تور نمایشگاه عکس خیام؛ از ارومیه تا روسیه

به گزارش وبلاگ به آبادی، پس از برگزاری 14 نمایشگاه از آثار برگزیده ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام در شهرهای مختلف، این هفته این تور نمایشگاهی به ارومیه و روسیه می رود.

تور نمایشگاه عکس خیام؛ از ارومیه تا روسیه

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، پس از برگزاری این نمایشگاه در شهرهای تهران، کرج، قم، ایلام، همدان (دو نمایشگاه)، اراک، اردبیل، قونیه ترکیه، بیلبائو اسپانیا، سبزوار، نیشابور، خیخون اسپانیا و مشهد، یکشنبه، 27 مرداد آثار برگزیده ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام در ارومیه شروع به کار کرد و همچنین پنجشنبه، 22 آگوست 2019 مصادف با سی و یکم مرداد 1398 در شهر پنزا در روسیه شروع به کار خواهد نمود.

علی سامعی، دبیر جشنواره بین المللی عکس خیام در این باره گفت: این نمایشگاه در ارومیه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی و ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر و شهرداری، سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری و فرهنگسرای هنر (خانه هنرمندان) ارومیه و در شهر پنزا روسیه با همکاری کتابخانه GBUK شهر پنزا و کلوپ عکس پنزا در محل کتابخانه GBUK این شهر برگزار می گردد.

به گفته وی، تور نمایشگاهی آثار برگزیده ششمین جشنواره عکس خیام همانند دوره های پیشین جشنواره در شهرهای مختلف ایران و چندین کشور برپا خواهد شد.

سامعی با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه در ابعاد بین المللی در دوران کنونی که ایران هراسی در فضای بین المللی به حد بالایی رسیده است تبلیغی خوب در جهت معرفی ایران به عنوان کشوری فرهنگی است، اظهار کرد: نام و نشان خیام بر این جشنواره در کشورهای مختلف با استقبال علاقه مندان به فرهنگ، ادبیات، هنر و عکاسی روبرو شده است و میزان استقبال عکاسان خارجی از این نمایشگاه نیز خود موید این مساله است که می توان برای برگزاری هرچه با شکوه تر آن در ابعاد گسترده بین المللی فراتر از آنچه که تاکنون بوده، کوشش و برنامه ریزی کرد.

نماینده فیاپ در ایران اضافه نمود: در مجموع شش دوره جشنواره بین المللی عکس خیام بیش از 115 هزار قطعه عکس از هنرمندان 78 کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که در نوع خود رکوردی بی نظیر در بین جشنواره های هنری ایران محسوب می گردد.

همچنین به تازگی فراخوان دوره هفتم جشنواره اعلام شده است که عکاسان و هنرمندان می توانند برای اطلاع از روش شرکت و ارسال آثار خود به سایت جشنواره به آدرس www.Khayyam.Photo مراجعه نمایند. مهلت شرکت در هفتمین دوره جشنواره تا 22 مهرماه 98 مشخص شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تور نمایشگاه عکس خیام؛ از ارومیه تا روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور نمایشگاه عکس خیام؛ از ارومیه تا روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید