موسوی: هیچ تکلیفی برای برگزاری جلسه در روز مقرر نداریم، اگر عناصر رأی شبهه یا خدشه ای دارد دوستان بگویند

به گزارش وبلاگ به آبادی، عباس موسوی معاون کمیته استیناف فدراسیون فوتبال می گوید که هیچ تکلیفی برای برگزاری جلسات این کمیته در روز مقرر وجود ندارد.

موسوی: هیچ تکلیفی برای برگزاری جلسه در روز مقرر نداریم، اگر عناصر رأی شبهه یا خدشه ای دارد دوستان بگویند

به گزارش وبلاگ به آبادی، عباس موسوی معاون کمیته استیناف فدراسیون فوتبال درباره حکم این کمیته و لغو رأی کمیته انضباطی در ارتباط با ملاقات سایپا - پیکان که بعضی معتقدند دیر اعلام شده است، گفت: این رأی برخلاف آنچه گفته شده است، طول نکشیده و در یک فرایند عادی و متعارف انجام شد. حدود یک ماه است ما در این مدت پفراینده های فراوانی در کمیته استیناف داشتیم. کمیته های معین شرایط، اخلاق و انضباطی آرایی دارند که مورد اعتراض قرار می گیرد و این آرا به کمیته استیناف ارجاع داده می گردد.

وی ادامه داد: پفراینده ای که در اختیار ما نهاده شده، از تاریخی که در اختیار ما نهاده شد نه از تاریخ 3 خرداد ماه که رأی انضباطی صادر شد، زمان رسیدگی به آن متعارف بود. بخشی از پفراینده رسیدگی به تخلفات افراد مرتبط از جمله داور چهارم، داور، ناظر بازی و سرپرست تیم فوتبال پیکان بود. ما رئیس کمیته انضباطی را دعوت کردیم و از او شرح خواستیم. اصل قضیه هم سهل انگاری عوامل مسابقه بوده است.

معاون کمیته استیناف فدراسیون فوتبال راجع به اینکه آیا سهل انگاری از سوی عوامل مسابقه از جمله داور چهارم اتفاق افتاده است، گفت: بله، در هر صورت این سهل انگاری منجر به این رخداد شده و اگر عوامل مسئول درست عمل نموده بودند و مقررات را رعایت می کردند، این اتفاقات رخ نمی داد. این حواشی است که چرا یک روز قبل از بازی سایپا اعلام شده است یا بعد از آن. ما پفراینده های زیادی داریم و در روزهای پایانی لیگ پفراینده ها زیاد می گردد و ما باید در تمام این پفراینده ها عدالت را هم رعایت کنیم.

موسوی با بیان اینکه پفراینده ملاقات سایپا - پیکان دو بخش مفتوح و منجر به رأی داشته است، اظهار داشت: ای کاش کمیته انضباطی در هر دو بخش موضوع را روشن تر می کرد. استدلال دوستان ما در کمیته انضباطی همین بوده است و وقتی فهمیدیم کمیته انضباطی منتظر رأی ما بوده تا رأی خود را در بخش مفتوح پفراینده اعلام کند، تشکیل جلسه دادیم و رأی صادر شد.

وی تأکید کرد: کمیته های انضباطی یا استیناف ملاحظه این را ندارند که تیمی بازی دارد یا نه، بلکه زمان معین جلسه در اختیار رئیس کمیته هاست. ما طبق همان شیوه ای که قبلاً تشکیل جلسه می دادیم، شرایط را دنبال کردیم که یکی از شروط حضور اکثریت اعضاست که سه نفر از پنج نفر می گردد که در این جلسه هر پنج عضو کمیته حضور داشتند.

معاون کمیته استیناف درباره اعتراض باشگاه سایپا به این رأی گفت: اگر مفاد تصمیمی که گرفتیم خدشه یا مسئله ای دارد، دوستان بفرمایند. استدلال قاضی، مبنای رأی است که ذکر شده و اگر درباره مبنای این رأی و عناصر و محتویات رأی شبهه ای وجود دارد، بفرمایند.

موسوی با اشاره به رأی صادر شده از سوی کمیته انضباطی توضیح داد: کمیته انضباطی استدلالش بر این بوده که چون قانونگذار سکوت نموده، وارد اسناد بین المللی گردد و از کدهای انضباطی فیفا استفاده کند. از همین رو بازیکن تعویضی ششم را بازیکن غیرمجاز توصیف نموده اند و رأی صادر شده است، اما ما برای اینکه تیمی را محکوم کنیم، باید بر اساس مقررات باشد که در نص صریح قانون هیچ قانونی درباره تعویض ششم وجود ندارد.

وی که با برنامه فوتبال برتر گفت وگو می کرد، گفت: بازیکن غیرمجاز مصداق دارد که مثلاً محروم شده یا کارت قرمز گرفته باشد که تعویض ششم پیکان شامل هیچکدام این موارد نمی گردد. او کمتر از دو دقیقه وارد بازی شده که هیچ اثری در بازی از جمله گل، پاس گل، گرفتن پنالتی یا حمله حریف و... نداشته است. صدور یک رأی اصولی دارد و سرمربی سایپا که از تأثیرگذاری صحبت می نماید، یک تأثیرگذاری اش همین مسئله روی تیم های دیگر است که در رقابت قرار دارند.

معاون کمیته استیناف در مواجهه با صحبت های مهرداد سراجی مدیرعامل باشگاه سایپا مبنی بر اینکه جلسه این کمیته خارج از عرف برگزار شده و صورتجلسه آن به علت قطع برق فدراسیون به امضا نرسیده است، گفت: ورود به حواشی، خارج از منزلت و شأن یک قاضی است که پاسخ دهد، اما فقط برای تنویر افکار عمومی می گویم که آیین نامه کمیته انضباطی طبق ماده 119 در مسائلی که قانون سکوت نموده، می گوید که رکن قضایی پس از استعلام از هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، باید برای استعلام از نهادهای بین المللی تصمیم گیری کند. آیا کمیته انضباطی که طبق ماده 119 آیین نامه رأی را صادر نموده، از هیئت رئیسه استعلامی گرفته که اینگونه تصمیم گیری نموده است؟

موسوی بعلاوه راجع به برگزاری جلسه کمیته استیناف در روز یکشنبه، تأکید کرد: به هیچ اسم تکلیفی مبنی بر برگزاری جلسات کمیته انضباطی یا استیناف در روز مشخصی در هیچ مقررات و آیین نامه ای وجود ندارد. ما حتی سابقه داشته است که روز آدینه هم تشکیل جلسه داده ایم. جلسه مقرر با جلسه فوری و فوق العاده فرق دارد. جلسه فوق العاده می تواند روز شنبه یا پنجشنبه هم برگزار گردد و روز مشخصی ندارد. بار دیگر می گویم که در خصوص بازیکن فاقد صلاحیت زمانی می توانید رسیدگی کنید که در آیین نامه آن نص صریح قانون وجود داشته باشد. ما نمی توانیم بدون وجود نص قانون کسی را محکوم کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "موسوی: هیچ تکلیفی برای برگزاری جلسه در روز مقرر نداریم، اگر عناصر رأی شبهه یا خدشه ای دارد دوستان بگویند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: هیچ تکلیفی برای برگزاری جلسه در روز مقرر نداریم، اگر عناصر رأی شبهه یا خدشه ای دارد دوستان بگویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید