دوبی با بچه ها به کجا برویم؟

به گزارش وبلاگ به آبادی، با اینکه می گویند دوبی شهربازی ثروتمندان است اما این شهر گرم خانواده پسند می تواند شهربازی بچه ها هم باشد. شرایط اقلیمی بیابانی امارات باعث می شود بیشتر فعالیت ها زیر سقف انجام شود، اما دوبی حتی برای بازیگوش ترین بچه های دنیا هم فضا برای این سو و آن سو پریدن دارد. دوبی کم کم دارد نام خود را به نام مرکز پارک های تم دار در دنیا ثبت می کند. بازی های پرتحرک و پرمخاطره اش حتی بزرگسالان را هم به هیجان می آورد. پس بدانید که می توانید همه جا در کنار فرزندان خود از دوبی و مخاطره های امروزی اش لذت ببرید و شاهد شادی بچگانه باشید؛ شاید خودتان هم دوباره احساس کودکی کردید. در ادامه برای معرفی و توضیح مختصر راجع به هر یک از آن ها با مجله خبرنگاران همراه باشید.

دوبی با بچه ها به کجا برویم؟

پارک آبی آکواوِنچِر دوبی

نام این پارک آبی (Aquaventure) از ترکیب دو کلمه Aqua و Adventure ساخته شده که در زبان ما اولی به معنای آب و دومی به معنای مخاطره است. بنابراین خود و فرزندان تان را باید برای هیجان های آبی این پارک آماده کنید، آن هم در ارتفاع. از جمله معروف ترین جاذبه های گردشگری دوبی همین پارک های آبی است و مسافران دوبی احتمالا تجربه اش را از سرگذرانده اند و حالا کلی خاطره از مخاطره های شجاعانه تان دارند. سرسره های پیچ در پیچ مرتفعی که با جریان آب مسافرانش را به سمت استخر سوق می دهد، برای بچه ها قاعدتا حکم بهشت را دارد و برای عشاق آب و ارتفاع تجربه ای لذت بخش. کسانی که احساس می کنند می ترسند، شاید بهتر باشد بعد از ورود به این پارک کمی محتاطانه عمل کنند و از بازی های کم خطرتر شروع کنند.

جایی هم هست به نام ریوِر راید (River Ride) که می توانید خانوادگی با یک تیوب روی آب شناور باشید و هر سی ثانیه موجی مصنوعی بیاید و شما را در خودش بچرخاند تا واقعا احساس کنید در دریا هستید.

گرین پِلَنِت دوبی

تنها در دوبی و دمای چهل وپنج درجه سانتیگرادش است که می توان اکوسیستم باران جنگلی گرمسیری را به وجود آورد. این جنگل مصنوعی، خانه بیش از سه هزار گونه حیوانی و گیاهی از جمله میمون ها، ایگوانا (از خانواده مارمولک ها) و نوک شاخ ها، در یک گنبد شیشه ای دور یک درخت انجیر ساختگی بیست وپنج متری در دوبی به نام گرین پلنت (Green Planet) یا سیاره سبز شناخته می شود. بچه های بزرگ ترتان که به حیات وحش علاقه دارند، از این مکان لذت خواهند برد. اما باقی امکانات گرین پلنت کودک خردسال شما را به هیجان خواهد آورد. راهنماهای این سیاره سبز هم به مقدار کافی آموزش دیده و مشتاق هستند که بتوانند بزرگسالان را با اطلاعات زیادشان به وجد بیاورند. خردسالان هم که آن قدر بهشان خوش می گذرد که اصلا متوجه نمی شوند چه به معلومات شان اضافه می شود. خرید ارزان بلیط تهران دبی| بلیط دبی تهران

پارک بالیوود دوبی

این مجموعه پارک، پنج بخش دارد که هر یک بر اساس یکی از محصولات صنعت سینمای افسانه ای بمبئی طراحی شده است. به این پارک بروید و با فرزندان تان در دنیای رنگارنگ آهنگ های هندی فیلم های معروف سینمای هندوستان غرق شوید. آن هایی که نوجوانی و جوانی شان را در دهه پنجاه و شصت گذرانده اند، شاید فرصت خاطره بازی پیدا کنند. برای بچه ها هم که رنگ و موسیقی همیشه خوشایند خواهد بود. در گوشه ای می توانید اجرای زنده ببینید، در پس زمینه اش تصاویری از معابد و دیدنی های هندوستان روی نمایشگرهای بزرگ ال ای دی؛ در گوشه دیگر بازی های سه بعدی و چهاربعدی کنید؛ یک برنامه هم هست که شما را در اجرای زنده پایکوبی و موسیقی مشارکت می دهد، قطعا برای بچه ها سرگرم کننده خواهد بود. تصور کنید دختر کوچک تان با موسیقی هندی بپایکوبید و حتی شاید بخواند.

پیست اسکی دوبی

پیست اسکی در گرمای امارات؟ کدام اسکی بازی هست که به چنین فرصتی نه بگوید. اسکی سرگرمی تقریبا گرانی است اما در ایران، به خصوص در تهران، طرفداران زیادی دارد. به هر حال تجربه تماشای یک پیست اسکی در آن شرایط اقلیمی می تواند برای بزرگ ترها جالب باشد و برف و سواری روی یخ هم برای بچه ها.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک

به "دوبی با بچه ها به کجا برویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوبی با بچه ها به کجا برویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید