لاوروف: به کوشش های مشترک با ایران و ترکیه برای حل مسائل در سوریه ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ به آبادی، وزیر امور خارجه روسیه به همتای سوری خود اطمینان داد که مسکو همچنان به کار مشترک با ایران و ترکیه در چارچوب ترکیب آستانه برای تأمین استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه پایبند است.

لاوروف: به کوشش های مشترک با ایران و ترکیه برای حل مسائل در سوریه ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ به آبادی به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در جریان مذاکرات تلفنی روز سه شنبه خود با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه، وی را در جریان نتایج سفر اخیر خود به کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی و قطر قرار داد.

طبق اطلاعات منتشره از سوی وزارت خارجه روسیه، در جریان این مذاکرات، لاوروف به همتای سوری خود اطمینان داد که نگرش اصولی در دنیا عرب در مورد بازگرداندن حق تمام و کمال جمهوری عربی سوریه در فعالیت اتحادیه کشورهای عربی تقویت شده است.

وزرای امور خارجه روسیه و سوریه همچنین فرایند اوضاع کنونی در داخل سوریه، از جمله مسائل مربوط به فراهم سازی تدارکات برگزاری ششمین دور از نشست کمیته قانون اساسی بین نیروهای سیاسی سوری در ژنو را مورد آنالیز و گفتگو قرار دادند.

در این رابطه، طبق این اطلاعات، طرف روسی بر ضرورت اقدامات هماهنگ و سازنده برای به توافق رسیدن درباره اصلاح قانون اساسی سوریه تأکید کرد.

علاوه بر این، پایبندی کامل روسیه بر کار مشترک با جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در چارچوب ترکیب آستانه برای دستیابی به اهداف تقویت شده توسط قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت سازمان ملل، از جمله تأمین استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه، مورد تأیید نهاده شد.

لاوروف به همتای سوری خود در مورد ادامه مبارزه سازش ناپذیر با گروه های تروریستی در سوریه و همچنین کوشش های نقش آفرینان خارجی در اقدامات تحریک آمیز و حمایت از تمایلات جدایی طلبانه در خاک این کشور، اطمینان داد.

روز گذشته لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه نیز گفته بود که طرف روسی تمامی کوشش های سیاسی و دیپلماتیک لازم برای یاری به بازگشت سوریه به اتحادیه کشورهای عربی را انجام خواهد داد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لاوروف: به کوشش های مشترک با ایران و ترکیه برای حل مسائل در سوریه ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: به کوشش های مشترک با ایران و ترکیه برای حل مسائل در سوریه ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید