سرمربی تازه منچستریونایتد، رونالدو را نمی خواهد؟

به گزارش وبلاگ به آبادی، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد رالف رانگنیک به زودی به عنوان سرمربی نو منچستریونایتد معرفی خواهد شد. اخبار حاکی از آن است که این مرد باتجربه و آلمانی تا انتها فصل راهنمایی شیاطین سرخ را به عهده خواهد داشت و در فصول بعد شاهد حضور او در اولدترافورد بر مسند مدیریت هستیم. اما بی تردید یکی از سوالات مهم در فکر طرفداران فوتبال، آینده کریستیانو رونالدو زیر نظر رالف رانگنیک در فصل جاری و اهمیت نقش این ستاره پرتغالی در شرایظ نو باشگاه خواهد بود.

سرمربی تازه منچستریونایتد، رونالدو را نمی خواهد؟

اما جالب اینجاست رالف رانگنیک در گذشته روی خوشی به استفاده از ستاره های بزرگ نشان نداده و بیشتر خود را علاقه مند به استفاده از نیروهای جوان و بازیکنان زحمتکش معرفی نموده بود. در سال 2016 و هنگام حضور این سرمربی در باشگاه لایپزیش، از او در خصوص احتمال کار کردن با فوق ستاره های بزگی چون رونالدو و مسی سؤال شد و رالف رانگنیک پاسخ غیرمنتظره ای به این سوال داده بود. رالف رانگنیک در آن مقطع گفته بود: این تصور که ممکن است بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو یا لیونل مسی برای تیمی مانند لایپزیش بازی نمایند خنده دار و مصحک است. البته من علاقه زیادی هم به کار کردن با چنین بازیکنانی ندارم، زیرا هر دوی آنها مسن، کم انرژی و بیش از اندازه گران قیمت هستند.

بعلاوه رالف رانگنیک در جای دیگری مدعی شد ترجیح می دهد از بازیکنان زحمتکش و پرانرژی در ترکیب خود استفاده کند تا ستاره های بزرگ. آنالیز کارشناسان نشان می دهد بازیکنی مانند رونالدو از کمترین اندازه پرس و تحت فشار گذاشتن بازیکنان حریف در بین مهاجمان در لیگ برتر برخوردار است و باید دید واکنش رالف رانگنیک به همکاری در این مقطع با این بازیکن چه خواهد بود. او حتی در سال 2016 نیز رونالدو را مسن و کم انرژی توصیف نموده بود و حالا احتمالا این نظریه در فکر رالف رانگنیک تقویت هم شده است.

البته رالف رانگنیک بر اساس اخبار منتشر شده تا امروز به صورت موقت و تا سرانجام فصل راهنمایی یونایتد را به عهده خواهد داشت و به همین دلیل ممکن است شاهد انعطاف پذیری او نسبت به استفاده از کریستیانو رونالدو در ترکیب یونایتد در ادامه فصل جاری باشیم.

اما اندازه پایین تحرک رونالدو در سال های اخیر که طبیعتاً با گذر زمان کاهش هم می یابد، از نظر بسیاری یکی از چند عامل افت یونایتد در همین مدت نیز بوده است. در واقع بازیکنان بزرگی مانند رونالدو و مسی اگرچه قدرت گلزنی خیره نماینده ای دارند، اما به دفاع تیمی یاری نمی نمایند و به همین دلیل تیم های مقابل دیرتر در مقابل خط پرس قرار گرفته و فرصت بیشتری برای خلق موقعیت دارند.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "سرمربی تازه منچستریونایتد، رونالدو را نمی خواهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تازه منچستریونایتد، رونالدو را نمی خواهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید