شب در تبریز کجا بریم؟

به گزارش وبلاگ به آبادی، شب های تبریز زیبایی های خاص خود را دارد. این جذابیت ها ساعاتی خوش را به منظور گردش و سرگرمی شبانه در تبریز، برای گردشگران فراهم می نمایند.

شب در تبریز کجا بریم؟

بسیاری از شهرهای ایران، شب های زیبایی دارند که توجه گردشگران را به خود جلب می نماید. تبریز زیبا هم جزو شهرهایی است که شب های رویایی و خاطره انگیزی دارد. اگر تا به امروز چنین تجربیاتی از تماشای جاذبه های گردشگری تبریز در شب نداشته اید، با ما همراه شوید تا شما را با جاهای تماشای تبریز در شب آشنا کنیم.

آنچه باید درباره جاهای تماشای تبریز در شب بدانید:

 • تماشای های تاریخی تبریز
 • بازارگردی شبانه
 • خیابان های تبریز
 • رستوران های تبریز
 • پارک های تبریز
 • روستاهای زیبای تبریز

تماشای های تاریخی تبریز

اگر علاقه شما تاریخ و فرهنگ است و دوست دارید در شب به تماشا این جاذبه ها در تبریز بروید، باید بدانید که مکان های تاریخی شهر ساعت بازدید مشخصی دارند و فقط در روز قابل بازدید هستند.پس باید برنامه تان را تغییر دهید و روزانه از تماشای های تاریخی و فرهنگی بازدید کنید. برای تماشا شب های زیبای شهر و جاهای تماشایتبریز در شب، سعی کنید از 6 ماه اول سال بهره ببرید چون هوای تبریز در فصل های پاییز و زمستان سرد است و اگر دوست داشتید در شب های سرد تبریز گردش کنید حتما لباس گرم با خودتان به همراه ببرید.

بازارگردی شبانه

بازارگردی شبانه در تبریز یکی از گزینه هایی است که برای گردشگران مجذوب نمایندهیت زیادی دارد. شاید سلیقه شما سنتی یا مدرن باشد و با خود تصور کنید مطابق سلیقه تان هرکدام از بازار های سنتی یا مدرن را در شب انتخاب کنید و علاوه بر بازارگردی، از خرید اجناس مورد نظرتان لذت ببرید؛ اما این طور نیست. می دانید که بازار بزرگ تبریز یکی از بازارهای سنتی و زیبای این شهر است که گشت و گذار در آن لذت بخش است؛ اما بازار بزرگ روزانه تا ساعت 17 عصر باز است، پس باید پیش از غروب از این بازار خرید کنید. البته نگران نباشید؛ چراکه مرکز خریدهای دیگری در شهر هستند که شب ها و می توانید از آن ها بهره ببرید.

مرکز خرید لوکس لاله پارک

مجتمع خرید لاله پارک یکی از تماشای های تبریز در شب است. این مرکز خرید 6 طبقه ای در حدود بیشتر از 100 فروشگاه دارد. در این مجتمع زیبا می توانید برترین برندهای ترک را بخرید. بعضی برندهای معروفنیز در این مرکز خرید ارائه می شوند. در این مجتمع امکانات زیادی برای تفریح و تفریح در نظر گرفته شده که می توانید از آن ها بهره ببرید.

مرکز خرید لاله پارک به عنوان یکی از مکان های تماشای تبریز در شب، با داشتن امکانات رفاهی مانند سینما و شهره بازی و فودکورت، می تواند لحظات رویایی برای شما رقم بزند. در فودکورت این مرکز خرید بیشتر از 20 رستوران است که انواع غذاهای سنتی، مدرن و فست فود را به خریداران و مشتری های خود عرضه می نماید.

مرکز خرید لاله پارک در میدان فهمیده، بزرگراه پاسداران تبریز واقع شده است و نزدیکی آن به هتل پنج ستاره تبریز جهت اقامت، سبب شده است که بازدیدنمایندگان از این مرکز خرید مجذوب نماینده در شب بیشتر باشند.

 • آدرس: تبریز، بزرگراه پاسداران، ضلع جنوب شرقی میدان فهمیده (مشاهده نقشه)
 • ساعت بازدید: 10صبح تا 11 شب

منبع عکس: wikimedia

مرکز خرید ستاره باران

یکی از مراکز خرید شبانه روزی تبریز، مرکز خرید ستاره باران است. این مرکز خرید سه طبقه، در حدود 90 مغازه دارد. طبقه همکف مغازه مخصوص پوشاک است و در آن می توانید برندهای مختلف را ببینید. مرکز خرید ستاره باران به فودکورت، شهربازی، هایپرمارکت و سینما مجهز بوده و می تواند لحظات خوبی برای گردشگران به ارمغان بیاورد.

 • آدرس: میدان جهاد، خیابان 22 بهمن، رو به روی شرکت نفت (مشاهده نقشه)
 • ساعت بازدید: 10:30 دقیقه صبح تا 11 شب

مرکز خرید اطلس، مرکز خرید میلاد نور، مرکز خرید رشیدیه و برج تجاری بلور از دیگر مراکز خرید تبریز هستند که می توانید شبانه از آن ها بازدید نموده و اجناس لوکسی را بخرید. ساعات بازدید این مراکز خرید مانند مرکز خرید ستاره باران از ساعت 10:30 دقیقه تا ساعت 11 شب است.

بازار خیابان تربیت

یکی از مجذوب نماینده ترین تماشای های تبریز در شب، مغازه های دو طرف خیابان تربیت تبریز است. این خیابان زیبا و راستا آن بخشی از جاده ابریشم است. این پیاده راه کمی بالاتر از میدان ساعت واقع شده است. سنگ فرش های خیابانمجذوب نمایندهیت بیشتری برای آن ایجاد نموده است. حضور گردشگران در این خیابان و قدم زدن آن ها در شب و خرید از پاساژها و مغازه های دوطرف خیابان، این خیابان تاریخی مجذوب نماینده را به یکی از جاذبه های تبریز در شب، تبدیل نموده است. در این مغازه ها می توانید کیف و کفش و البته پوشاک موردعلاقه تان را تهیه کنید.

چندین بنای تاریخی در خیابان تربیت واقع شده است که برای گردشگران بسیار مجذوب نماینده هستند؛ مانند مسجد قدیمی شعبان و خانه شاهزاده ضیا الدوله امان الله میرزا؛ اما این جاذبه ها امکان بازدید شبانه ندارند. در خیابان تربیت، امکان پیاده روی و قدم زدن در شهر و تماشا منطقه ها و کوچه های قدیمی را برای گردشگران فراهم نموده و منظره مجذوب نماینده آن برای گردشگران رویایی است.

رستوران های سنتی که در اطراف پیاده راه هستند غذاهای سنتی مانند آبگوشت و کباب را به مشتری ها ارائه می نمایند. گردشگران با حضور در آن ها می توانند علاوه بر پیاده روی مجذوب نماینده شبانه، از غذاهای سنتی رستوران های پیاده راه تجاری تربیت بخورند و لذت ببرند.

 • آدرس: تبریز، میدان ساعت، خیابان تربیت (مشاهده نقشه)

مرکز خرید اطلس، مرکز خرید میلاد نور، مرکز خرید رشیدیه و برج تجاری بلور از دیگر مراکز خرید تبریز هستند که می توانید شبانه از آن ها بازدید نموده و اجناس لوکسی را بخرید. ساعات بازدید این مراکز خرید مانند مرکز خرید ستاره باران از ساعت 10:30 دقیقه تا ساعت 11 شب است.

خیابان های تبریز

تبریز اگرچه یک شهر تاریخی و با سابقه است، در عینداشتن بافت قدیمی، با نوسازی هایی که برای حفظ بناهای تاریخی صورت گرفته، در عین حال چهره یک شهر مدرن را نیز دارد. این شهر زیبا مدت هاست که عنوان تمیزترین شهر ایران را به خود اختصاص داده است. همین شاخصه می تواند گردشگران را به گشتن در تبریز و تماشا زیبایی های شهر تشویق کند.

زیبایی شهر تبریز و خیابان های آن در شب به علت نورپردازی های طراحی شده، تمیزی و مجذوب نمایندهیت شهر را چندین برابر می نماید.اما همه خیابان های آن شبیه هم نیستند. بعضی از خیابان های آن جزو جاذبه های گردشگری بوده و مورد توجه خاص گردشگران هستند. یکی از خیابان های مجذوب نماینده شهر عابرگذر تربیت است که بالاتر به آن اشاره نموده و در خصوص آن شرح دادیم.

عابرگذر ولی عصر

خیابان ولی عصر یکی از جاذبه های تماشای تبریز در شب، با سنگ فرش های مجذوب نماینده و ظاهر چشم نواز، خودنمایی می نماید. این خیابان زیبا با نورپردازی های زیبایی که دارد شب ها به مکانی برای قدم زدن های دو نفره و عاشقانه معروفیت دارد. این راستا 500متری مجذوب نماینده با داشتن فروشگاه های لوکس، یک شب رویایی را برای شما رقم می زند.

محوطه سنگ فرش شده و زیبای خیابان که برای پیاده روی در نظر گرفته شده، موردعلاقه گردشگران است. در این خیابان علاوه بر پیاده روی، امکانات تفریحی و رفاهی برای خوردن غذا در نظر گرفته شده و مغازه های زیادی نیز برای خریدن اجناس مورد احتیاج گردشگران در آن طراحی شده است. امکانات رفاهی خیابان ولی عصر در شب قابل استفاده هستند و تا هر ساعتی که بخواهید می توانید از آن ها بهره ببرید و لذت ببرید.

 • آدرس عابرگذر ولی عصر: تبریز، حدفاصل بین میدان ولی عصر و فلکه بازار.( مشاهده نقشه)

پل قاری تبریز

پل قاری تبریز یکی از زیباترین پل های تبریز است.این پل زیبا با معماری خاصی که دارد برای گردشگران بسیار مجذوب نماینده است. زیبایی این پل و فضای اطراف آن در شب، رویایی است و مکان دنجی برای قدم زدن در هوای خنک تابستان فراهم می نماید. این اثر تاریخی مربوط به دوره قاجاریه است که با سبک معماری طاق های هلالی و سرستون های کله قوچی روی مهران رود ساخته شده است. اگر دوست دارید ویژگی های تاریخی پل را بهتر ببینید روز به تماشا آن بروید؛ اما اگر قصد شب گردی و قدم زدن شبانه در اطراف و روی پل را دارید، یکی از برترین مکان ها برای تفریح است.

 • آدرس پل قاری: تبریز، خیابان ثقه الاسلام، پل قاری (مشاهده نقشه)

ما خیابان هایی که بیشتر مورد توجه گردشگران بودند را به شما معرفی کردیم؛ اما خیابان های دیگری هم هستند که می توانید آن ها را هم در شب ببینید. خیابان شریعتی، خیابان صراط، خیابان ششگلان و داش ماغازالار از جمله خیابان های قدیمی تبریز هستند که می توانید از گشت و گذار در آن ها لذت ببرید.

رستوران های تبریز

تبریز هم مانند دیگر شهرهای بزرگ ایران رستوران های زیادی دارد که گردشگراناز آن ها استفاده می نمایند. بدون شک رستوران های زیادی در تبریز هستند که می توانید شام را در آن ها بخورید.ما اینجا دو رستورانی که بیشتر مورد توجه گردشگران هستند را به شما معرفی می کنیم. رستوران برکه، رستوران شاهگلی، رستوران های دیگری مانند رستوران حاج علی، رستوران جلالی سردرود، رستوران گازماخ، چلوکبابی مهران، رستوران ایمانی و فوت کورت های مراکز خرید تبریز، جاهایی هستند که شما می توانید شب در آن ها شام بخورید و شبی خاطره انگیز برای خود و خانوادتان رقم بزنید. در ادامه چند رستورانی که بیشتر مورد توجه گردشگران هستند را به شما معرفی می کنیم.

رستوران برکه

رستوران برکه یکی از رستوران های سنتی تبریز است که ظرفیتی در حدود 280 نفر دارد. نام رستوران از برکه زیبایی گرفته شده که در وسط محوطه رستوران واقع شده و فضای آن را زیباتر نموده است.

این رستوران فضایی شاد و آرام برای مهمانان خود فراهم نموده است. رستوران برکه با محوطه زیبایی که دارد در حقیقت یک باغ رستوران است. ترکیبی از یک رستوران سنتی و یک محیط طبیعی زیبا با درختانی مجذوب نماینده، فضایی رویایی را برای استفاده گردشگران فراهم نموده است.

 • آدرس رستوران برکه: تبریز، کمربندی سردرود، مابین زیرگذر اول و دوم (مشاهده نقشه)

رستوران شاهگلی

رستوران شاهگلی یکی دیگر از تماشای های مجذوب نماینده تبریز در شب است. این رستوران غذاهایی خاص برای گردشگران سرو می نماید. رستوران زیبای شاهگلی وسط استخر ائل گلی قرار گرفته و با وجود اینکه گردشگران تجربه های مجذوب نمایندهی از خوردن شام در این رستوران دارند، اما تعداد زیادی هستند که تجربه خوردن صبحانه در این رستوران را جزو برترین وعده های غذایی صرف غذا در تبریز می دانند. از دیگر خدمات این رستوران، فراهم کردن امکان سلف سرویس در رستوران برای گردشگران است.

 • آدرس رستوران: تبریز، خیابان شاهگلی، فلکه ائل گلی، استخر شاهگلی.(مشاهده نقشه)

رستوران گازماخ

رستوران گازماخ از رستوران های سنتی تبریز است. واژه گازماخ به معنی ته دیگ است و غذاهایی که در رستوران سرو می گردد به همراه ته دیگ هستند. از نگاه گردشگران طعم غذاهای این رستوران بسیار خوب است. آن ها کباب های تابه ای گازماخ را جزو برترین غذاهای رستوران می دانند. اگر علاقه مند به این نوع از غذاها هستید می توانید شام را در این رستوران صرف کنید و لحظاتی خاطره انگیز را برای خودتان رقم بزنید.

 • آدرس: تبریز، کوی ولیعط، انتهای خیابان شریعتی شمالی، ضلع شمالی میدان بهارستان.(مشاهده نقشه)

رستوران اجاق

رستوران اجاق از رستوران های محبوب تبریز است. خصوصیت جالب رستوران این است که آشپزخانه ندارد. این رستوران میزهای کبابی دارد که با انتخاب نوع گوشت، می توانید سر میز کباب، خودتان شام را حاضر کنید. نوع گوشت مورد استفاده در رستوران کیفیت بالایی دارد و تازه است.

اگر جزو افرادی هستید که از تفریح کباب درست کردن لذت می برند می توانید این رستوران را انتخاب کنید. غذا درست کردن و شام خوردن در این رستوران، چون غذا به صورت داغ و تازه آماده خوردن است، لذت زیادی برای گردشگران دارد می توانید امتحان کنید. این رستوران تا ساعت 24 شب فعال است.

 • آدرس رستوران: کیلومتر 5جاده تبریز، ابتدای جاده کند رود.(مشاهده نقشه)

سفره خانه سنتی قائم مقام

سفره خانه سنتی قائم مقام فراهانی در خیابان ششگلان، غذاهای سنتی خوشمزه ای به گردشگران ارائه می دهد. این رستوران در یخچال قائم مقام واقع شده است و فضایی در حدود 206متر را به خود اختصاص داده است. در این رستوران سنتی از نمادهای فرهنگی و سنتی آذربایجان در لباس ها و موسیقی استفاده می گردد. گذراندن شب در این رستوران علاوه بر خوردن غذاهای خوشمزه، فضایی تاریخی لذت بخشی را تجربه می کنید.

 • آدرس: تبریز، خیابان ششگلان، نرسیده به پل قاری، کوچه یخچال.(مشاهده نقشه)

پارک های تبریز

تبریز پارک های زیبایی دارد که جزو جاذبه های طبیعی و تماشای شهر هستند.ما در اینجا بعضی پارک های مشهور تبریز که جزو مکان های تماشای تبریز در شب هستند و گردشگران بیشتر از آن ها تماشا می نمایند را به شما معرفی می کنیم تا اگر به تبریز سفر کردید بتوانید از آن ها بهره ببرید.

پارک ائل گلی تبریز

پارک ائل گلی یکی از پارک های زیبای تبریز است.این پارک هم برای گردشگران مجذوب نماینده است و هم مکانی برای تفریح شبانه اهالی تبریز است. شاید بعد از یک روز کسالت بار کاری، پارک ائل گلی برترین مکان برای استراحت و تفریح تبریزی ها باشد. شب و روزهای این پارک از لحاظ شلوغی و ترافیک رفت و آمد فرق چندانی با هم ندارند؛ اما زیبایی های پارک در شب با ایجاد نورپردازی های مجذوب نماینده، چهره زیبا و طبیعت مجذوب نماینده آن را چندین برابر زیباتر می نماید.

پارک ائل گلی تنها یک جاذبه طبیعی و تفریحی نیست، این پارک هویت تاریخی هم دارد؛ زیرا سابقه ایجاد آن به زمان آق قویونلوها و به پیش از صفویه باز می گردد. استخر و عمارت باشکوهی که وسط پارک ساخته شده جزو جاذبه های زیبای محبوب پارک برای گردشگران است. پارک ائل گلی امکانات تفریحی و ورزشی بسیاری دارد و رستوران ها و مغازه هایی در آن برای استفاده گردشگران در نظر گرفته شده است.

این پارک 24ساعته است و امکانات تفریحی آن برای تمام گروه های سنی مورد استفاده است. اگر به تبریز رفتید و علاقه مند بودید شب خود را در یک مکان تفریحی سپری کنید، پارک ائل گلی می تواند جزو اولویت های شما باشد و خاطرات خوش و هیجان انگیزی از سفر برای شما به جای بگذارد. مکان این پارک زیبا در منطقه ائل گلی تبریز و در میدان شریف زاده واقع شده است.

 • آدرس پارک: تبریز، خیابان شهید باکری، بلوار ائل گلی.(مشاهده نقشه)

پارک باغلارباغی تبریز

پارک باغلارباغی با شهره بازی که دارد علاوه بر گردشگران، موردعلاقه بچه ها هم هست. این پارک برای گردشگران و اهالی تبریز بسیار دوست داشتنی است. وجود امکانات تفریحی پارک، آن را به مکانی هیجان انگیز برای گردشگران تبدیل نموده است. در شهره بازی این پارک، وسایل بازی زیادی وجود دارد که برای مثال می توان به کلبه شادی و کلبه وحشت اشاره نمود که بازی در پارک را برای بچه ها هیجان انگیز می نماید. استفاده از امکانات رفاهی رستوران و وسایل بازی موجود در پارک تا ساعت 24 شب در نظر گرفته شده است.

این پارک که در بلوار استاد شهریار واقع شده، مجهز به باغ وحش است. اگر علاقه مند به حیوانات هستید می توانید از تماشا فضای باغ وحش و حیوانات موجود در آن لذت ببرید. سالن اجتماعات پارک، برای استفاده برنامه ها و همایش های مختلف، آماده خدمت رسانی است. پارک تا ساعت 12 شب قابل استفاده برای گردشگران است.

 • آدرس پارک: تبریز، بلوار شهریار، جنب پارک ولیعصر.(مشاهده نقشه)
 • زمان بازدید و استفاده از پارک: 24ساعته

تله کابین تبریز

تله کابین تبریز در شب خیلی زیباست و شما می توانید با رفتن به بالای کوهی که تله کابین در آن واقع شده است، از تماشا منظره زیبای شهر در زیر پایتان و مجذوب نمایندهیت های تبریز هیجان زده شوید. طبیعت مجذوب نماینده تبریز و کوه های سرخ عینالی و امکانات تفریحی موجود در این مکان، طبیعت گردان را شگفت زده می نماید. بیشتر افراد از تله کابین در روز استفاده می نمایند؛ اما کسانی که زیبایی منظره ها شب برای آن ها اهمیت دارد بر این باورند که منظره شبانه شهر از محل تله کابین بسیار زیباتر از روز است. آبشار زیبای کنار تله کابین در این مکان بر زیبایی و مجذوب نمایندهیت آن افزوده و طبیعت اطراف را برای گردشگران مجذوب نماینده تر نموده است.

 • آدرس تله کابین: تبریز،بزرگراه پاسداران، مجموعه تفریحی کوه عینالی.(مشاهده نقشه)

روستاهای زیبای تبریز

روستای کندوان

روستای کندوان یکی از جاذبه های محبوب شهر تبریز است. این روستای تاریخی را می توان در فهرست تماشای های تبریز در شب قرار داد. بافت سنتی روستا که در دل کوه زیبای سهند واقع شده با ساخت خانه های مدرن روستایی، توسعه قابل توجهی یافته است. اگرچه روستا در فاصله 48کیلومتری تبریز قرار گرفته؛ اما محال است گردشگران به تبریز بفرایند و از این مکان تماشای تاریخی-طبیعی بازدید ننمایند.

این روستای مجذوب نماینده در حدود هفت هزار سال قدمت دارد و جهانگرد ها آن را با روستای کاپادوکیه در ترکیه مقایسه می نمایند. سکنه این روستا زیاد نیستند و روستا خلوت است. جهانگرد هایی که از کندوان تماشا می نمایند معمولا علاقه مندان به تاریخ و طبیعت هستند و بیشتر در روز به کندوان می فرایند؛ اما تعداد زیادی از گردشگران هم هستند که علاقه مند هستند شب را در کندوان بگذرانند و برای خود شبی رویایی را بسازند.

برای کسانی که علاقه مند به ماندن شب در کندوان هستند امکانات رفاهی در نظر گرفته شده. هتل کندوان یکی از هتل های زیبای تبریز است که برای استفاده گردشگران در نظر گرفته شده است. پس به فکر جای اقامت نباشید و با خیال راحت از تماشا روستای زیبای کندوان لذت ببرید.

 • آدرس روستای کندوان: تبریز، 60کیلومتری جنوب غرب تبریز،شهرستان اسکو، دهستان سهند.(مشاهده نقشه)

روستای لیقوان

نام روستای لیقوان، شما را به یاد پنیر لیقوان نمی اندازد؟ اگرچه نام روستا با پنیر لیقوان گره خورده و شاید گمان کنید روستا با برند پنیر، معروفیت پیدا نموده؛ اما روستا علاوه بر پنیر، جاذبه های دیگری هم دارد. طبیعت زیبای روستا برای گردشگران، بسیار مجذوب نماینده است و بسیاری از گردشگران علاقه دارند شب را در این روستا سپری نموده و از مجذوب نمایندهیت های آن لذت ببرند.

اگر به تماشا روستای لیقوان رفتید، تماشا روستای هروی باسمنج، در همان نزدیکی، می تواند برای شما مجذوب نماینده باشد.

آدرس روستای لیقوان: 36کیلومتری تبریز، بخش مرکزی، دهستان میدان چای.(مشاهده نقشه)

مکان های تماشای تبریز بسیار زیاد و متنوع هستند؛ اما همگی آن ها امکان بازدید در شب را ندارند. ما در این مقاله مکان هایی که امکان شب گردی را داشتند برای شما معرفی کردیم. برای بازدید از تماشای های تبریز در شب، باید به زمان و ساعتی که این مکان ها برای بازدید مورد استفاده قرار می گیرند دقت کنید. چون هر یک از این مکان ها محدودیت های ساعتی مخصوص به خود را دارند و تصور نکنید هر ساعتی از شب می توان در آن ها حضور پیدا کرد و از بازدید از آن ها لذت برد.

اگر شما هم به تبریز سفر نموده اید و از گردش در شب هایی رویایی تبریز لذت برده اید، تجربه های خود را با ما و سایر کاربران وبلاگ به آبادی به اشتراک بگذارید.

منبع: کجارو / کجارو / خبرگزاری ایسنا / برترین ها / / سیری در ایران / false

به "شب در تبریز کجا بریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب در تبریز کجا بریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید