وقتی سران ناتو به غیبت کردن از ترامپ می نشینند

به گزارش وبلاگ به آبادی، در حالیکه رهبران ناتو سعی دارند در گردهمایی خود در لندن اتحاد را به نمایش بگذارند اما ویدئویی که از چند تن از آنها در کاخ ملکه انگلیس منتشر شده نشان می دهد که در حال غیبت کردن درباره عملکرد ترامپ هستند.

وقتی سران ناتو به غیبت کردن از ترامپ می نشینند

به گزارش وبلاگ به آبادی به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این تصاویر که در مراسم برگزار شده در کاخ باکینگهام انگلیس گرفته شده جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و مارک روته، نخست وزیر هلند و شاهزاده آن، دختر ملکه سرگرم گفت وگو است.

در میان تبادل نظر جانسون از ماکرون می پرسد: چرا دیر کردید؟ ترودو با صدایی که به وضوح شنیده می گردد می گوید: دیر کرد چون 40 دقیقه کنفرانس خبری داشت.بله، بله، بله 40 دقیقه! این سخنان او به جلسه طولانی و بدون برنامه پرسش و پاسخ ترامپ با وبلاگ به آبادی اشاره دارد.

ترودو می افزاید: تیمش را دیدید که چطور فکشان پایین افتاد؟

معین نیست که ضمیر او در سخنان رهبر کانادا به ترامپ اشاره دارد یا خیر.

در این مکالمه هیچ اشاره مستقیمی به ترامپ نمی گردد، اما اوایل سه شنبه دونالد ترامپ در دو جلسه طولانی پرسش و پاسخ با وبلاگ به آبادی، موضوعات مختلفی از ناتو تا کره شمالی و تجارت تا استیضاح را مورد بحث قرار داده بود؛ گفت وگوی اول در کنار ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو بود و مورد دوم با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه. او در یکی از کنفرانس های خبری، سخنان ماکرون را بسیار زننده توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا و همتای فرانسوی او نشستی پر تنش در حاشیه اجلاس سران ناتو در لندن داشتند، به نحوی که ترامپ در مقطعی از این نشست با لبخند به امانوئل ماکرون به طعنه هشدار داد که اگر دلش می خواهد می تواند تعدادی از شبه نظامیان داعشی را به فرانسه بفرستد.

با این حال رئیس جمهوری فرانسه که به وضوح از این صحبت ترامپ آزرده خاطر شده بود، پاسخ داد: بیاید جدی باشیم. او در ادامه این صحبت هایش استدلال کرد: تعداد شبه نظامیان خارجی اروپایی داعش چندان زیاد نیستند و اینکه صرفاً به جای کلیت مساله، روی این موضوع جزئی متمرکز شویم مفید نخواهد بود. ماکرون در ادامه با بیان اینکه بیشتر شبه نظامیان داعشی از کشورهای سوریه و عراق آمده اند، در عین حال صحبت ترامپ مبنی بر شکست خوردن این گروه تروریستی را زیر سوال برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وقتی سران ناتو به غیبت کردن از ترامپ می نشینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی سران ناتو به غیبت کردن از ترامپ می نشینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید