طبیعتی کارت پوستالی کوه روبار ماسوله، تصاویر

به گزارش وبلاگ به آبادی، این کوه زیبا و دل انگیز در اصل جز ییلاقات منطقه محسوب می گردد و به خاطر خنکی هوا و سرسبز بودن و وجود رود و چشمه های زلال محل چرا گوسفندان تالش هم هست. وسط دشت رودی حاصل از چشمه های این منطقه جاری است. نام دیگر اینجا کوه روار ماسوله هم معروفیت دارد.نیمی سپید، نیمی سبز؛ دشت کوه روبار (کوهروبار) میعادگاه سبزه زار است و ابرها.

طبیعتی کارت پوستالی کوه روبار ماسوله، تصاویر

مه پرسه زنان از بالای تپه های پیرامون و از لا به لای درختان با طراوت، فرود می آید و کلبه های چوبی ساده ای را که سرتاسر دشت پراکنده شده اند غرق خود می نماید. روی چمن های خیس که راه می روید و هوای خنک و مه آلود روبار را که نفس می کشید، به طنین چشمه های زلال که گوش می دهید، دلتان می خواهد این سفر هیچ وقت تمام نشود.

در اردیبهشت ماه، با رویش گل های کوهی زرد و آبی، این دشت دوست داشتنی به اوج زیبایی خود می رسد و در پاییز چشم اندازی رویایی از جنگل های اطراف دارد. هیچ کلامی نمی تواند زیبایی این تکه از بهشت را توصیف کند؛ باید سفر کرد و دید.

این دهکده زیبا با ساختار خاص و پلکانی اش، و با کوه ها، جنگل ها و دشت های بکر و آرامی که پیرامون آن واقع شده اند، هر سال میزبان هزاران توریست داخلی و خارجی ست. طبیعت خاص ماسوله، این دهکده سرشار از لطافت را به یکی از قطب های طبیعت گردی استان گیلان و مقصدهای مورد علاقه کوهنوردان تبدیل نموده است. ماسوله در 60 کیلومتری جنوب غربی شهر رشت واقع شده است و دسترسی به آن نسبتا ساده است و از آنجا تا دشت کوه روبار حدود 3 ساعت کوهپیمایی نیمه سبک پیش رو دارید.

کوه روبار (کوهروبار یا کوروبار) در راستای تقریبی جنوب غربی ماسوله و در راستا صعود به قله لاسه سر قرار گرفته است. در راستا پیمایش از مناطقی همانند اندره و بیلگاه عبور می کنید و گاه و بیگاه به چشمه هایی بر میخورید که آبی زلال از آن ها جاریست. راستا از ماسوله تا قله به شکل پاکوب معین است و پر است از زیبایی هایی که هر طبیعت گردی را محو تماشای خود می نماید، آن قدر زیباست که چیزی به نام خستگی را هرگز احساس نمی کنید.

دشت کوه روبار ماسوله

با 1 ساعت و نیم کوهپیمایی و پس از عبور از دشت کوچکی که به دو راهی خلدشت معروف است، به دالان بهشت می رسید. راهرویی زیبا در میان انبوه درختان، که از عطر زندگی پر است و سکوت و آرامشش همیشگی ست. دالان بهشت نامی ست که کوهنوردان برای این منطقه انتخاب نموده اند و به حق برازنده چنین چشم انداز ایست. با ادامه راستا و با عبور از تپه کوچکی، ناگهان به کوه روبار می رسید. آرام، ساده، سر سبز، عطر آگین و خنک.

فصل مناسب روبار ماسوله

این دشت در فصول مختلف زیبایی های خاص خودش را دارد، در بهار هوای مطبوع و چشمه های پربار و گل های رنگی ، در تابستان هوای خنک و دشت های نسبتا سبز،در پاییز خزان و مه رویایی منطقه، و در زمستان هم کوه های پربرف سنگین راستا مناسبی برای کوهنوردی است.

اگر تصمیم به اقامت و شب مانی دارید، همراه خود چادر و وسایل گرم به همراه داشته باشید و بعلاوه به فکر برپایی آتش مناسب برای تهیه غذا و روشنایی محیطی که برای ماندن در نظر دارید.

منبع: گردشبان

به "طبیعتی کارت پوستالی کوه روبار ماسوله، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعتی کارت پوستالی کوه روبار ماسوله، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید