درخشش دانش آموزان ایران در مسابقات جهانی شطرنج، کسب دو مدال طلا در رده سنی زیر 14 سال

به گزارش وبلاگ به آبادی، شطرنج بازان زیر 14 سال ایران پیروز شدند در رقابت های قهرمانی دانش آموزان جهان 2020 دو مدال طلا کسب کنند.

درخشش دانش آموزان ایران در مسابقات جهانی شطرنج، کسب دو مدال طلا در رده سنی زیر 14 سال

به گزارش وبلاگ به آبادی، باتوجه به شیوع کرونا و لغو بیشتر مسابقات ورزشی، رقابت های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. در جدید ترین رقابت ها شطرنج بازان زیر 14 سال ایران پیروز شدند در مسابقات قهرمانی دانش آموزان جهان 2020 دو مدال طلا کسب کنند.

سحر معصومی دختر شطرنج باز ایران پیروز شد با کسب 7.5 امتیاز قهرمان مسابقات دانش آموزی جهان در بخش دختران شود. همچنین در بخش پسران محمد جواد خورشیدی شطرنج باز مازندرانی با کسب 7 امتیاز قهرمان این مسابقات شد و مدال طلا کسب کرد.

این دو شطرنج باز نوجوان ایران با کسب عنوان اولی این مسابقات پیروز به دریافت جایزه ویژه این رقابت ها شدند. همچنین شطرنج بازان ایران توانستند سهمیه حضور در نخستین دوره رقابت های قهرمانی دانش آموزان زیر 15 سال که در بلگراد صربستان برگزار می شود را در یافت کنند.

این مسابقات به صورت آنلاین و در 9 دور برگزار گشت. شطرنج بازان 27 و 28 مهر به مصاف یکدیگر رفتند که دو کننده ایران پیروز به کسب مدال طلا شدند.

این درخشش شطرنج بازان ایران در سایت رسمی فدراسیون جهانی شطرنج بازتاب داشت تا جایی که فدراسیون جهانی به تمجدید ملی پوشان ایران پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخشش دانش آموزان ایران در مسابقات جهانی شطرنج، کسب دو مدال طلا در رده سنی زیر 14 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش دانش آموزان ایران در مسابقات جهانی شطرنج، کسب دو مدال طلا در رده سنی زیر 14 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید