رصد برخط کیفیت آب سد های استان تهران

به گزارش وبلاگ به آبادی، خبرگزاری خبرنگاران- مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران گفت: تمامی خروجی سد ها به پیشرفته ترین دستگاه های کنترل کیفیت مجهز شده است تا در صورت بروز حوادث آلودگی، هشدار های لازم به مسئولان ذی ربط ارسال گردد

رصد برخط کیفیت آب سد های استان تهران

به گزارش وبلاگ به آبادی، آقای محسن اسلامی زاده با بیان این مطلب اضافه نمود: بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر هیچ مشکل کیفی در هیچ یک از سد های تهران وجود ندارد.

وی گفت: شرکت آب منطقه ای تهران، متولی تامین آب با کیفیت برای کلیه مصارف است که در این راستا اقدامات متعددی به منظور حفظ کمیت و کیفیت آب به عمل می آید. یکی از موارد بسیار پر اهمیت، حفظ کیفیت منابع آب شرب بوده که به وسیله پنج سد تامین می گردد.

اسلامی زاده اضافه نمود: بخش عمده ای از منابع آلاینده به وسیله ساخت و ساز های غیرمجاز و تخلیه فاضلاب های مرتبط با این پدیده اتفاق می افتد که در این ارتباط نیز بیشترین اندازه قلع و قمع ساخت و ساز های آلاینده در کل کشور در استان تهران انجام شده و بر اساس صورتجلسات بیش از 1500 واحد و واحد احداث شده در پنج سال اخیر تخریب شده است.

مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران توضیح داد: در کنار موارد فوق همکاری سازنده ای بین شرکت آب منطقه ای تهران و دستگاه های خدمت رسان شکل گرفته به نحوی که 1000 مخزن تخلیه مکانیزه زباله در استان های تهران و البرز به وسیله این شرکت نصب شده است.

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران به منظور پایش کیفیت منابع آب تامینی، به خصوص در بخش شرب، اقدام به نصب ایستگاه های کنترل کیفیت به صورت آنلاین (بر خط) کرده است، یادآور شد: در حال حاضر تمامی خروجی سد ها به پیشرفته ترین دستگاه های کنترل کیفیت مجهز شده است که در صورت بروز حوادث آلودگی، هشدار های لازم به مسئولان ذیربط ارسال می گردد. بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر هیچ مشکل کیفی در هیچ یک از سد های تهران وجود ندارد.

اسلامی زاده در انتها اعلام نمود: پیشرفته ترین دستگاه بیومانیتورینگ در سطح بین المللی به منظور تامین کیفیت و پایش آلاینده های نوظهور در خروجی سد ها نصب شده که بر اساس رفتار ارگانیزم های زنده اقدام به پایش می نماید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "رصد برخط کیفیت آب سد های استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد برخط کیفیت آب سد های استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید