ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در نوروز 1401 افزایش نرخ نخواهد داشت

به گزارش وبلاگ به آبادی، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در نوروز 1401 افزایش نرخ نخواهد داشت.

ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در نوروز 1401 افزایش نرخ نخواهد داشت

ابراهیم نصری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی در جلسه ستاد خدمات سفر که در استانداری خراسان رضوی برگزار گردید، اظهار کرد: در نوروز 98 بیش از 8 میلیون و 800 هزار زائر به مشهد آمدند. در نوروز 99 تعداد مسافران به 2 میلیون و 890 هزار نفر کاهش پیدا کرد و در نوروز 1400 به 5 میلیون و 500 هزار نفر رسید. در این ایام 85 درصد مسافران و زائران به وسیله خودروهای شخصی به مشهد تردد داشتند.

وی اضافه نمود: با این رویکرد که شرایط کرونایی مشهد همچون سال گذشته باشد، ورود حداقل 8 میلیون مسافر به مشهد پیش بینی شده است یعنی تقریبا معادل نوروز 98 زائر و مسافر خواهیم داشت که نیازمند افزایش 40 درصدی ظرفیت سازی نسبت به سال گذشته برای نوروز پیش رو داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: اولویت ما رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا است. ضمن اینکه با استانهایی که در زمان بازگشت زائران خود مسائل بیشتری خواهیم داشت، جلساتی برگزار نموده ایم تا تعداد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای خود را افزایش دهند.

نصری گفت: همه ساله از 25 اسفند تا 15 فروردین 20 درصد افزایش نرخ در ناوگان حمل و نقل عمومی داشته ایم که سال جاری هیچ افزایش نرخی در این ناوگان نخواهیم داشت که این موضوع می تواند مشوقی برای استفاده بیشتر مردم از این ناوگان باشد، منتهی بازگشت حجم بالای زائران در روزهای پایانی نوروز می تواند برای ما چالش ایجاد کند که تقاضا دارم هماهنگی ها و تعاملات لازم در این خصوص انجام گیرد.

وی گفت: در طرح نوروزی 98، 100 رام قطار به صورت روزانه به راه آهن مشهد رفت وآمد داشتند که در نوروز 1401 به علت مسائل تحریم و نبود قطعات لازم به 79 رام کاهش پیدا نموده است. بعلاوه در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در نوروز 98 حدود 1650 دستگاه اتوبوس در راه های خراسان رضوی شناسایی شده و فعالیت می کردند، در حالیکه برای نوروز 1401 حدود 200 دستگاه از دسترس خارج شده و حمل و نقل جاده ای با 1450 دستگاه اتوبوس انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: در نظر داریم برای مدیریت ایام پرازدحام در نوروز از 250 اتوبوس شرکت جوان سیر استفاده کنیم اما به علت انجام ماموریت راهیان نور استفاده از اتوبوس های جوان سیر تا 10 فروردین امکان پذیر نیست.

نصری در مورد عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی در محورهای استان در نوروز 1401 توضیح داد: 72 اکیپ در راه های حوزه استحفاظی جهت گشت زنی طرح زمستانی و نوروزی مستقر شده اند. راه ندازی 3 ایستگاه ثابت خدمات رسانی به زائران، تجهیز و آماده سازی 32 باب راهدارخانه جهت اسکان اضطراری مسافران، لکه گیری محورهای حوزه استحفاظی پیش از تعطیلات نوروزی، احیای خط کشی محورهای مهم و اصلی و پر ترافیک استان از دیگر اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای راه ها و مسیرهای خراسان رضوی در نوروز 1401 است.

منبع: همگردی

به "ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در نوروز 1401 افزایش نرخ نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در نوروز 1401 افزایش نرخ نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید