پسکوف: مداخلات خارجی در امور بلاروس نگران کننده است

به گزارش وبلاگ به آبادی، سخنگوی کرملین گفت، دولت روسیه همچنان نگران نشانه هایی از بروز مداخله های خارجی در امور داخلی بلاروس است.

پسکوف: مداخلات خارجی در امور بلاروس نگران کننده است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: بار دیگر تاکید می کنم. ما هنوز نگران نشانه هایی از مداخله های خارجی مستقیم و غیرمستقیم در امور داخلی بلاروس هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بر این باور است که نیروهای خارجی به دنبال بی ثبات کردن بلاروس برای تاثیر بر روسیه هستند، گفت: ما این مساله را غیرقابل قبول می دانیم و به همه توصیه می کنیم که اجازه دهند تا بلاروس خودش از این بحران خارج گردد.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید نمود، روسیه هیچ کانال ارتباطی یا تماسی با اپوزیسیون بلاروس ندارد.

پسکوف گفت: نه، ما نه کانال های ارتباطی داریم و نه مذاکره ای و نه اصلا گفت وگویی انجام شده است. ما هنوز به طور دقیق دستورکار یا درخواست های اپوزیسیون را نمی دانیم. من بار دیگر تکرار می کنم که ما درباره موضوعاتی که آنها درباره مسائل داخلی بلاروس بگویند، صحبت نمی کنیم. ما قصد نداریم وارد آن شویم.

به گفته او، کرملین اسنادی را مشاهده نموده است که از سوی این افراد آماده شده و سیاست خارجی بلاروس را از مناسبات با روسیه دور می نماید. دیمیتری پسکوف اضافه نمود: البته ما نسبت به چنین نیروهایی چندان رویکرد مثبتی نداریم. اما مایلم تا بار دیگر تکرار کنم که مداخله نمی کنیم. البته، سیاستمدارانی که در بلاروس باشند و خواهان ادامه مناسبات و روابط سودمند دوجانبه میان کشورهای متحدمان شوند، بیشتر مورد رضایت ما هستند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پسکوف: مداخلات خارجی در امور بلاروس نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسکوف: مداخلات خارجی در امور بلاروس نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید