ششمی کشتی فرنگی امید ایران با 4 برنز، گرجستان،روسیه و ترکیه اول تا سوم شدند

در خاتمه رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال قهرمانی دنیا، گرجستان، روسیه و ترکیه به ترتیب در رده های اول تا سوم قرار گرفتند و ایران نیز با 4 مدال برنز در جایگاهی بهتر از ششمی قرار نگرفت.

ششمی کشتی فرنگی امید ایران با 4 برنز، گرجستان،روسیه و ترکیه اول تا سوم شدند

به گزارش خبرنگاران، در خاتمه رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال دنیا 2018 که در بخارست پایتخت رومانی برگزار گردید، تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران با کسب 4 مدال برنز توسط مهدی محسن نژاد در 60،مهدی ابراهیمی در 82،علی اکبر حیدری در 97 و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم و یک عنوان پنجمی میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم با 70 امتیاز در صندلی ششم دنیا نهاده شد.

رضاخدری در 55 ، حسین اسدی در 67، علی ارسلان در 72، سید محمد چوبچیان در 77 و مهدی فلاح در 87 کیلوگرم نیز 5 فرنگی کار دیگر ایران در این رقابت ها بودند که با نمایشی ضعیف برابر رقبایشان تن به شکست دادند و از دور رقابت ها کنار رفتند.

سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی زیر 23 سال ایران بر عهده جمشید خیرآبادی است.

رده بندی تیمی این رقابت ها به توضیح زیر است:

1- گرجستان 126 امتیاز 2- روسیه 101 امتیاز 3- ترکیه 87 امتیاز 4- ژاپن 80 امتیاز 5- آذربایجان 71 امتیاز 6- ایران 70 امتیاز 7- مصر 62 امتیاز 8- مجارستان 62 امتیاز 9- اوکراین 56 امتیاز 10 مولداوی 45 امتیاز

رده بندی انفرادی این مسابقات نیز به توضیح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- نوگزاری تصورتسومیا (گرجستان) 2- ویتالی کابالویف (روسیه) 3- بالبای دوردوکوف (قرقیزستان) و امانگالی بکبولاتوف (قزاقستان) ... 14- رضا خدری (ایران)60 کیلوگرم: 1- کنیچیرو فومیتا (ژاپن) 2- موراد ممدوف (آذربایجان) 3- مهدی محسن نژاد (ایران) و کرم کامل (ترکیه)63 کیلوگرم: 1- کاتسویاکی اندو (ژاپن) 2- الکساندر بیچیو (مولداوی) 3- میهای میهوت (رومانی) و الکساندر هروشین (اوکراین) 5- میثم دلخانی (ایران)67 کیلوگرم: 1- محمد السید (مصر) 2- کریم جعفراف (آذربایجان) 3- آلن میرزویان (روسیه) و اوتو لوسونزی (مجارستان) ... 22- حسین اسدی (ایران)72 کیلوگرم: 1- چنگیز ارسلان (ترکیه) 2- راماز زوئیدزه (گرجستان) 3- تاماس لوای (مجارستان) و کاهارمان کسیمتوف (قزاقستان) ... 12- علی ارسلان (ایران)77 کیلوگرم: 1- دانیل کاتاراگا (مولداوی) 2- راجبک بیسلطان اف (دانمارک) 3- اسماعیل سید حسن اف (روسیه) و فاتح چنگیز (ترکیه) ... 15- سید محمد چوبچیان (ایران)82 کیلوگرم: 1- گلا بولکوادزه (گرجستان) 2- نیکو اوجوگ (رومانی) 3- مهدی ابراهیمی (ایران) و میکیتا کلیموویچ (بلاروس)87 کیلوگرم: 1- سیمن نویکوف (اوکراین) 2- دانیل هچاواریا (کوبا) 3- اسلام عباس اف (آذربایجان) و آنتون کورس (بلاروس) ... 11- مهدی فلاح (ایران)97 کیلوگرم: 1- الکساندر گولووین (روسیه) 2- زولت توروک (مجارستان) 3- علی اکبر حیدری (ایران) و گئورگی ملیا (گرجستان)130 کیلوگرم: 1- زویادی پاتاریدزه (گرجستان) 2- عثمان ایلدیریم (ترکیه) 3- علی اکبر یوسفی (ایران) و عبدالطیف محمد (مصر)

نتایج کامل کشتی گیران ایران در این مسابقات به توضیح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم رضا خدری در دور نخست مقابل بالبایی دوردوکوف از قرقیزستان با نتیجه 4 بر صفر بازنده شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، وی از دور رقابت ها کنار رفت.در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل مصاف هلاری ماگیسالو از استونی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل رضوان آرنات از رومانی با نتیجه 8 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محسن نژاد در این مرحله مقابل کنیچیرو فومیتا از ژاپن با نتیجه 7 بر صفر بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. محسن نژاد در این دیدار مقابل آرمن میلیکیان از ارمنستان با نتیجه 10 بر یک به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول مقابل ایهور بلیاک از بلاروس با نتیجه 9 بر صفر پیروز شد وی در دور دوم رامیز ممدوف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر 4 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کاتساکی اندو از ژاپن با نتیجه 6 بر 3 بازنده شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل الکساندر هروشین از اوکراین با نتیجه 12 بر یک مغلوب و پنجم شد.در وزن 67 کیلوگرم ، حسین اسدی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سرهی کوزوب از اوکراین با نتیجه 10 بر 2 شکست خورد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، اسدی از دور رقابت ها کنار رفت.در وزن 72 کیلوگرم علی ارسلان در دور اول مقابل راماز زوئیدزه قهرمان زیر 23 سال اروپا از گرجستان با نتیجه 12 بر 4 بازنده شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی راهی گروه بازنده ها شد. ارسلان در نخستین دیدار خود در این گروه مقابل آرام واردانیان از ازبکستان با نتیجه 4 بر 6 بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت.در وزن 77 کیلوگرم سید محمد چوبچیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ساجان از هند با نتیجه 14 بر 6 شکست خورد و با توجه به شکست این حریف در مرحله نیمه نهایی، چوپچیان حذف شد.در وزن 82 کیلوگرم مهدی ابراهیمی در دور اول با نتیجه 9 بر 4 داوید لوسونزی از مجارستان را مغلوب کرد وی در دور بعد نیز مقابل برهان آکبوداک دارنده مدال طلای زیر 23 سال دنیا از ترکیه با نتیجه 2 بر 2 به پیروزی رسید و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. ابراهیمی در این مرحله مقابل نیکو اوجوج از رومانی با نتیجه 8 بر صفر و ضربه فنی شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. ابراهیمی در این گروه مقابل گیقام تورگومیان از ارمنستان با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار احمد حسن احمد از مصر را با نتیجه 5 بر 4 مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.در وزن 87 کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست در مصاف با اینوت کاراس از رومانی با نتیجه 14 بر 3 پیروز شد. وی در دور دوم مقابل گازی خلیل اف از روسیه با نتیجه 5 بر 3 بازنده شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف کوبایی، فلاح از دور رقابت ها کنار رفت.در وزن 97 کیلوگرم علی اکبر حیدری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 2 بر یک مجیا کاستلو از هندوراس را از پیش رو برداشت. وی در مرحله بعد و در دور یکچهارم نهایی مقابل یوتا نارا از ژاپن با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حیدری در این مرحله مقابل زولت توروک از مجارستان با نتیجه 3 بر یک بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 2 بر یک از سد اورخان نوریف از آذربایجان گذشت و به مدال برنز دست یافت.در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 4 بر یک مقابل زویادی پاتاریدزه قهرمان جوانان دنیا و دارنده مدال نقره زیر 23 سال دنیا از گرجستان کشتی را واگذار کرد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. یوسفی در این گروه مقابل نوخچو لابازانوف از روسیه با نتیجه 5 بر 2 پیروز شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار یوهانس مایینپاییا از فنلاند را با نتیجه 5 بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ششمی کشتی فرنگی امید ایران با 4 برنز، گرجستان،روسیه و ترکیه اول تا سوم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمی کشتی فرنگی امید ایران با 4 برنز، گرجستان،روسیه و ترکیه اول تا سوم شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید