حسین نوری: روزهای سختی را پشت سر گذاشتم

به گزارش وبلاگ به آبادی، حسین نوری در خصوص ابتلایش به بیماری کرونا گفت: روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشتم. وقتی این ویروس وارد بدن می گردد، علائمش بعد از گذشت چند روز بروز پیدا می نماید. من جز باشگاه جایی نمی رفتم. یک برهه به خاطر اینکه اعلام شد لیگ برگزار می گردد، باشگاه مان شلوغ شد و فکر کنم آنجا به کرونا دچار شدم. بیماری ام با یک تب و لرز شدید آغاز شد که با مراجعه به پزشک متوجه شدم بیمار شده ام. الان خوبم و دارم تمریناتم را ادامه می دهم.

حسین نوری: روزهای سختی را پشت سر گذاشتم

وی در خصوص اینکه آیا بعد از ابتلا به کرونا و درگیر شدن ریه اش، در تمرینات به لحاظ نفس کم نمی آورد تاکید نمود: خیر؛ خداراشکر در تمریناتی که انجام می دهم مسئله ای ندارم. خوب تمرین می کنم و منتظریم اتحادیه دنیای زمان برگزاری مسابقات را معین کند که دوباره روی تشک برویم.

نوری درخصوص رقبای داخلی اش و اینکه آیا امیدوار به کسب سهمیه وزن 87 کیلوگرم المپیک توکیو است، گفت: هر کسی بهتر باشد صاحب دوبنده تیم ملی خواهد شد. در وزن ما کشتی گیران ازبک و قرقیزستان در بین آسیایی ها سهمیه گرفته اند و فقط ژاپن هست که نگرفته که فکر کنم سطح بالایی ندارد. در اروپا هم فقط کشتی گیران ترک و آذربایجان سهمیه نگرفته اند.

این کشتی گیر کرجی با تاکید بر اینکه تعطیلات باشگاه ها در سراسر دنیا باعث افت کشتی گیران می گردد، ادامه داد: با دوستان کشتی گیرم در اروپا در ارتباطم، آنها بیشتر تمرین بدنسازی دارند و تمرین کشتی ندارند. کشتی گیر در این شرایط اگر تمرین نکند، افت می نماید. امیدوارم زودتر زمان برگزاری مسابقات را اعلام نمایند تا بتوانیم تمرین نموده و خودمان را برای شرکت در مسابقات آماده کنیم. فکر می کنم اگر تعدادی کشتی گیر در هر وزن را انتخاب نموده و در اردوی تیم ملی قرنطینه نمایند، برای مان بهتر باشد چون این بیرون به لحاظ کرونا شرایط جالب نیست.

وی با اشاره به اینکه یک بار با رامین طاهری کشتی گرفته و به او باخته، گفت: یک بار با هم کشتی گرفتیم و رامین برنده شد. طاهری پهلوان است.

حسین نوری حمایت دایی اش را دلیل رو آوردن به کشتی دانست و ادامه داد: دایی ام که خیلی هم خوش تیپ و خوش قامت بود، کشتی می گرفت. یک روز دستم را گرفت و در باشگاه کشتی ثبت نام کرد. در خانواده فقط من کشتی می گیرم. برادر بزرگم نیز همواره به من لطف دارد. من در کشتی به یک جاهایی رسیدم که نفر اول شدم اما اعزام نشدم. برگشتن سخت بود ولی با یاری خانواده و دوستانم دوباره برگشتم.

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی دنیا، سامان طماسبی و حمزه یرلی کایا را کشتی گیران محبوبش در داخل و خارج کشور مطرح کرد و در خصوص حمایت اداره کل ورزش استانش (البرز) از خود، گفت: مدیر کلا ورزش همواره لطف داشته اما حمایتی دراین چند سال ندیدم!

وی در خصوص تاثیر موفقیت چشمگیر کشتی فرنگی در المپیک 2012 در استقبال از این رشته، تاکید نمود: کشتی فرنگی با آن اتفاق خیلی جان گرفت. خود من آن موقع در اردوی تیم ملی بودم و باانگیزه تر شدم. خیلی اتفاق بزرگی بود.

حسین نوری در انتها با تاکید بر اینکه 87 کیلوهای ایران قادر به کسب مدال المپیک هستند، توضیح داد: در این چند سال با بهترین ها کشتی گرفتیم اگر قسمت بود و صاحب دوبنده تیم ملی شدم، به مدال المپیک فکر میکنم. 87 کیلوهای ایران به سطح مدال المپیک رسیده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حسین نوری: روزهای سختی را پشت سر گذاشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین نوری: روزهای سختی را پشت سر گذاشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید