42 شهرستان شامل هفت مرکز استان از امروز (دوشنبه) در شرایط قرمز قرار گرفته ند.

همچنین شرایط شیوع ویروس کرونا در تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان از امروز قرمز اعلام شده است و 54 شهرستان از جمله شش مرکز استان اردبیل، بجنورد، کرمان، رشت، همدان و یزد از امروز نارنجی شدند.

طبق جدول گروه های شغلی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی در گروه شغلی دو، استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار معین شده اند.

ورزش در مناطق قرمز

بر اساس اعلام رنگ بندی شهرها از نظر شیوع ویروس کرونا، مشاغل دو، سه و چهار یعنی فعالیت مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی در مناطق قرمز ممنوع است.

ورزش در مناطق نارنجی

در شرایط نارنجی یا سطح هشدار 2 محدودیت های مشاغل سطح 3 و 4 در آن ها اجرا می گردد؛ بنابراین استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار در مناطق نارنجی مجاز به فعالیت نیستند.

ورزش در مناطق زرد

همچنین مناطقی که در شرایط زرد قرار دارند شامل محدودیت در سطح شغلی 4 هستند که به باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی مربوط می گردد.

شرایط تهران از آذرماه 98 تا کنون

از ابتدای آذرماه امسال بود که شهرهای ایران بر اساس میزان مبتلایان به ویروس کرونا، از قرمز تا سفید تقسیم بندی شده بودند. تهران از ابتدای آذر تا نیمه این ماه، در شرایط قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا قرار داشت و با شدیدترین محدودیت های ورزشی در سطح 2، 3 و 4 که شامل تعطیلی مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی روبه رو شد.

از 15 آذرماه اما تهران از نظر شیوع ویروس به رنگ نارنجی تغییر پیدا کرد و بر این اساس با کاهش محدودیت های سطح 2 که شامل تعطیلی مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی همراه شد و در پایتخت صرفا شاهد تعطیلی استخرهای سرپوشیده، باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی بودیم.

این فرایند اما تا 20 دی ماه که شرایط تهران از نظر شیوع ویروس از نارنجی به زرد تغییر پیدا کرد، ادامه یافت و از 20 دی تا هفتم فروردین ماه امسال، شرایط پایتخت به رنگ زرد باقی مانده و صرفا با محدودیت های سطح 4 که شامل تعطیلی باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی خلاصه شد.

با این وجود از هشتم فروردین ماه سال 1400، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از قرار دریافت تهران در شرایط نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا اطلاع داد و با گذشت بیش از یک هفته امروز (دوشنبه) 16 فروردین ماه امسال پایتخت در شرایط قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است.

برای مشاهده جدیدترین شرایط شهرها و استان های قرمز و نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا اینجا کلیک کنید.

منبع: جام جم آنلاین

به "ورزش تهران و 87 شهر ایران قرمز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش تهران و 87 شهر ایران قرمز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید