خبرنگاران کرونا مانع لشکر کشی های بیشتر آمریکا به خاورمیانه شد

به گزارش وبلاگ به آبادی، تهران- خبرنگاران- ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا به دنبال شیوع ویروس کرونا در منطقه خاورمیانه از ممنوعیت و محدودیت های جدید اعزام نیروهای ایالات متحده به این منطقه و مناطق دیگر خبر داد.

خبرنگاران کرونا مانع لشکر کشی های بیشتر آمریکا به خاورمیانه شد

به گزارش میلیتری تایمز، اگرچه پنتاگون پیش از این محدودیت هایی برای اعزام نیروهای خود به منطقه اعمال کرده بود اما فرماندهی سنتکام در این خصوص به تازگی به پنتاگون پیوسته و اعزام نیروهای آمریکا برای انجام عملیات در مناطق شیوع ویروس کرونا را ممنوع کرده است.

ژنرال کنت مکنزی فرمانده سنتکام با توجه به این محدودیت ها گفت: این نگرانی وجود دارد که ویروس کرونا ممکن است در کشورهایی که با ایران مرز مشترک دارند گسترش یابد. ایران با عراق همسایه است، جایی که ایالات متحده بیش از شش هزار نیرو در آنجام مستقر کرده است.

در کنار فرماندهی سنتکام، پنتاگون نیز بامداد جمعه از سفر نیروهای نظامی آمریکا، اعضای خانواده و کارمندان غیرنظامی به کشورهایی از جمله ایتالیا، کره جنوبی و چین به مدت60 روز جلوگیری می کند.

براساس بیانیه پنتاگون، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا هر کشوری را به عنوان کشورهای سطح هشدار تشخیص دهد؛ این مرکز دفاعی از سفرهای غیرضروری نیروها به آنان ممانعت می کند.

به دنبال تصمیمات جدید ارتش آمریکا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ایالات متحده بیش از 20 کشور را به لیست کشورهای هشدار سوم از جمله کشورهای اروپایی اضافه کرد.

ژنرال مکنزی با اعتراف به شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای نظامی آمریکا گفت: یک پیمانکار از سنتکام دارای علائم کرونا است و شخص دیگری نیز هم اکنون در قرنطینه قرار داد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کرونا مانع لشکر کشی های بیشتر آمریکا به خاورمیانه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا مانع لشکر کشی های بیشتر آمریکا به خاورمیانه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید