دسترسی 86 کسب و کار به سامانه ملی تبادل اطلاعات ممکن شد

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، پلتفرم سروا به عنوان پلتفرم اتصال کسب وکارها به مرکز تبادل ملی داده ها (NIX) یک درگاه ارتباط بخش غیردولتی به بخش دولتی است که به کمک آن، امکان استفاده کسب وکارها از داده های دولتی از طریق این درگاه فراهم می شود.این سامانه در مراسم روز جهانی ارتباطات سال جاری رونمایی شد.

دسترسی 86 کسب و کار به سامانه ملی تبادل اطلاعات ممکن شد

هم اکنون سازمان فناوری اطلاعات ایران گزارش 3 ماهه نخست فعالیت سامانه سروا و اتصال برخی از کسب وکارهایی که متقاضی استفاده از داده های عرضه شده هستند، را منتشر کرد.

این سامانه یک سامانه تکاملی است و به مرور زمان و با مشارکت سازمان های دولتی تکامل خواهد یافت و بر همین اساس در 3 ماه گذشته با تقاضای 86 کسب وکار برای اتصال و دریافت سرویس موافقت شده است و در حال حاضر 34 کسب وکار در حال دریافت خدمات دولتی هستند.

اکنون خدمات مربوط به ثبت احوال، شاهکار (احراز هویت)، اطلاعات جغرافیایی (GNAF) و خدمت بنیاد شهید و ایثارگران روی این سامانه ارائه می شود. همچنین تا انتهای شهریورماه خدمت مربوط به آموزش های فنی-حرفه ای (مانند تایید مدرک فنی-حرفه ای) نیز ارائه خواهد شد.

به منظور حفظ حریم خصوصی و حفاظت از حقوق شهروندی لازم است تا از گسترش بی مورد و احراز هویت های غیرضروری جلوگیری شود، به همین دلیل در ارائه این خدمت نیاز به تاییدیه ضرورت احراز هویت نیز وجود دارد و بدیهی است که به تمامی کسب وکارها چنین اجازه ای داده نمی شود.

اسامی متقاضیانی که سرویس آن ها برقرار شده، در سایت سازمان فناوری اطلاعات آورده شده است و سایر کسب وکارها در مرحله عقد قرارداد هستند.

متقاضیان دریافت سرویس از سامانه ملی تبادل اطلاعات با بخش غیر دولتی (سروا) می توانند درخواست خود را به صورت مکتوب به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دسترسی 86 کسب و کار به سامانه ملی تبادل اطلاعات ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی 86 کسب و کار به سامانه ملی تبادل اطلاعات ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید