خبرنگاران اصرار دولت بایدن به گام نخست ایران گویای ناپختگی در دیپلماسی است

به گزارش وبلاگ به آبادی، نیویورک- خبرنگاران- استاد روابط بین الملل مدرسه هاروارد کندی آمریکا معتقد است اصرار دولت بایدن بر برداشتن گام نخست توسط ایران در بازگشت به برجام، گویای ناپختگی آنها در دیپلماسی است.

خبرنگاران اصرار دولت بایدن به گام نخست ایران گویای ناپختگی در دیپلماسی است

به گزارش وبلاگ به آبادی، استفان والت روز پنج شنبه در صحفه توئیتری خود نوشت: اگر دولت بایدن به اینکه ایران نخستین اقدام را برای پیوستن به برجام انجام دهد، با وجود آنکه این آمریکا بود که در سال 2018 از توافق خارج شد در حالی که ایران هنوز کاملاً پایبند بود، نشانه این است که آنها آنگونه که ادعا می کنند در دیپلماسی تبحر ندارند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در رقابت های انتخاباتی از رقیب جمهوری خواه خود به شدت انتقاد می کرد که چرا از توافق هسته ای ایران خارج شده است و وعده می داد به سرعت به این توافق بازخواهد گشت.

با روی کار آمدن دولت وی از یکم اسفندماه تا کنون، سیاست خود را در قبال این توافق اینگونه اعلام می کند که جمهوری اسلامی ایران باید نخستین گام را برای اجرای کامل تعهدات خود بردارد، سپس آمریکا به بازگشت به برجام و اجرای تعهدات اقدام خواهد کرد.

این در حالی است که دولت آمریکا از سال 1397 به طور یکجانبه از برجام خارج شد و تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران به کار گرفت که برخی از برآوردها، علاوه بر خسارات جانی جبران ناپذیر، خسارتی معادل یک تریلیون دلار را مطرح کرده اند.

جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر اینکه آمریکا اتاق برجام و میز گفت وگو را ترک کرده است و برای بازگشت به آن باید تمام تحریم ها را لغو کند.

مقامات ایران تاکید کرده اند، فقط عمل طرف مقابل را می بینند و پس از راستی آزمایی، به بازگشت تعهدات خود تحت برجام اقدام خواهند کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اصرار دولت بایدن به گام نخست ایران گویای ناپختگی در دیپلماسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اصرار دولت بایدن به گام نخست ایران گویای ناپختگی در دیپلماسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید