جنجال جدید دپای با انتشار یک عکس در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ به آبادی، تصویری که بازیکن هلندی تیم فوتبال لیون از خود در کنار یک حیوان وحشی منتشر نموده، جنجال ساز شده است.

جنجال جدید دپای با انتشار یک عکس در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ به آبادی، طرفداران فوتبال به حواشی زندگی شخصی ممفیس دپای عادت دارند اما حرکت جدید او برای یک گروه خاص قابل تحمل نبوده است؛ گروه های حمایت از حقوق حیوانات.

چند روز پیش بود که بازیکن هلندی سابق منچستریونایتد در صفحه اینستاگرامش عکسی از خود در کنار یک بچه لایگر (شیببر) منتشر کرد تا نشان دهد که علاقه اش به گربه هاسانان تنها به خالکوبی تصویر سر عظیم یک شیر روی کمرش محدود نمی گردد. او عکس جنجال سازش را در شهر دبی جایی که برای سپری کردن دوره ریکاوری مصدومیت زانویش سفر نموده، منتشر کرد. (لایگر یا شیببر جانوری وحشی است که خصوصیت هر دو گونه شیر و ببر را دارد و جثه آن به شکل قابل توجهی از هر دو گونه عظیمتر می گردد).

به دنبال انتشار این پست در صفحه شخصی دپای، دو سازمان فرانسوی حمایت از حقوق حیوانات به نام های 30 میلیون دآمیس و کُد انیمالاقدام ملی پوش هلندیلیون برای عکس دریافت با این حویان را غیرقابل پذیرش و فاجعه آمیز دانسته اند. در این میان شبکه خبری ESPN با استناد به بعضی منابع نزدیک به این دو سازمان از دست به کار شدن آنها برای شکایت علیه دپای خبر داده است.

در همین حال دفتر سازمان جهانی حفاظت از حیوانات در هلند نیز با انتقاد شدید از دپای این حرکت او را یک الگوی بد قلمداد نموده و خواستار حذف این عکس از صفحه شخصی او شده است.

دپای هم به نقدها پاسخ تندی داده و نوشت: خطاب به آنهایی که هیچ چیزی از واقعیت نمی دانند؛ دهان تان را ببیندید! لایگر ها حتی جزو حیوانات وحشی محسوب نمی شوند. آنها در طبیعت وجود ندارند بلکه به واسطه انسان ها به وجود می آیند. من فکر نمی کنم که آنها بتوانند در طبیعت وحشی دوام بیاورند.

واکنش دپای بی جواب نماند و گروه های حمایت از حقوق حیوانات وحشی این بار از باشگاه لیون خواستار نشان دادن حرکتی برای برخورد با بازیکن خود کردند اما باشگاه فرانسوی ترجیح داده در این موضوع مداخله نکند.

دپای 26 ساله سال 2017 از منچستریونایتد به لیون پیوست و پارگی رباط صلیبی اش در ماه دسامبر سال گذشته فصل را برای او به سرانجام رساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جنجال جدید دپای با انتشار یک عکس در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال جدید دپای با انتشار یک عکس در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید