هشدار سامانه املاک به مستاجران، یارانه مستاجران در چه صورت قطع می گردد؟

به گزارش وبلاگ به آبادی، مردم دو ماه فرصت داشتند اطلاعات خانه خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت نمایند. این مهلت دو ماهه 19 خرداد به سرانجام رسید. اما در جلسه امروز ستاد ملی کرونا زمان ثبت نام سه ماه دیگر تمدید شد.

هشدار سامانه املاک به مستاجران، یارانه مستاجران در چه صورت قطع می گردد؟

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از این درباره جریمه ثبت نام نکردن در سامانه املاک و اسکان گفته بود: اگر مالکی نسبت به ثبت نام اقدام نکند یا اطلاعات خانه اش اشتباه و ناقص باشد مشمول جریمه مالیاتی می گردد و اگر مستاجران نسبت به ثبت نام اقدام ننمایند یارانه شان قطع شده و از خدمات بانکی محروم می شوند.

در روز پنجشنبه 20 خرداد صد و بیست و چهارمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار 78 میلیون نفر واریز شد. بعضی از یارانه بگیران می گویند که یارانه برایشان واریز نشده است. علت واریز نشدن یارانه این افراد، عدم ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان است؟

آیا یارانه کسی در خرداد حذف شده است؟

ثبت نام در سامانه املاک و اسکان در روز چهارشنبه هفته قبل یعنی 19 خرداد به اتمام رسیده است. بنابر اعلام وزارت راه مستاجری که اطلاعات ملک استیجاری خود را در این سامانه ثبت نکرده باشد یارانه اش حذف می گردد.

براساس قانون یارانه ها را سامانه هدفمندسازی یارانه ها واریز می نماید اما این سازمان در مورد حذف یارانه بگیران تصمیم گیرنده نیست بلکه اجرانماینده دستورالعمل هاست.

برای حذف یارانه بگیران ابتدا باید دولت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور حذف یارانه بگیران را بدهد. در مرحله دوم براساس ملاحظاتی که دولت درنظر می گیرد، وزارت کار وظیفه دارد لیست کسانی که باید یارانه شان حذف گردد را به سازمان هدفمندسازی یارانه ها بدهد.

در مرحله آخر سازمان هدفمندسازی باید در واریز یارانه تغییرات را اعمال کند.

پیگیری های وبلاگ به آبادی نشان می دهد که در حال حاضر دستورالعمل حذف یارانه براساس سامانه املاک و اسکان از سوی دولت به وزارت راه یا وزارت کار داده نشده، بنابراین در حال حاضر هیچ یک از دستگاه ها اجازه حذف یارانه را ندارند. همچنین پیگیری های وبلاگ به آبادی از سازمان های مربوطه نیز نشان می دهد که یارانه کسی در خرداد حذف نشده است.

از سوی دیگر نیز ممکن است زمان نام نویسی تمدید گردد چرا که که وزارت راه و شهرسازی به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داده که زمان نام نویسی در سامانه املاک و اسکان تا سرانجام شهریور تمدید گردد.

یارانه چه کسانی حذف می گردد؟

به گفته معاون وزیر راه اگر مستاجران نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان اقدام ننمایند یارانه شان قطع می گردد.

زمان ثبت اطلاعات چهارشنبه گذشته به اتمام رسید، اما محمود زاده به وبلاگ به آبادی گفته بود که قرار است در جلسه امروز ستاد کرونا در مورد تمدید زمان ثبت نام تصمیم گیری گردد.

براساس اظهارات امروز معاون وزیر راه ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان تا سرانجام شهریور تمدید شد.

به گفته او مبنای دریافت خدمات دولتی از قبیل یارانه، افتتاح حساب بانکی، پلاک خودرو، انشعابات خانگی، گذرنامه و بسیاری دیگر از خدمات، ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان و دریافت کد یکتا است که عدم ثبت نام به معنای قطع این خدمات است.

بر این اساس باید گفت افرادی که هنوز نتوانسته اند اطلاعات خود را در سامانه املاک ثبت نمایند تا سرانجام شهریور فرصت دارند که نام نویسی نمایند، در غیر این صورت احتمالا از مهر ماه یارانه مستاجرانی که اطلاعات ملک استیجاری خود را ثبت ننمایند حذف گردد.

بنابر تصمیم امروز ستاد ملی کرونا در خرداد یارانه کسی حذف نشده و تا شهریور همه یارانه بگیران طبق روال ماه های قبل یارانه خود را دریافت می نمایند. احتمالا مشکل افرادی که از حذف یارانه خود خبر داده اند چیزی دیگری بوده است.

منبع: تجارت نیوز

به "هشدار سامانه املاک به مستاجران، یارانه مستاجران در چه صورت قطع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سامانه املاک به مستاجران، یارانه مستاجران در چه صورت قطع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید