توقف فراوری کنسول بازی ایکس باکس 1

به گزارش وبلاگ به آبادی، شرکت مایکروسافت اظهار داشت که فراوری همه کنسولهای بازی ایکس باکس 1 را متوقف نموده تا به فراوری نسل تازه کنسول بازی خود متمرکز گردد.

توقف فراوری کنسول بازی ایکس باکس 1

به گزارش وبلاگ به آبادی، سیندی واکر، مدیر ارشد واحد بازاریابی محصول کنسول ایکس باکس اظهار کرد: به منظور متمرکز شدن به فراوری ایکس باکس سری ایکس اس، ما فراوری همه کنسولهای بازی ایکس باکس وان تا انتها سال 2020 را متوقف کردیم.

مایکروسافت در ابتدا فراوری ایکس باکس وان ایکس و ایکس باکس وان اس را پیش از شروع فراوری ایکس باکس سریز ایکس در سال 2020 متوقف نموده بود.

این غول نرم افزاری دو مدل ایکس باکس سریز ایکس را در نوامبر سال 2020 هفت سال پس از شروع عرضه نسل قبلی روانه بازار نموده بود تا از رونق محصولات الکترونیکی در دوران پاندمی و هزینه مصرف کنندگان روی بازی بی بهره نماند. با این حال صنایع متعددی در سراسر دنیا با کمبود کم سابقه ریزتراشه های نیمه رسانا روبرو شده اند که باعث تاخیر در تحویل محصولات متعدد شده است.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه مالی نیک کی در نوامبر گزارش نموده بود شرکت نینتندو به علت کمبود قطعات، کنسول بازی سوئیچ را 20 درصد کمتر از برنامه اولیه فراوری خواهد نمود.

سونی هم هفته جاری بیان کرد به فراوری کنسول بازی پلی استیشن 4 ادامه می دهد تا کمبود فراوری کنسول پلی استیشن 5 را جبران کند. این غول ژاپنی که از نوامبر سال 2020 با کمبود عرضه کنسول پرچمدار پلی استیشن 5 روبرو شده است، اواخر سال میلادی گذشته به فراوریکنندگان قراردادی بیان کرد تا انتها سال 2022 به فراوری مدل قبلی پلی استیشن ادامه می دهد. اگرچه سونی هرگز رسما اعلام نکرد چه زمانی فراوری پلی استیشن 4 را متوقف خواهد نمود اما پیش از این تصمیم داشت فراوری این کنسول را در انتها سال 2021 متوقف کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توقف فراوری کنسول بازی ایکس باکس 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فراوری کنسول بازی ایکس باکس 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید