ماکرون: ایران تمام و کمال با آژانس همکاری کند!

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در دیدار با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، درباره مسائلی چون عملکرد آژانس در ایران و همچنین برنامه هسته ای کره شمالی مصاحبه کرد.

ماکرون: ایران تمام و کمال با آژانس همکاری کند!

این دیدار در پاریس انجام شد و طبق اعلان الیزه، تمرکز اصلی آن بر راستی آزمایی ایران در عمل به برجام بوده است.

الیزه در بخشی از این بیانیه مدعی شد: ماکرون ایران را به پیروی کامل از تعهدات و وظایفش در چارچوب راستی آزمایی برجام فراخواند و از ایران خواست فوراً و تمام و کمال با آژانس همکاری کند!

ماکرون همچنین از خلع سلاح کامل کره شمالی صحبت و بر نقش آژانس در این زمینه تاکید کرد.

اظهارات ماکرون در حالی ایراد شد که روز گذشته نیز، رافائل گروسی رئیس جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنانی مدعی شد که از ایران می خواهد تا درباره یک مکان اعلام نشده در تهران که در آنجا سال گذشته ذرات اورانیوم پیدا شده بود، شفاف سازی کند.

گروسی همچنین مدعی شده که ایران باید تصمیم بگیرد تا با روشی شفاف تر با آژانس برای ارائه توضیحات لازم همکاری کند.

این ادعاهای گروسی در شرایطی اعلام شد که پیش از این بعضی خبرگزاری های غربی به نقل از بعضی از دیپلمات های حاضر در آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده بودند که آژانس با انتشار گزارشی درباره مناقشه اتمی ایران از عدم همکاری این کشور با بازرسان آژانس انتقاد خواهد کرد.

رافائل گروسی، که یک دیپلمات آرژانتینی است، در ماه اکتبر با حمایت و پشتیبانی شماری از کشورهای عضو شورای حکام آژانس و از جمله با بهره دریافت از حمایت آمریکا و برزیل به ریاست این نهاد بین المللی انتخاب شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ماکرون: ایران تمام و کمال با آژانس همکاری کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: ایران تمام و کمال با آژانس همکاری کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید